
Australian Open verliest met Collins finaliste van vorig jaar
MELBOURNE (ANP) - Danielle Collins is in het vrouwentoernooi van de Australian Open niet voorbij de derde ronde gekomen. De finaliste van vorig jaar, als dertiende geplaatst, werd uitgeschakeld door de Kazachse Elena Rybakina. Het werd 6-2 5-7 6-2 voor de nummer 25 van de wereld.
Collins (29) verloor vorig jaar in de eindstrijd van de inmiddels gestopte Australische Ashleigh Barty. Vier jaar geleden beleefde Collins haar doorbraak op de Australian Open door tot ieders verbazing de halve finales te halen.
De 23 jaar oude Rybakina schreef vorig jaar Wimbledon op haar naam. Omdat er in Londen geen punten werden toegekend voor de wereldranglijst, in verband met het weren van de Russen en Belarussen, staat Rybakina niet in de top 20.
Swiatek
In de vierde ronde neemt Rybakina het op tegen de Poolse Iga Swiatek, die de Spaanse Cristina Bucsa maar één game gunde. In 55 minuten werd het 6-0 6-1 voor de nummer 1 van de wereld.
Pas bij 6-0 5-0 pakte Bucsa, de nummer 100 van de wereld, haar eerste game. Niet veel later benutte Swiatek op eigen service haar eerste wedstrijdpunt, na een backhandmisser van haar opponente. Ze verloor maar drie punten op haar eerste opslag en noteerde slechts zes onnodige fouten.
Ook de als derde geplaatste Jessica Pegula bereikte met groot vertoon van macht de vierde ronde. De Amerikaanse had 10 minuten langer nodig om zich te ontdoen van de Oekraïense Marta Kostjoek uit Oekraïne: 6-0 6-2.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Ajax-trainer John Heitinga zondag de beschikking heeft over aanvaller Steven Berghuis voor de topper tegen PSV in Eindhoven. "Hij wordt straks getest en is een groot vraagteken richting zondag", zei de coach. Berghuis miste woensdag de verloren wedstrijd in de Champions League (0-2) tegen Internazionale door spierklachten.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat vrijdag van start op de 5000 meter bij de WK atletiek in Tokio. De 20-jarige Oosterhouter loopt rond 13.15 uur Nederlandse tijd in de tweede serie.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal wordt in 2027 voor de vierde keer in Nederland gehouden. Dat meldt korfbalbond KNKV, die het toernooi organiseert in samenwerking met TIG Sports.
19 uur geledenTOLENTINO (ANP) - Arantxa Rus heeft de kwartfinales van het WTA 125-toernooi in Tolentino gehaald. De Nederlandse tennisster won in drie sets van de Italiaanse qualifier Tatiana Pieri: 2-6 6-4 7-5. Rus wist vier matchpoints weg te werken.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Didi Gregorius en Jonathan Schoop doen met het Koninkrijksteam mee aan het EK honkbal in Rotterdam. De twee voormalige spelers uit de Amerikaanse Major League hopen Nederland voor de 25e keer Europees kampioen te maken. Het Koninkrijksteam treedt zaterdagavond voor zijn eerste wedstrijd aan tegen Groot-Brittannië.
20 uur geledenTOKIO (ANP) - De Amerikaanse atlete Sydney McLaughlin-Levrone heeft haar overstap van de 400 meter horden naar de 400 meter bekroond met de wereldtitel. De 26-jarige atlete snelde in Tokio op een door de regen nat geworden atletiekbaan naar het goud in een tijd van 47,78. Dat is de tweede tijd ooit gelopen en achttien honderdsten verwijderd van het veertig jaar oude wereldrecord van 47,60, in 1985 gelopen door de Oost-Duitse Marita Koch.
20 uur geledenPASAY CITY (ANP) - Aanvaller Michiel Ahyi moet ook zaterdag zoveel mogelijk in stelling worden gebracht willen de Nederlandse volleyballers een kans maken om de kwartfinales te halen op het WK. Oranje neemt het op tegen Turkije en Ahyi (27) was in de groepsfase telkens de topschutter van de ploeg. Die rol was jarenlang voor Nimir Abdel-Aziz, maar die besloot als international een pauze in te lassen.
20 uur geleden