Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australian Open tennis rekent op deelname Federer

Australian Open tennis rekent op deelname Federer

MELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisser Roger Federer bereidt zich voor op de Australian Open. Dat zegt Craig Tiley, de directeur van het grandslamtoernooi in Melbourne, dat volgend jaar drie weken later begint dan normaal. "Alle toppers hebben hun deelname toegezegd, inclusief Roger Federer. We hebben contact gehad met hem en zijn begeleidingsteam en hij volgt zijn gebruikelijke trainingsprogramma in voorbereiding op het seizoen", aldus Tiley.

De twintigvoudig grandslamwinnaar sprak eerder deze maand nog zijn twijfels uit over zijn deelname aan de Australian Open, het toernooi dat hij zes keer wist te winnen. De 39-jarige Zwitser vreesde niet op tijd fit te zijn na zijn knieoperatie, waardoor hij sinds de uitbraak van het coronavirus niet meer in actie is gekomen.

Toen was er nog geen sprake van uitstel en zou de Australian Open als gepland op 18 januari beginnen. Door het uitstel naar 8 februari heeft Federer extra tijd gekregen om zich voor te bereiden. "Hij heeft inderdaad gezegd dat 8 februari hem beter uitkomt en Federer heeft mij gezegd dat hij komt. Maar alles hangt natuurlijk wel af van hoe de komende weken de trainingen verlopen en hoe zijn lichaam reageert op de operatie", aldus Tiley.

Het tennisseizoen begint door de coronapandemie anders dan andere jaren. De kwalificatietoernooien voor de Australian Open worden van 10 tot en met 13 januari afgewerkt in Doha (mannen) en Dubai (vrouwen). Met speciale vluchten komen de deelnemers op 15 januari aan in Melbourne, waar ze eerste twee weken in quarantaine gaan in een strikt georganiseerde bubbel.

Meer uit Sport

Hamilton naast Verstappen bij start Hongarije na straf

BOEDAPEST (ANP) - Lewis Hamilton start zondag vanaf de vijfde plek in de Grote Prijs van Hongarije. De Britse Ferrari-coureur is als straf drie plaatsen teruggezet op de startgrid omdat hij de Australiƫr Oscar Piastri van McLaren had gehinderd in diens snelle ronde. Hamilton staat nu op de derde startrij naast Max Verstappen.

54 minuten geleden
Evenepoel heeft gemengde gevoelens na tweede plek in Alpe d'Huez

ALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel stond met gemengde gevoelens aan de eindstreep van de voorlaatste etappe in de Tour de France naar Alpe d'Huez. De Belg werd tweede in de etappe en verzekerde zich daarmee ook zo goed als zeker van de tweede plaats in het eindklassement. Voor de ritzege kwam hij 26 seconden tekort ten opzichte van Richard Carapaz, die vanuit de vroege ontsnapping zijn tweede zege van deze Tour boekte.

1 uur geleden
Pedersen wint puntenklassement Tour dankzij aanvallen in Alpen

ALPE D'HUEZ (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen (30) heeft zich zaterdag verzekerd van de eindzege in het puntenklassement in de Tour de France, mits hij de ronde zondag uitrijdt. De groenetruidrager van Lidl-Trek won tijdens de koninginnenrit van Le Bourg-d'Oisans naar Alpe d'Huez de tussensprint in Saint-Julien-Mont-Denis, waardoor hij in de slotetappe naar Parijs niet meer te achterhalen is door de Belgische sprinter Jasper Philipsen.

1 uur geleden
Arensman gehavend na laatste bergetappe Tour naar Alpe d'Huez

ALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Thymen Arensman is zaterdag gehavend aangekomen in Alpe d'Huez na de koninginnenrit van de Tour de France. De Nederlander van Netcompany-Ineos ging gedurende de etappe in de aanval, maar kwam in de afdaling van de Col du Galibier ten val.

2 uur geleden
Wielrenner Carapaz heeft 'Tour om van te dromen'

ALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Richard Carapaz sprak na afloop van de door hem gewonnen koninginnenrit in de Ronde van Frankrijk van "een Tour om van te dromen". De 33-jarige Ecuadoraan van EF Education-EasyPost boekte op Alpe d'Huez zijn tweede ritwinst van deze Tour en verzekerde zich zaterdag van de eindzege in het bergklassement.

2 uur geleden
Verstappen 'helemaal klaar' na mislukte kwalificatie in Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen is er even "helemaal klaar mee" na de kwalificatie van de Grote Prijs van Hongarije. De viervoudig wereldkampioen kwam in de kwalificatie op de Hungaroring niet verder dan de zesde tijd en sprak van een auto die "totaal onbestuurbaar" is.

2 uur geleden
Verstappen zesde in kwalificatie voor Grote Prijs van Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen start zondag als zesde bij de Grote Prijs van Hongarije in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen in de Red Bull moest de poleposition laten aan de Brit Lando Norris in de McLaren. Verstappen was 0,518 seconde langzamer.

2 uur geleden