Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Auschwitzoverlevende geeft orde terug uit protest tegen AfD

Auschwitzoverlevende geeft orde terug uit protest tegen AfD

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De 99-jarige Holocaustoverlevende Albrecht Weinberg wil een hoge Duitse onderscheiding teruggeven, omdat politiek is samengewerkt met de radicaal-rechtse partij Alternative für Deutschland (AfD). Woensdag kwam een omstreden migratiemotie van de christendemocratische CDU door het parlement dankzij steun van AfD. Dat is in Duitsland ongewoon.

De Joodse Weinberg overleefde onder meer het massavernietigingskamp Auschwitz. In 2017 kreeg hij de hoogste onderscheiding van Duitsland, de Orde van Verdienste, voor zijn lessen over de Holocaust op scholen. "Ik wil het teruggeven nadat de partijen hun krachten hebben verenigd met rechtse radicalen."

"Mijn ervaring als jong persoon was heel gevaarlijk en vreselijk voor me", zei Weinberg tegen persbureau AFP. Hij vreest naar eigen zeggen "dat het weer gebeurt, dat ik mijn spullen moet pakken en naar een ander land moet gaan dat me wil opvangen".

De 82-jarige Eva Umlauf, die ook Auschwitz heeft overleefd, heeft een open brief geschreven in de Süddeutsche Zeitung. Daarin roept ze CDU op zich te herbezinnen. "Onderschat de rechts-extremisten niet. Keer om op het pad dat woensdag is ingeslagen."

Meer uit Buitenland

Xi waarschuwt Trump voor conflict over Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.

1 uur geleden
Overleg Trump en Xi na ruim twee uur voorbij

BEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.

2 uur geleden
Burgemeester Kyiv: grote aanval op hoofdstad

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.

4 uur geleden
Trump en Xi starten ontmoeting in Beijing met handdruk

BEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.

4 uur geleden
Minister: Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer

HAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.

4 uur geleden
Rubio: VS zetten bij Straat van Hormuz in op hulp van China

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.

7 uur geleden
Kinderboekschrijfster die haar man vergiftigde krijgt levenslang

PARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.

7 uur geleden