Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australian Open van start met drie Nederlanders

Australian Open van start met drie Nederlanders

MELBOURNE (ANP) - Maandag gaat de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar, van start met drie Nederlandse deelnemers. Kiki Bertens en Arantxa Rus zijn vertegenwoordigd in het vrouwentoernooi en debutant Tallon Griekspoor doet mee bij de mannen.

Bertens en Griekspoor komen dinsdag pas in actie, Arantxa Rus maakt haar opwachting op de eerste dag. De 29-jarige Rus neemt het op tegen de Poolse Magda Linette, de nummer 43 van de wereld. Voor het eerst in zeven jaar staat Rus, die in 2008 het juniorentoernooi van de Australian Open wist te winnen, weer in het hoofdtoernooi in Melbourne.

Bij de vrouwen is de Australische Ashleigh Barty als eerste geplaatst, bij de mannen Novak Djokovic. Barty komt maandag direct in actie in de Rod Laver Arena, titelhouder Djokovic hoeft pas dinsdag aan te treden.

In aanloop naar het toernooi was de slechte luchtkwaliteit in Melbourne het onderwerp van gesprek. Toernooidirecteur Craig Tiley wilde van een latere start of een aangepaste telling niets weten.

Meer uit Sport

Van Klinken na één rake worp zeker van EK-finale discuswerpen

BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken kan zich opmaken voor de finale van het discuswerpen op de EK atletiek in Birmingham. De winnares van het zilver bij het kogelstoten had in de kwalificaties genoeg aan één worp om de limiet van 62,50 te slechten. Ze noteerde 62,74 meter. De finale is vrijdag.

34 minuten geleden
Turnster Sanne Wevers bij EK in actie op brug en balk

ZAGREB (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) komt tijdens de kwalificatiewedstrijd bij de EK turnen in Zagreb in actie op de toestellen brug en balk. Dat blijkt uit de opstelling van de Nederlandse vrouwenploeg.

2 uur geleden
Steenbergen en De Jong naar halve finale EK op 200 meter vrij

SAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen (26) heeft zich op de 200 meter vrije slag geplaatst voor de halve finales op de EK in Parijs. De Friezin noteerde met 1.58,00 de vierde tijd, achter de Tsjechische Barbora Seemanová die met 1.57,10 de snelste was.

2 uur geleden
Bondscoach Ehren met uitgeruste hockeysters klaar voor WK

AMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren start met een geheel fitte en frisse selectie aan het WK hockey in eigen land. Volgens de 53-jarige trainer van de titelverdediger is zijn ploeg in vorm. "We hebben na de play-offs en de laatste wedstrijden in de Pro League even rust gehad en daarna stevig getraind. Nu zijn we aan het taperen en klaar voor zaterdag", kijkt hij uit naar de eerste groepswedstrijd in Amstelveen tegen Chili.

4 uur geleden
Europees kampioene Visser twijfelde week voor EK aan meedoen

BIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser heeft de week voor de EK atletiek in Birmingham nog behoorlijk in de stress gezeten. De winnares van het goud op de 100 meter horden kreeg last van haar achillespees en twijfelde of ze wel zou kunnen meedoen.

11 uur geleden
Afrifa mist net medaille in EK-finale 100 meter

BIRMINGHAM (ANP) - Elvis Afrifa heeft op de EK atletiek in Birmingham net geen medaille gewonnen op de 100 meter. De 28-jarige sprinter liep naar de vierde plaats in de finale van het koningsnummer. Hij klokte 10,22, ruim boven zijn persoonlijk record van 10.06. De titel ging naar de Brit Romell Glave in 10,09.

14 uur geleden
Visser wint na fotofinish eindelijk goud op 100 meter horden

BIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser heeft op de Europese kampioenschappen atletiek in Birmingham het goud veroverd op de 100 meter horden. De fotofinish wees uit dat de 31-jarige Nederlandse atlete exact één duizendste van een seconde sneller was dan de Poolse Pia Skrzyszowska. Beide atletes kregen de tijd van 12,67 seconden achter hun naam.

14 uur geleden