Australië begint met vaccineren
CANBERRA (ANP) - Australië begint zondag met het vaccineren van de bevolking. Premier Scott Morrison en hoge medische functionarissen sluiten aan bij een groep bewoners en personeel van bejaardentehuizen die de eerste prikken krijgen. De minister-president en belangrijke medische specialisten maken deel uit van een kleine groep die het vaccin krijgt om het vertrouwen van de bevolking in de veiligheid van het middel te vergroten, zei minister Greg Hunt van Volksgezondheid op de Australische zender ABC.
De eerste vaccins kwamen op 15 februari aan in Australië, toen meer dan 142.000 doses van Pfizer/BioNTech op de luchthaven van Sydney landden. De komende week worden ongeveer 80.000 doses van het vaccin in een Australische arm gezet. Het land geeft voorrang aan mensen die werken in quarantainecomplexen, grensarbeiders, eerstelijnsgezondheidswerkers, ouderenzorgbewoners en -personeel.
De eilandstaat heeft de coronapandemie beter doorstaan dan veel westerse landen. In Australië, waar zo'n 25 miljoen mensen wonen, zijn sinds de uitbraak circa 29.000 besmettingen geregistreerd en 909 coronapatiënten overleden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en hun bondgenoten hebben de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) woensdag opgeroepen om bijeen te komen om mogelijke maatregelen te overwegen tegen Nicaragua, wiens regering de oppositie probeert uit te sluiten van de verkiezingen.
59 minuten geledenBOGOTÁ (ANP) - De uittredende Colombiaanse regering heeft gewaarschuwd voor mogelijke "terroristische daden" tijdens de beëdigingsceremonie van de nieuwe president Abelardo de la Espriella. De plechtigheid staat gepland voor vrijdag in Cali, een stad in het zuidwesten die onlangs werd getroffen door guerrilla-aanslagen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Bij een explosie en een daaropvolgende brand in een gebouw in de Bronx is één persoon om het leven gekomen en zijn veertien anderen gewond geraakt, zo laten functionarissen van de New Yorkse brandweer (FDNY) aan CBS News weten.
1 uur geledenANTIGUA-GUATEMALA (ANP/AFP) - De uitbarsting van de Guatemalteekse vulkaan Volcán de Fuego is volgens deskundigen voorbij. De autoriteiten hadden groot alarm afgekondigd en ongeveer duizend mensen uit dorpen geëvacueerd.
4 uur geledenLEIPZIG/HALLE (ANP) - De vondst van een drone met explosief op de luchthaven van Leipzig is een nieuwe escalatie en laat eens te meer het belang zien van het verhoogde dreigingsniveau in Duitsland. Dat zegt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt, die eerder op woensdag zijn vakantie onderbrak om naar de luchthaven af te reizen voor overleg met de autoriteiten.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat zijn land nooit heeft ingestemd met het plan van president Donald Trump voor de ontwapening van de Palestijnse beweging Hamas. Volgens het plan moet Israël zich uit de Palestijnse kuststrook terugtrekken zodra Hamas zich in overleg heeft ontwapend. Trump heeft afgelopen week trots gemeld dat er vaart zit in de uitvoering en dat Hamas gaat ontwapenen.
7 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko vervolgt tientallen mensen voor betrokkenheid bij de plotselinge komst van tienduizenden migranten naar de Spaanse exclaves Ceuta en Melilla. Dat melden Spaanse media. Met name bij Ceuta staken veel mensen onverwachts de grens over. Daarbij vonden tientallen migranten de dood, velen verdronken op zee omdat ze om de grenshekken probeerden te zwemmen. Het overgrote deel van de migranten is inmiddels teruggekeerd naar Marokko.
9 uur geleden