Australian Open van start met drie Nederlanders
MELBOURNE (ANP) - Maandag gaat de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar, van start met drie Nederlandse deelnemers. Kiki Bertens en Arantxa Rus zijn vertegenwoordigd in het vrouwentoernooi en debutant Tallon Griekspoor doet mee bij de mannen.
Bertens en Griekspoor komen dinsdag pas in actie, Arantxa Rus maakt haar opwachting op de eerste dag. De 29-jarige Rus neemt het op tegen de Poolse Magda Linette, de nummer 43 van de wereld. Voor het eerst in zeven jaar staat Rus, die in 2008 het juniorentoernooi van de Australian Open wist te winnen, weer in het hoofdtoernooi in Melbourne.
Bij de vrouwen is de Australische Ashleigh Barty als eerste geplaatst, bij de mannen Novak Djokovic. Barty komt maandag direct in actie in de Rod Laver Arena, titelhouder Djokovic hoeft pas dinsdag aan te treden.
In aanloop naar het toernooi was de slechte luchtkwaliteit in Melbourne het onderwerp van gesprek. Toernooidirecteur Craig Tiley wilde van een latere start of een aangepaste telling niets weten.
Meer uit Sport
BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
1 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Kimi Antonelli heeft in de Formule 1 voor het eerst in zijn carrière de Grote Prijs van Monaco gewonnen. Max Verstappen viel in de eerste ronde uit, nadat hij zijn Red Bull eerst niet van de startpositie kreeg. Voor Verstappen is het de tweede uitvalbeurt dit seizoen.
1 uur geledenSALUZZO (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft de Giro d'Italia op haar naam geschreven. De 29-jarige Nederlandse van FDJ United - SUEZ maakte in de slotetappe haar achterstand van 49 seconden op klassementsleidster Anna van der Breggen goed.
2 uur geledenAALSMEER (ANP) - De handballers van Volendam hebben voor het eerst sinds 2013 de landstitel veroverd. De ploeg was na strafworpen te sterk voor Aalsmeer in het tweede play-offduel om de titel.
2 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Nevill Ruiter kijkt met een goed gevoel terug op zijn laatste deelname als amateur aan het KLM Open in Badhoevedorp. De 24-jarige Nederlander, die in augustus professional wordt, veroverde de Robbie van Erven Dorens Trofee, de prijs voor de beste amateur die de 'cut' haalt. "Als amateur is dat het hoogst haalbare, dus dat is heel mooi", zei hij na afloop van zijn slotronde.
4 uur geleden