Australian Open van start met drie Nederlanders
MELBOURNE (ANP) - Maandag gaat de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar, van start met drie Nederlandse deelnemers. Kiki Bertens en Arantxa Rus zijn vertegenwoordigd in het vrouwentoernooi en debutant Tallon Griekspoor doet mee bij de mannen.
Bertens en Griekspoor komen dinsdag pas in actie, Arantxa Rus maakt haar opwachting op de eerste dag. De 29-jarige Rus neemt het op tegen de Poolse Magda Linette, de nummer 43 van de wereld. Voor het eerst in zeven jaar staat Rus, die in 2008 het juniorentoernooi van de Australian Open wist te winnen, weer in het hoofdtoernooi in Melbourne.
Bij de vrouwen is de Australische Ashleigh Barty als eerste geplaatst, bij de mannen Novak Djokovic. Barty komt maandag direct in actie in de Rod Laver Arena, titelhouder Djokovic hoeft pas dinsdag aan te treden.
In aanloop naar het toernooi was de slechte luchtkwaliteit in Melbourne het onderwerp van gesprek. Toernooidirecteur Craig Tiley wilde van een latere start of een aangepaste telling niets weten.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet is als zesde geëindigd in de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 33-jarige atleet miste de scherpte en klokte 6,61, een tiende boven zijn Nederlands record van 6,51.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.
4 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.
4 uur geledenTORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.
5 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Elisa Longo Borghini gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo door ziekte. Dat heeft haar ploeg UAE Team ADQ vrijdag bekendgemaakt. Volgens haar ploeg is de Italiaans kampioene 's nachts ziek geworden door een virus.
7 uur geleden