Auschwitzoverlevende geeft orde terug uit protest tegen AfD
BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De 99-jarige Holocaustoverlevende Albrecht Weinberg wil een hoge Duitse onderscheiding teruggeven, omdat politiek is samengewerkt met de radicaal-rechtse partij Alternative für Deutschland (AfD). Woensdag kwam een omstreden migratiemotie van de christendemocratische CDU door het parlement dankzij steun van AfD. Dat is in Duitsland ongewoon.
De Joodse Weinberg overleefde onder meer het massavernietigingskamp Auschwitz. In 2017 kreeg hij de hoogste onderscheiding van Duitsland, de Orde van Verdienste, voor zijn lessen over de Holocaust op scholen. "Ik wil het teruggeven nadat de partijen hun krachten hebben verenigd met rechtse radicalen."
"Mijn ervaring als jong persoon was heel gevaarlijk en vreselijk voor me", zei Weinberg tegen persbureau AFP. Hij vreest naar eigen zeggen "dat het weer gebeurt, dat ik mijn spullen moet pakken en naar een ander land moet gaan dat me wil opvangen".
De 82-jarige Eva Umlauf, die ook Auschwitz heeft overleefd, heeft een open brief geschreven in de Süddeutsche Zeitung. Daarin roept ze CDU op zich te herbezinnen. "Onderschat de rechts-extremisten niet. Keer om op het pad dat woensdag is ingeslagen."
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/AFP) - Hongaarse aanklagers zijn binnengevallen bij een datacentrum in een onderzoek naar Fidesz, de partij van de Hongaarse oud-premier Viktor Orbán. Justitie was volgens Fidesz uit op het hele communicatiesysteem van de partij.
3 minuten geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie stopt de financiering van het prestigieuze kunstfestival de Biënnale van Venetië, vanwege de Russische deelname van dit jaar. Een woordvoerder van de Europese Commissie laat weten de lopende subsidie van 2 miljoen euro te beëindigen.
9 minuten geledenSTADE (ANP/AFP) - De man die ervan verdacht wordt zes mensen te hebben doodgeschoten in het Noord-Duitse Stade vorige maand, heeft zelfmoord gepleegd in de gevangenis. Dat meldden functionarissen.
43 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Afrika is voor het eerst het continent met het grootste aantal mensen dat honger lijdt, blijkt uit een rapport van de Verenigde Naties. De schatting is dat vorig jaar 309 miljoen mensen in Afrika te kampen hadden met honger. Dat is 20 procent van de bevolking.
46 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse voormalige oppositieleider Özgür Özel gaat een nieuwe partij beginnen. Twee maanden geleden werd hij door de rechter gedwongen om op te stappen als voorzitter van de oppositiepartij CHP, maar in zijn afscheidstoespraak in het parlement kondigde hij aan nog niet klaar te zijn met de politiek.
50 minuten geledenBOLOGNA (ANP) - Bij de ongeregeldheden in Bologna zijn in de nacht van maandag op dinsdag tientallen agenten gewond geraakt, melden politievakbonden aan Italiaanse media. Demonstranten raakten slaags met de politie na ophef over de dood van een Marokkaanse man die zondag werd gearresteerd door de politie. De video waarin agenten Abderrahim Fakir op de grond dwongen en hij om hulp riep, ging viral op sociale media en zorgde voor veel woede in Bologna.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn wil het drinken van alcohol op stations verbieden. Op enkele grote stations is er al zo'n verbod, maar vanaf 15 oktober moet het gaan gelden op alle circa 5400 stations.
3 uur geleden