Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Auschwitzoverlevende geeft orde terug uit protest tegen AfD

Auschwitzoverlevende geeft orde terug uit protest tegen AfD

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De 99-jarige Holocaustoverlevende Albrecht Weinberg wil een hoge Duitse onderscheiding teruggeven, omdat politiek is samengewerkt met de radicaal-rechtse partij Alternative für Deutschland (AfD). Woensdag kwam een omstreden migratiemotie van de christendemocratische CDU door het parlement dankzij steun van AfD. Dat is in Duitsland ongewoon.

De Joodse Weinberg overleefde onder meer het massavernietigingskamp Auschwitz. In 2017 kreeg hij de hoogste onderscheiding van Duitsland, de Orde van Verdienste, voor zijn lessen over de Holocaust op scholen. "Ik wil het teruggeven nadat de partijen hun krachten hebben verenigd met rechtse radicalen."

"Mijn ervaring als jong persoon was heel gevaarlijk en vreselijk voor me", zei Weinberg tegen persbureau AFP. Hij vreest naar eigen zeggen "dat het weer gebeurt, dat ik mijn spullen moet pakken en naar een ander land moet gaan dat me wil opvangen".

De 82-jarige Eva Umlauf, die ook Auschwitz heeft overleefd, heeft een open brief geschreven in de Süddeutsche Zeitung. Daarin roept ze CDU op zich te herbezinnen. "Onderschat de rechts-extremisten niet. Keer om op het pad dat woensdag is ingeslagen."

Meer uit Buitenland

EU stelt missie voor om Libanese troepen te trainen

BRUSSEL (ANP/RTR) - De diplomatieke dienst van de Europese Unie (EEAS) heeft voorgesteld om een missie op te zetten om Libanon te helpen. Volgens het document, dat is ingezien door persbureau Reuters, is het de bedoeling dat Europese militairen drie jaar lang troepen van de Libanese krijgsmacht gaan trainen en adviseren.

20 minuten geleden
Eerste ebolageval in Frankrijk vastgesteld na uitbraak in DRC

PARIJS (ANP/AFP) - Voor het eerst sinds de recente uitbraak van ebola is een ziektegeval op Franse bodem vastgesteld, meldt het gezondheidsministerie. Het gaat om een arts die was teruggekomen uit de Democratische Republiek Congo na daar aan het werk te zijn geweest.

1 uur geleden
Iran noemt deal met VS 'verklaring van Amerikaanse nederlaag'

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt de voorlopige overeenkomst met de Verenigde Staten te zien als bekentenis van de Amerikanen dat ze de oorlog hebben verloren. Hoewel de Amerikaanse president Donald Trump het zogenoemde memorandum van overeenstemming presenteerde als grootste overwinning, noemt de Iraanse parlementsvoorzitter en hoofdonderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf de deal een "verklaring van Amerikaanse nederlaag".

2 uur geleden
Premier Spanje verdedigt zich in parlement na corruptieschandalen

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft zich in het parlement verdedigd na een reeks corruptieschandalen. Hij weerspreekt beschuldigingen van de oppositie dat er sprake is van een grootschalig probleem binnen zijn regering, nadat afgelopen week zijn voormalige rechterhand een jarenlange gevangenisstraf kreeg en het paspoort van zijn vrouw werd afgepakt.

3 uur geleden
Israël praat met Libanon over teruggeven gebied Zuid-Libanon

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben in Washington een Amerikaans plan besproken waarbij de Israëlische krijgsmacht (IDF) zich terugtrekt uit een deel van Zuid-Libanon. Drie Israëlische functionarissen zeggen tegen persbureau Reuters dat het idee van de "pilot" is dat de Amerikanen het Libanese leger gaan trainen.

5 uur geleden
Tienduizenden huishoudens in Frankrijk zonder stroom door hitte

PARIJS (ANP/AFP) - Zeker 68.000 huishoudens in het westen van Frankrijk zitten zonder stroom door de hittegolf die het land teistert. Volgens de autoriteiten in het departement Finistère hebben de extreem hoge temperaturen gezorgd voor problemen met het elektriciteitsnetwerk.

6 uur geleden
Rechtse Fujimori wint na lange strijd presidentsverkiezingen Peru

LIMA (ANP/AFP) - De rechtse presidentskandidaat Keiko Fujimori is als winnaar uit de Peruaanse presidentsverkiezingen gekomen. Nu de stemmentelling ten einde loopt, heeft ze een voorsprong opgebouwd op de linkse kandidaat Roberto Sánchez die niet meer in te halen is.

7 uur geleden