Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australian Open wil tennissers laten trainen tijdens quarantaine

Australian Open wil tennissers laten trainen tijdens quarantaine

MELBOURNE (ANP) - Tennissers die begin volgend jaar deelnemen aan de Australian Open mogen waarschijnlijk trainen tijdens hun quarantaine. Dat heeft toernooidirecteur Craig Tiley gezegd.

De spelers moeten als gevolg van de strikte coronaregels in Australië bij aankomst meteen twee weken in quarantaine. Tiley zet zich momenteel in om spelers te kunnen garanderen dat ze in die twee weken niet helemaal stil hoeven te zitten. Het toernooi werkt aan zogenoemde 'quarantaine hubs', waar spelers zich door het hele land - afgezonderd van de buitenwereld - kunnen voorbereiden op het grandslamtoernooi en de voorbereidingsevenementen.

"Australië is een veilige plek en de mensen hier hebben goed werk geleverd en het aantal infecties heel laag gehouden door mondkapjes te dragen, social distancing serieus te nemen en zich aan de hygiënevoorschriften te houden", aldus Tiley, die daardoor hoopt dat er publiek welkom is op Melbourne Park.

Tiley adviseert deelnemers om al half december af te reizen naar Australië. Normaal gesproken arriveren veel spelers rond Kerst of nog later. De meeste toernooien in Australië beginnen rond Nieuwjaar, maar de definitieve kalender is nog niet openbaar gemaakt.

De Australian Open begint op maandag 18 januari. De staat Victoria, waarin Melbourne ligt, is al sinds begin augustus in lockdown na een tweede golf van besmettingen.

Meer uit Sport

Verstappen vindt dat hij in Las Vegas 'niets te verliezen heeft'

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.

27 minuten geleden
Wielrenster Wiebes boos maar ongedeerd na aanrijding met auto

HEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.

4 uur geleden
Federer in 2026 opgenomen in Tennis Hall of Fame

NEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.

5 uur geleden
Beachvolleybalsters Stam en Schoon naar achtste finales op WK

ADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.

6 uur geleden
Basketballer James begint 23e seizoen met zege

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).

7 uur geleden
Boermans/De Groot uitgeschakeld op WK beachvolleybal

ADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.

8 uur geleden
NBA-vedette James doet niet mee aan Spelen in LA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.

21 uur geleden