Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australian Open van start met drie Nederlanders

Australian Open van start met drie Nederlanders

MELBOURNE (ANP) - Maandag gaat de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar, van start met drie Nederlandse deelnemers. Kiki Bertens en Arantxa Rus zijn vertegenwoordigd in het vrouwentoernooi en debutant Tallon Griekspoor doet mee bij de mannen.

Bertens en Griekspoor komen dinsdag pas in actie, Arantxa Rus maakt haar opwachting op de eerste dag. De 29-jarige Rus neemt het op tegen de Poolse Magda Linette, de nummer 43 van de wereld. Voor het eerst in zeven jaar staat Rus, die in 2008 het juniorentoernooi van de Australian Open wist te winnen, weer in het hoofdtoernooi in Melbourne.

Bij de vrouwen is de Australische Ashleigh Barty als eerste geplaatst, bij de mannen Novak Djokovic. Barty komt maandag direct in actie in de Rod Laver Arena, titelhouder Djokovic hoeft pas dinsdag aan te treden.

In aanloop naar het toernooi was de slechte luchtkwaliteit in Melbourne het onderwerp van gesprek. Toernooidirecteur Craig Tiley wilde van een latere start of een aangepaste telling niets weten.

Meer uit Sport

Vollering teleurgesteld na tweede plek in Tour op Mont Ventoux

MONT VENTOUX (ANP) - Demi Vollering is teleurgesteld na haar tweede plek in de koninginnenrit van de Tour de France Femmes naar de Mont Ventoux. Dat zei de Nederlandse renster van FDJ United-Suez vrijdag na afloop van de etappe tegen de NOS.

1 uur geleden
Niewiadoma 'sprakeloos' na etappezege op Mont Ventoux

MONT VENTOUX (ANP) - Kasia Niewiadoma is "sprakeloos" na haar etappezege op de Mont Ventoux in de Tour de France Femmes. Dat zei de Poolse van Canyon//Sram vrijdag na afloop van de etappe in het flashinterview. Het was de eerste etappezege voor de Tourwinnares van 2024.

2 uur geleden
Niewiadoma wint Touretappe en verovert gele trui op Mont Ventoux

MONT VENTOUX (ANP) - Kasia Niewiadoma heeft vrijdag de koninginnenrit van de Tour de France Femmes gewonnen, met aankomst op de Mont Ventoux. De Poolse renster van Canyon//Sram reed solo naar de overwinning op de bekende berg, ruim voor Demi Vollering. De Nederlandse werd tweede op 1.16 minuut. De Italiaanse Longo Borghini werd derde op 1.42.

2 uur geleden
KNVB voert nieuwe spelregels door voor meer tempo in de wedstrijd

ZEIST (ANP) - De KNVB voert bij de start van het nieuwe seizoen in de Eredivisie verschillende spelregelwijzigingen in die erop gericht zijn het tempo in de wedstrijden te verhogen. Het zijn aanpassingen in de spelregels van de internationale spelregelorganisatie IFAB, die de FIFA ook al had doorgevoerd tijdens het WK voetbal in juni.

7 uur geleden
Van 't Schip bondscoach van Kazachstan

ASTANA (ANP) - John van 't Schip is de nieuwe bondscoach van Kazachstan. De voetbalbond van Kazachstan (KFF) presenteerde de 62-jarige Nederlandse oud-international en trainer vrijdag, zo meldde de bond op social media.

7 uur geleden
Van der Breggen niet meer van start in zevende etappe Tour

LA VOULTE-SUR-RHÔNE (ANP) - Wielrenster Anna van der Breggen gaat niet meer van start in de zevende etappe van de Tour de France Femmes. Haar ploeg SD Worx-Protime meldt dat de 36-jarige renster de Tour verlaat en rust neemt.

8 uur geleden
Wielrenner Lemmen voelde 'overal pijn' na val voor winst in Polen

KARPACZ (ANP) - Wielrenner Bart Lemmen voelde "overal pijn" na zijn val in aanloop naar zijn eerste profzege, die hij donderdag boekte in de Ronde van Polen. Dat heeft de Nederlander laten weten in een reactie via zijn ploeg Visma - Lease a Bike. De 30-jarige Lemmen kwam ten val maar won de etappe en nam de leiding in het algemeen klassement over.

23 uur geleden