Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australian Open verbant fans bij respectloos gedrag naar Djokovic

Australian Open verbant fans bij respectloos gedrag naar Djokovic

MELBOURNE (ANP) - Toernooidirecteur Craig Tiley van de Australian Open heeft fans gewaarschuwd dat zij worden verbannen als ze negenvoudig kampioen Novak Djokovic respectloos bejegenen. De weigering van de 35-jarige Serviër om zich te laten vaccineren tegen het coronavirus en zijn deportatie vorig jaar heeft voor verdeeldheid gezorgd in Australië.

"Als ze het plezier van anderen verstoren, dan sturen we ze weg", verklaarde Tiley over misdragende fans tegenover de krant Herald Sun. "We willen ze hier niet, ze kunnen wegblijven of we gooien ze eruit. In Melbourne is altijd grote waardering voor fraaie prestaties en sport, misschien wel meer dan elders in Australië. Ik heb de verwachting dat mensen dat zullen waarderen."

Djokovic maakte afgelopen week al zijn opwachting in het Australische Adelaide, waar hij een warm welkom kreeg van de fans. De 21-voudig grandslamkampioen boekte in Adelaide zijn 92e toernooizege na een gewonnen finale tegen de Amerikaan Sebastian Korda.

Djokovic, die vrijdag ook nog een exhibitiewedstrijd speelt tegen de Australiër Nick Kyrgios, kreeg ook steun van de Brit Andy Murray. "Ik zie niet graag dat spelers worden uitgejouwd, dat geeft je geen goed gevoel. Novak kreeg veel support in Adelaide, ik weet zeker dat dit hetzelfde zal zijn in Melbourne", zei Murray.

De Australian Open begint maandag.

Meer uit Sport

Jones wil bondscoach blijven en talentvolle honkballers helpen

MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.

3 uur geleden
Sabalenka ten koste van Osaka naar kwartfinale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.

10 uur geleden
Ineos wint ploegentijdrit Parijs-Nice, Ayuso nieuwe leider

POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.

15 uur geleden
Wielrenner Van der Poel wint tweede etappe Tirreno-Adriatico

SAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.

16 uur geleden
Zitskiër Kampschreur wint goud op combinatie, brons De Langen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.

17 uur geleden
Schilder voert ploeg van 23 atleten aan voor WK indooratletiek

ARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.

17 uur geleden
Zitskiërs Kampschreur en De Langen op medaillekoers in combinatie

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.

20 uur geleden