Australië begint met vaccineren
CANBERRA (ANP) - Australië begint zondag met het vaccineren van de bevolking. Premier Scott Morrison en hoge medische functionarissen sluiten aan bij een groep bewoners en personeel van bejaardentehuizen die de eerste prikken krijgen. De minister-president en belangrijke medische specialisten maken deel uit van een kleine groep die het vaccin krijgt om het vertrouwen van de bevolking in de veiligheid van het middel te vergroten, zei minister Greg Hunt van Volksgezondheid op de Australische zender ABC.
De eerste vaccins kwamen op 15 februari aan in Australië, toen meer dan 142.000 doses van Pfizer/BioNTech op de luchthaven van Sydney landden. De komende week worden ongeveer 80.000 doses van het vaccin in een Australische arm gezet. Het land geeft voorrang aan mensen die werken in quarantainecomplexen, grensarbeiders, eerstelijnsgezondheidswerkers, ouderenzorgbewoners en -personeel.
De eilandstaat heeft de coronapandemie beter doorstaan dan veel westerse landen. In Australië, waar zo'n 25 miljoen mensen wonen, zijn sinds de uitbraak circa 29.000 besmettingen geregistreerd en 909 coronapatiënten overleden.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Na meer dan een maand van protestacties worden vertegenwoordigers van de Franse scholieren maandag om 14.30 uur ontvangen door premier Sébastien Lecornu. Dat melden de organisaties Renouveau lycéen en Les Lycéens!
2 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische oud-president Aleksandar Vučić heeft zijn nederlaag toegegeven tegenover de door studenten geleide protestbeweging bij de parlementsverkiezingen op zondag.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft bepaald dat de stemtijd voor de beslissende ronde van de presidentsverkiezingen op zondag met twee uur wordt verlengd. Hiermee willigde het hof een verzoek in van het campagneteam van president Luiz Inácio 'Lula' da Silva.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zondag gezegd dat er in november een trilaterale ontmoeting zal plaatsvinden tussen Kyiv, Washington en Moskou, met als doel de vastgelopen vredesbesprekingen nieuw leven in te blazen.
3 uur geledenSOFIA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Bulgaarse interim-president Iliana Jotova is zondag als winnaar uit de eerste ronde van de presidentsverkiezingen gekomen, zo blijkt uit exitpolls. Zij kan rekenen op 35 tot 36,5 procent van de stemmen.
4 uur geledenORLÉANS (ANP/AFP) - Marine Le Pen is haar campagne voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar begonnen met een grote toespraak over veiligheid. De rechts-radicale kandidate beloofde criminelen hard aan te pakken, zoals de relschoppers die vorige week in heel Frankrijk winkels plunderden en vernielden.
6 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - In de Albanese hoofdstad Tirana zijn demonstranten opnieuw de straat opgegaan, onder meer om het aftreden van premier Edi Rama te eisen. Enkele uren eerder had Rama nog nieuwe maatregelen aangekondigd om de aanhoudende anti-regeringsdemonstraties in te dammen. Zo krijgen deelnemers aan een protest dat uitmondt in geweld een boete van 500.000 lek (ruim 5500 euro), ook als zij zelf geen gewelddadige daden hebben begaan.
7 uur geleden