Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australian Open hoopt boze rolstoeltennissers wel te verwelkomen

Australian Open hoopt boze rolstoeltennissers wel te verwelkomen

MELBOURNE (ANP) - De Australian Open heeft goede hoop dat begin volgend jaar tijdens de Australian Open rolstoeltennissers ook onderdeel uitmaken van het toernooi. De US Open besloot het rolstoeltoernooi voor de komende editie te schrappen, tot onvrede van de spelers.

De Australische rolstoeltennisser Dylan Alcott sprak schande van de beslissing van de US Open. Hij verweet de organisatie zelfs "afschuwelijke discriminatie" en beweerde dat hij "als hij zou kunnen lopen, wel had mogen meedoen". "En kom me niet vertellen dat ik meer risico loop omdat ik invalide ben. Oké, ik ben invalide, maar dat maakt me nog niet ziek."

Kort na de harde woorden van Alcott kwam de Australian Open met een verklaring. "Dylan is een geweldige ambassadeur voor tennis en heeft enorm veel voor onze sport gedaan, zowel hier als over de hele wereld", zei Craig Tiley, de baas van Tennis Australia.

Optimistisch

"We begrijpen hoe teleurgesteld hij is dat hij dit jaar niet kan deelnemen aan de US Open en we kijken ernaar uit hem binnenkort weer op de baan te zien. We zijn optimistisch gestemd dat de Australian Open volgend jaar plaatsvindt, met alle categorieën en spelers."

De Nederlandse rolstoeltennisster Marjolein Buis sprak ook haar verbazing uit over de handelswijze van de US Open. "De organisatie heeft wel een steekje laten vallen", zei Buis. "Ik heb het nieuws vernomen uit de media. Ik zou er veel meer begrip voor hebben als ze met een goede reden komen. We weten niet wat de argumenten zijn en daarom is er nu een relletje ontstaan."

Meer uit Sport

Jones wil bondscoach blijven en talentvolle honkballers helpen

MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.

1 uur geleden
Sabalenka ten koste van Osaka naar kwartfinale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.

8 uur geleden
Ineos wint ploegentijdrit Parijs-Nice, Ayuso nieuwe leider

POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.

13 uur geleden
Wielrenner Van der Poel wint tweede etappe Tirreno-Adriatico

SAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.

14 uur geleden
Zitskiër Kampschreur wint goud op combinatie, brons De Langen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.

15 uur geleden
Schilder voert ploeg van 23 atleten aan voor WK indooratletiek

ARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.

15 uur geleden
Zitskiërs Kampschreur en De Langen op medaillekoers in combinatie

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.

18 uur geleden