Australian Open wil tennissers laten trainen tijdens quarantaine
MELBOURNE (ANP) - Tennissers die begin volgend jaar deelnemen aan de Australian Open mogen waarschijnlijk trainen tijdens hun quarantaine. Dat heeft toernooidirecteur Craig Tiley gezegd.
De spelers moeten als gevolg van de strikte coronaregels in Australië bij aankomst meteen twee weken in quarantaine. Tiley zet zich momenteel in om spelers te kunnen garanderen dat ze in die twee weken niet helemaal stil hoeven te zitten. Het toernooi werkt aan zogenoemde 'quarantaine hubs', waar spelers zich door het hele land - afgezonderd van de buitenwereld - kunnen voorbereiden op het grandslamtoernooi en de voorbereidingsevenementen.
"Australië is een veilige plek en de mensen hier hebben goed werk geleverd en het aantal infecties heel laag gehouden door mondkapjes te dragen, social distancing serieus te nemen en zich aan de hygiënevoorschriften te houden", aldus Tiley, die daardoor hoopt dat er publiek welkom is op Melbourne Park.
Tiley adviseert deelnemers om al half december af te reizen naar Australië. Normaal gesproken arriveren veel spelers rond Kerst of nog later. De meeste toernooien in Australië beginnen rond Nieuwjaar, maar de definitieve kalender is nog niet openbaar gemaakt.
De Australian Open begint op maandag 18 januari. De staat Victoria, waarin Melbourne ligt, is al sinds begin augustus in lockdown na een tweede golf van besmettingen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
14 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
19 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
20 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
22 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
22 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
22 uur geleden