Australian Open hoopt boze rolstoeltennissers wel te verwelkomen
MELBOURNE (ANP) - De Australian Open heeft goede hoop dat begin volgend jaar tijdens de Australian Open rolstoeltennissers ook onderdeel uitmaken van het toernooi. De US Open besloot het rolstoeltoernooi voor de komende editie te schrappen, tot onvrede van de spelers.
De Australische rolstoeltennisser Dylan Alcott sprak schande van de beslissing van de US Open. Hij verweet de organisatie zelfs "afschuwelijke discriminatie" en beweerde dat hij "als hij zou kunnen lopen, wel had mogen meedoen". "En kom me niet vertellen dat ik meer risico loop omdat ik invalide ben. Oké, ik ben invalide, maar dat maakt me nog niet ziek."
Kort na de harde woorden van Alcott kwam de Australian Open met een verklaring. "Dylan is een geweldige ambassadeur voor tennis en heeft enorm veel voor onze sport gedaan, zowel hier als over de hele wereld", zei Craig Tiley, de baas van Tennis Australia.
Optimistisch
"We begrijpen hoe teleurgesteld hij is dat hij dit jaar niet kan deelnemen aan de US Open en we kijken ernaar uit hem binnenkort weer op de baan te zien. We zijn optimistisch gestemd dat de Australian Open volgend jaar plaatsvindt, met alle categorieën en spelers."
De Nederlandse rolstoeltennisster Marjolein Buis sprak ook haar verbazing uit over de handelswijze van de US Open. "De organisatie heeft wel een steekje laten vallen", zei Buis. "Ik heb het nieuws vernomen uit de media. Ik zou er veel meer begrip voor hebben als ze met een goede reden komen. We weten niet wat de argumenten zijn en daarom is er nu een relletje ontstaan."
Meer uit Sport
TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.
3 uur geledenTARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalcompetitie NBA komt met een nieuwe opzet voor de All-Star Game, het traditionele ereduel tussen de beste basketballers van de westelijke en oostelijke divisie.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.
1 dag geleden