Australian Open voor volle tribunes in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - De Australian Open kan in januari worden gespeeld voor volle tribunes. De autoriteiten in de staat Victoria, waarin Melbourne ligt, hebben alle beperkingen voor grote sportevenementen opgeheven. De vaccinatiegraad is volgens premier Dan Andrews met bijna 90 procent hoog genoeg om de maatregelen los te laten.
Het eerste grandslamtoernooi van het jaar voor de tennissers begint op 17 januari en eindigt op 30 januari. Doorgaans trekt de Australian Open in twee weken zo'n 800.000 bezoekers.
Melbourne komt uit een lange lockdown van meer dan 260 dagen. De lockdown in de Australische stad met meer dan 5 miljoen inwoners werd eind vorige maand opgeheven. Melbourne was sinds het begin van de coronapandemie zes keer in lockdown gegaan, onder meer begin dit jaar tijdens de Australian Open.
Toen ging tijdens de eerste week van het toernooi een lockdown van vijf dagen in vanwege een uitbraak van de Britse variant van het coronavirus. In de eerste dagen van de Australian Open mochten toen dagelijks 30.000 bezoekers het park op, ongeveer een derde van het gebruikelijke aantal. Na enkele dagen zonder publiek keerden de fans in de eindfase van het toernooi terug op de tribunes. Bij de finales zaten zo'n 7500 mensen op de tribunes van de Rod Laver Arena.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.
26 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.
2 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
20 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
20 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
23 uur geleden