Australië boekt ten koste van Tunesië eerste zege op WK in 12 jaar
AL WAKRAH (ANP) - Australië heeft in Qatar voor het eerst sinds 2010 weer een wedstrijd op het WK voetbal gewonnen. De Australiërs waren in Al Wakrah met 1-0 te sterk voor Tunesië.
Mitchell Duke nam halverwege de eerste helft het winnende doelpunt voor zijn rekening. De aanvaller van de Japanse club Fagiano Okayama, een club die niet eens op het hoogste niveau uitkomt, verlengde een van richting veranderde voorzet vanaf de linkerflank beheerst met zijn hoofd.
In de slotfase drong Tunesië aan, maar Australië hield met de nodige moeite en goed verdedigingswerk stand. De Tunesische verdediger Montassar Talbi was vlak voor tijd met een volley van afstand gevaarlijk, terwijl in de 88e minuut een inzet van Wahbi Khazri in de handen van keeper Mathew Ryan eindigde. Kort voor die twee kansen had Mathew Leckie de 2-0 voor het binnenglijden, maar hij kwam enkele centimeters tekort na een sliding.
Bijna 12,5 jaar geleden wonnen de Socceroos voor het laatst op het mondiale eindtoernooi. Op 23 juni 2010 werd Servië in Zuid-Afrika met 2-1 verslagen. Op het WK van 2014 in Brazilië verloor Australië in de poule met Nederland alle groepswedstrijden en vier jaar geleden pakte het land in Rusland alleen een punt tegen Denemarken (1-1).
De Denen zijn in Qatar opnieuw de tegenstander in de laatste groepswedstrijd. Denemarken neemt het om 17.00 uur eerst nog op tegen regerend kampioen Frankrijk.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
16 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
18 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
18 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
18 uur geleden