Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Auschwitz-overlever ontzet door aanval op Israël

Auschwitz-overlever ontzet door aanval op Israël

WARSCHAU (ANP/DPA) - Bij de herdenkingsplechtigheid ter gelegenheid van de bevrijding van het Duitse concentratiekamp Auschwitz, 79 jaar geleden, heeft een overlevende zaterdag haar ontzetting geuit over de terroristische aanslag op Israël. Militante leden van Hamas en andere groeperingen richtten op 7 oktober vanuit de Gazastrook een bloedbad aan op Israëlisch grondgebied. Ze doodden ongeveer 1200 mensen en houden nog altijd meer dan honderd gijzelaars vast.

"Omgekomen zijn zonen en dochters van de weinige geredde Holocaustoverlevenden, die een nieuw leven zijn begonnen en een nieuw vaderland hebben gevonden in Israël', zei de 94-jarige Halina Birenbaum op de gedenkplaats van het voormalige Duitse vernietigingskamp in het zuiden van Polen. Ze wees daarnaast op de demonstraties tegen Joden en de Joodse staat in een aantal Europese landen. "Voor mij is dat een verlenging van Auschwitz".

Piotr Cywinski, de directeur van het museum Auschwitz-Birkenau, ging in op de verontrustende ontwikkelingen in Oekraïne en het Nabije Oosten. "We geloofden in een rechtvaardigere, vriendelijkere en menselijkere wereld". Momenteel dient zich volgens hem echter een keerpunt in de geschiedenis aan.

"Nu valt de ene bevrijder de andere aan. Ze verkrachten en moorden. En in Israël, de leefomgeving van de overlevenden van de Shoah, gloort vrede zelfs niet aan de horizon". Cywinski wees tevens met een beschuldigende vinger naar Europa, dat naar zijn mening heeft verzuimd zich afdoende te wapenen tegen de terugkeer van antisemitisme, racisme en vreemdelingenhaat.

Meer uit Buitenland

Trump geeft Iran tot dinsdagavond om Straat van Hormuz te openen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.

1 uur geleden
Trump: mogelijk maandag deal met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.

4 uur geleden
Trump: gered bemanningslid ernstig gewond

WASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.

5 uur geleden
Ophef in Verenigd Koninkrijk over festivaloptredens Ye

LONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.

5 uur geleden
Pro-Russische leider meldt dode na zinken schip in Zee van Azov

MOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.

6 uur geleden
Paus roept wereldleiders in paasboodschap op voor vrede te kiezen

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.

7 uur geleden
China bevestigt executie Fransman om drugssmokkel

PARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.

9 uur geleden