Australian Open drie weken later van start op 8 februari
MELBOURNE (ANP) - De Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar, begint dit jaar op 8 februari. Dat is drie weken later dan de oorspronkelijke start die stond op 18 januari, meldt de tennisbond ATP.
Het kwalificatietoernooi zal van 10 tot 13 januari worden gehouden in Doha in Qatar. De tennissers die zich kwalificeren hebben zodoende voldoende tijd om in Melbourne in quarantaine te gaan. Vanwege het coronavirus, dat ook in Australië huishoudt, is er door de organisatoren en de tennisbond wekenlang overlegd over hoe de organisatie van het toernooi voor mannen en vrouwen aangepakt moet worden.
In totaal doen er zeven Nederlanders mee aan het kwalificatietoernooi van het toernooi. Arantxa Rus is door de absentie van Kiki Bertens (achillespeesblessure) de enige die tot het hoofdtoernooi is toegelaten.
Uitstel naar 8 februari heeft ook gevolgen voor het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam, dat van 6 tot en met 14 februari op de kalender staat. "Op dit moment is het de wens van de Australian Open die is gecommuniceerd. Vanuit de ATP (de toernooien én de spelers) is hier nog geen definitieve reactie op gegeven. We willen daar niet op vooruit lopen, maar gaan ervan uit dat we tot een goede oplossing komen", aldus toernooidirecteur Richard Krajicek begin december.
Het tennisseizoen begint op 4 januari met toernooien in het Amerikaanse Delray Beach voor mannen en in Abu Dhabi voor de vrouwen.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Daniil Medvedev heeft zich op de US Open als eerste tennisser geplaatst voor de vierde ronde. De als zevende geplaatste Rus stond in zijn partij tegen de Fransman Arthur Rinderknech geen set af. Het werd 6-4 6-4 6-4.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jessica Pegula staat op de US Open in de achtste finales. De als derde geplaatste Amerikaanse tennisster had het moeilijk tegen de Canadese Leylah Fernandez en pakte in de openingsset slechts een game. Pegula trok de partij na ruim twee uur spelen alsnog naar zich toe: 1-6 6-4 6-3.
8 uur geledenLOJA (ANP) - Wout van Aert heeft de dertiende etappe van de Vuelta gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike ontsnapte ruim 3 kilometer voor de finish samen met Valentin Paret-Peintre uit een kopgroep van negen renners en liet de Fransman kansloos in een sprint.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Jessica Schilder (27) heeft haar titel in de Diamond League niet kunnen prolongeren. Ze werd derde in de finale in Brussel. Na het winnen van haar derde opeenvolgende Europese titel vorige maand in Birmingham, moest ze de eindzege in de prestigieuze mondiale wedstrijdserie aan de Amerikaanse Chase Jackson laten. Sarah Mitton uit Canada werd tweede.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is op de US Open doorgedrongen tot de vierde ronde. De als eerste geplaatste Belarussische won in New York met 6-3 6-4 van de Oezbeekse Kamilla Rachimova, de nummer 92 van de wereld.
10 uur geledenMONZA (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Italië de beste tijd neergezet. De 28-jarige Brit van Mercedes was op het Autodromo Nazionale Monza sneller dan de Monegask Charles Leclerc, die in zijn Ferrari nog de rapste was tijdens de eerste vrije training.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Eythora Thorsdottir (28) kan door slepende blessures niet deelnemen aan de WK in Rotterdam. Dat vertelde ze tijdens een persmoment waarbij ze werd aangekondigd als ambassadeur van het wereldtiteltoernooi.
14 uur geleden