Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australian Open verliest na Nadal ook als tweede geplaatste Ruud

Australian Open verliest na Nadal ook als tweede geplaatste Ruud

MELBOURNE (ANP) - De als tweede geplaatste Noorse tennisser Casper Ruud heeft de Australian Open al in de tweede ronde verlaten. Hij verloor in vier sets van de Amerikaan Jenson Brooksby. In de derde set had Brooksby al drie kansen om de wedstrijd te beslissen, maar Ruud knokte zich terug en sleepte er via een tiebreak nog een vierde set uit. Daarin bleek de Amerikaan alsnog te sterk: 6-3 7-5 6-7 (4) 6-2.

Zo verliest het Australische grandslamtoernooi al in een vroeg stadium zijn twee hoogst geplaatste spelers. Woensdag verloor titelhouder Rafael Nadal van de Amerikaan Mackenzie McDonald. De 22-voudig grandslamkampioen was in de tweede set geblesseerd geraakt en verloor uiteindelijk in drie sets.

De als derde geplaatste Griek Stefanos Tsitsipas is nog wel actief in het toernooi. Hij treft in de derde ronde de Nederlander Tallon Griekspoor, die in de tweede ronde zijn landgenoot Botic van de Zandschulp versloeg. De wedstrijd tussen Tsitsipas en Griekspoor staat voor vrijdag op het programma.

Ook Novak Djokovic is nog actief in Melbourne. De 35-jarige Serviër, dit jaar als vierde geplaatst, won het toernooi al negenmaal. Djokovic treft later donderdag de Fransman Enzo Couacaud in de derde ronde. De als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev bereikte eveneens de derde ronde. Hij versloeg in vier sets de Fin Emil Ruusuvuori: 6-2 6-4 6-7 (2) 6-3.

Meer uit Sport

Griekspoor treft Australiër Duckworth in eerste ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor treft in de eerste ronde van Wimbledon de Australiër James Duckworth. Botic van de Zandschulp begint het grandslamtoernooi in Londen met een partij tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, terwijl Jesper de Jong tegen Rinky Hijikata uit Australië speelt. Dat is het resultaat van de loting op vrijdag.

1 uur geleden
Geen Tour de France voor klimmer Bilbao in afscheidsjaar

MANAMA (ANP) - De Spaanse wielrenner Pello Bilbao zal in zijn afscheidsjaar geen Tour de France rijden. De 36-jarige klimspecialist is niet op tijd hersteld van een virale infectie die hij opliep in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes (voorheen het Critérium du Dauphiné). Dat meldde zijn ploeg Bahrain-Victorious op X.

12 uur geleden
Verstappen hoopt op betere Red Bull in 'thuisrace' Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is recordhouder met vier zeges in de Grote Prijs van Oostenrijk, maar een vijfde zege in zijn andere 'thuisrace' ligt niet voor de hand. De Red Bull van de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 presteert dit seizoen ondermaats vergeleken met de grote concurrenten Mercedes en Ferrari. De Nederlander hoopt dat zijn auto met een upgrade weer iets beter gaat presteren.

17 uur geleden
Hamilton onthult 'pijnlijke' nekblessure in begintijd bij Ferrari

SPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft onthuld dat een nekblessure hem kwelde in zijn eerste weken bij Ferrari. "Ik crashte begin vorig jaar tijdens een van mijn eerste tests in de Ferrari heel hard tegen de muur. Een van mijn nekwervels raakte beschadigd en daarbij werd een zenuw geraakt", vertelde de zevenvoudig wereldkampioen aan de media op de persdag van de Formule 1 voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.

19 uur geleden
Mercedes dreigt met teamorders voor Antonelli en Russell

SPIELBERG (ANP) - Kimi Antonelli en George Russell kunnen teamorders van Mercedes verwachten als een van de twee duidelijk sneller is en de druk van rivalen groot. Dat zei WK-leider Antonelli tegen verslaggevers op de persdag van de Formule 1, voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.

19 uur geleden
Autosportbond FIA heft limiet voor duur voorzitterschap op

MACAU (ANP) - Autosportbond FIA heeft ingestemd met het beëindigen van de limiet op termijnen voor het voorzitterschap. De huidige voorzitter Mohamed Ben Sulayem uit de Verenigde Arabische Emiraten wilde een einde aan de limiet van drie termijnen van vier jaar. Ben Sulayem is recent herkozen in zijn tweede termijn.

20 uur geleden
Formule 1 kondigt hitteprotocol af voor GP Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - De overkoepelende autosportorganisatie FIA heeft voor de Grote Prijs van Oostenrijk komend weekeinde het hitteprotocol uitgevaardigd. Het is de eerste keer dit seizoen dat dit gebeurt. Het betekent dat de Formule 1-auto's worden voorzien van een koelsysteem voor de coureurs, bijvoorbeeld een koelvest.

20 uur geleden