Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Auschwitz-overlever ontzet door aanval op Israël

Auschwitz-overlever ontzet door aanval op Israël

WARSCHAU (ANP/DPA) - Bij de herdenkingsplechtigheid ter gelegenheid van de bevrijding van het Duitse concentratiekamp Auschwitz, 79 jaar geleden, heeft een overlevende zaterdag haar ontzetting geuit over de terroristische aanslag op Israël. Militante leden van Hamas en andere groeperingen richtten op 7 oktober vanuit de Gazastrook een bloedbad aan op Israëlisch grondgebied. Ze doodden ongeveer 1200 mensen en houden nog altijd meer dan honderd gijzelaars vast.

"Omgekomen zijn zonen en dochters van de weinige geredde Holocaustoverlevenden, die een nieuw leven zijn begonnen en een nieuw vaderland hebben gevonden in Israël', zei de 94-jarige Halina Birenbaum op de gedenkplaats van het voormalige Duitse vernietigingskamp in het zuiden van Polen. Ze wees daarnaast op de demonstraties tegen Joden en de Joodse staat in een aantal Europese landen. "Voor mij is dat een verlenging van Auschwitz".

Piotr Cywinski, de directeur van het museum Auschwitz-Birkenau, ging in op de verontrustende ontwikkelingen in Oekraïne en het Nabije Oosten. "We geloofden in een rechtvaardigere, vriendelijkere en menselijkere wereld". Momenteel dient zich volgens hem echter een keerpunt in de geschiedenis aan.

"Nu valt de ene bevrijder de andere aan. Ze verkrachten en moorden. En in Israël, de leefomgeving van de overlevenden van de Shoah, gloort vrede zelfs niet aan de horizon". Cywinski wees tevens met een beschuldigende vinger naar Europa, dat naar zijn mening heeft verzuimd zich afdoende te wapenen tegen de terugkeer van antisemitisme, racisme en vreemdelingenhaat.

Meer uit Buitenland

Overheid VS gedeeltelijk gesloten na uitblijven stemming in Huis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid is per direct gedeeltelijk gesloten nu het Congres er niet in is geslaagd om vóór de om middernacht (lokale tijd) verstreken deadline een akkoord te bereiken over de financiering van de federale overheid. Dat meldt onder meer persbureau AFP.

49 minuten geleden
VS: we tolereren geen onveilige acties Iran in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.

3 uur geleden
Ministerie VS keurt wapenverkopen aan Israël en Saudi-Arabië goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).

4 uur geleden
Meer dan 200 doden bij instorten mijn in Congo

KINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.

4 uur geleden
NYT: ICE-agenten mogen voortaan arresteren zonder arrestatiebevel

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.

4 uur geleden
Senaat VS neemt begrotingspakket aan, toch grote kans op shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.

6 uur geleden
Journalist Don Lemon weer vrij na arrestatie om anti-ICE-protest

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

6 uur geleden