Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Auschwitz-overlever ontzet door aanval op Israël

Auschwitz-overlever ontzet door aanval op Israël

WARSCHAU (ANP/DPA) - Bij de herdenkingsplechtigheid ter gelegenheid van de bevrijding van het Duitse concentratiekamp Auschwitz, 79 jaar geleden, heeft een overlevende zaterdag haar ontzetting geuit over de terroristische aanslag op Israël. Militante leden van Hamas en andere groeperingen richtten op 7 oktober vanuit de Gazastrook een bloedbad aan op Israëlisch grondgebied. Ze doodden ongeveer 1200 mensen en houden nog altijd meer dan honderd gijzelaars vast.

"Omgekomen zijn zonen en dochters van de weinige geredde Holocaustoverlevenden, die een nieuw leven zijn begonnen en een nieuw vaderland hebben gevonden in Israël', zei de 94-jarige Halina Birenbaum op de gedenkplaats van het voormalige Duitse vernietigingskamp in het zuiden van Polen. Ze wees daarnaast op de demonstraties tegen Joden en de Joodse staat in een aantal Europese landen. "Voor mij is dat een verlenging van Auschwitz".

Piotr Cywinski, de directeur van het museum Auschwitz-Birkenau, ging in op de verontrustende ontwikkelingen in Oekraïne en het Nabije Oosten. "We geloofden in een rechtvaardigere, vriendelijkere en menselijkere wereld". Momenteel dient zich volgens hem echter een keerpunt in de geschiedenis aan.

"Nu valt de ene bevrijder de andere aan. Ze verkrachten en moorden. En in Israël, de leefomgeving van de overlevenden van de Shoah, gloort vrede zelfs niet aan de horizon". Cywinski wees tevens met een beschuldigende vinger naar Europa, dat naar zijn mening heeft verzuimd zich afdoende te wapenen tegen de terugkeer van antisemitisme, racisme en vreemdelingenhaat.

Meer uit Buitenland

Rusland staat open voor meer humanitaire wapenstilstanden

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland staat open voor meer korte humanitaire wapenstilstanden langs de frontlinie, zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov tegen verslaggevers. Hij verwijst naar het humanitaire bestand dat naar verwachting in de nacht van maandag op dinsdag ingaat rond de stad Olesjky. Maar Rusland zegt het offensief tegen Oekraïne niet te zullen afremmen.

13 minuten geleden
Britse premier ziet nieuwe EU-toetreding wel zitten

LONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham hoopt dat zijn land uiteindelijk weer toetreedt tot de Europese Unie. "Ik denk niet dat het is gelopen zoals mensen zeiden dat het zou gaan", zei hij tijdens een interview met ITV over de Brexit.

18 minuten geleden
Franse avondklok blijft komende dagen van kracht

PARIJS (ANP/AFP) - De avondklok in Frankrijk blijft de komende dagen van kracht, meldt de minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Deze geldt op verschillende plekken vanwege de onrust in het land. Volgens de minister kunnen burgemeesters zelf bepalen of ze van de mogelijkheid gebruik willen maken. Zo geldt er al dagen een avondklok in delen van Parijs.

2 uur geleden
Axios: Netanyahu vroeg Trump om meer verkiezingssteun

WASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bij de Amerikaanse president Donald Trump aangedrongen op meer zichtbare steun voor zijn campagne in aanloop naar de parlementsverkiezingen van dinsdag. Dat schrijft nieuwssite Axios, die zich baseert op anonieme bronnen.

2 uur geleden
EU-topvrouw Von der Leyen: democratie heeft gewonnen in Brazilië

BRUSSEL (ANP) - EU-topvrouw Ursula von der Leyen heeft opgetogen gereageerd op de verkiezingsoverwinning van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva. "De democratie en het multilateralisme hebben gewonnen in Brazilië", schreef ze in een bericht op X.

4 uur geleden
Arrestaties in Jordanië na aanslag op kerk

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - De Jordaanse autoriteiten zeggen na een vuurgevecht drie gewapende verdachten te hebben opgepakt van de recente aanslag op een kerk. Ze hadden zich volgens de veiligheidsdienst verstopt in een verlaten pand en weigerden zich over te geven.

4 uur geleden
Houthi's melden nieuwe aanval op luchthaven Riyad

RIYAD (ANP/AFP) - De Houthi's uit Jemen zeggen zondag opnieuw de internationale luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad te hebben aangevallen. Dat gebeurde enkele uren nadat het vliegverkeer was hervat. Volgens vluchtvolgsite Flightradar24 werd zondag het merendeel van de vluchten geannuleerd.

5 uur geleden