Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australian Open: meer geld voor mindere tennisgoden

Australian Open: meer geld voor mindere tennisgoden

MELBOURNE (ANP) - Met een verhoging van het prijzengeld komt de organisatie van de Australian Open in januari met name de tennissers onder de top tegemoet. Een nederlaag in de eerste ronde van het eerste grandslamtoernooi van het jaar levert toch nog 56.000 euro. Dat is zo'n 20 procent meer dan bij de vorige editie.

De totale prijzenpot bevat zo'n 45 miljoen euro, een stijging van 14 procent. De winnaars in het enkelspel nemen daarvan 2,5 miljoen euro mee naar huis, iets meer dan dit jaar.

"We streven er al langer naar om de beloning van een bredere groep tennissers te verhogen", lichtte toernooidirecteur Craig Tiley toe, eraan toevoegend dat het totaalbedrag aan prijzengeld ten opzichte van 2007 is verdrievoudigd.

Een tennisser die in januari strandt in de eerste ronde van de kwalificaties ontvangt nu 12.500 euro dat was ongeveer 9000 euro. De Australian Open beginnen op 20 januari.

Meer uit Sport

Vuelta wil ondanks pro-Palestijnse protesten in Madrid eindigen

MADRID (ANP) - De organisatie van de Vuelta hoopt dat de rittenkoers door Spanje zondag zoals gepland in Madrid eindigt. "Natuurlijk is het verschrikkelijk wat er in Palestina gebeurt en willen we allemaal dat er vrede komt. Maar wij willen onze sport ook verdedigen", zei directeur Javier Guillen van de Ronde van Spanje op een persconferentie. "Je kan de wielrenners niet blijven hinderen. Uit respect voor de renners, het publiek en onze sport: laat ons gewoon fietsen. Meer vragen we niet."

33 minuten geleden
Vingegaard baalt van protesten: dit zou niet mogen gebeuren

O PORIÑO (ANP) - Klassementsleider Jonas Vingegaard van de Nederlandse ploeg Visma - Lease a Bike betreurt dat hij de zestiende etappe van de Ronde van Spanje niet heeft kunnen uitrijden. De organisatie schrapte de slotklim omdat de situatie op de berg door pro-Palestijnse protesten niet veilig was.

2 uur geleden
Bernal wint ingekorte etappe Vuelta na pro-Palestijns protest

O PORIÑO (ANP) - De Ronde van Spanje is opnieuw verstoord door pro-Palestijnse protesten. De slotklim van de zestiende etappe naar Castro de Herville is geschrapt. De Colombiaan Egan Bernal is als etappewinnaar aangewezen. Hij won in een sprint van de Spanjaard Mikel Landa.

5 uur geleden
'Heel veel aanvragen' voor kaarten laatste GP van Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - De belangstelling voor de laatste Dutch GP, volgend jaar in Zandvoort, is overweldigend. Volgens de organisatie is er sprake van "een zeer grote hoeveelheid" aanvragen. De komende dagen worden alle verzoeken verwerkt en deze week vinden de toewijzingen plaats. De periode waarin belangstellenden een aanvraag konden doen voor toegangsbewijzen voor de Formule 1 werd op maandag 8 september afgesloten.

8 uur geleden
Visma - Lease a Bike raakt Campenaerts kwijt in Vuelta

POIO (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike vervolgt de Vuelta dinsdag zonder Victor Campenaerts. De Belgische helper van klassementsleider Jonas Vingegaard is ziek, meldt de Nederlandse ploeg op X. Na de rustdag volgt dinsdag de zestiende etappe in de Ronde van Spanje, een heuvelrit van Poio naar Castro de Herville.

11 uur geleden
Handballer Taboada mag voor Nederland uitkomen

DEN HAAG (ANP) - Reinier Taboada heeft van de internationale handbalbond toestemming gekregen om voor Nederland uit te komen. De 27-jarige linkeropbouwer debuteert volgende maand mogelijk tijdens de Golden League en mag ook aan het EK in Malmö deelnemen.

1 dag geleden
Sluiter nieuwe trainer van tennisser Van de Zandschulp

ROTTERDAM (ANP) - Raemon Sluiter gaat aan de slag als trainer van Botic van de Zandschulp. De nummer 82 van de wereldranglijst beëindigde in juni de samenwerking met coach Peter Lucassen.

1 dag geleden