Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Auschwitz-overlever ontzet door aanval op Israël

Auschwitz-overlever ontzet door aanval op Israël

WARSCHAU (ANP/DPA) - Bij de herdenkingsplechtigheid ter gelegenheid van de bevrijding van het Duitse concentratiekamp Auschwitz, 79 jaar geleden, heeft een overlevende zaterdag haar ontzetting geuit over de terroristische aanslag op Israël. Militante leden van Hamas en andere groeperingen richtten op 7 oktober vanuit de Gazastrook een bloedbad aan op Israëlisch grondgebied. Ze doodden ongeveer 1200 mensen en houden nog altijd meer dan honderd gijzelaars vast.

"Omgekomen zijn zonen en dochters van de weinige geredde Holocaustoverlevenden, die een nieuw leven zijn begonnen en een nieuw vaderland hebben gevonden in Israël', zei de 94-jarige Halina Birenbaum op de gedenkplaats van het voormalige Duitse vernietigingskamp in het zuiden van Polen. Ze wees daarnaast op de demonstraties tegen Joden en de Joodse staat in een aantal Europese landen. "Voor mij is dat een verlenging van Auschwitz".

Piotr Cywinski, de directeur van het museum Auschwitz-Birkenau, ging in op de verontrustende ontwikkelingen in Oekraïne en het Nabije Oosten. "We geloofden in een rechtvaardigere, vriendelijkere en menselijkere wereld". Momenteel dient zich volgens hem echter een keerpunt in de geschiedenis aan.

"Nu valt de ene bevrijder de andere aan. Ze verkrachten en moorden. En in Israël, de leefomgeving van de overlevenden van de Shoah, gloort vrede zelfs niet aan de horizon". Cywinski wees tevens met een beschuldigende vinger naar Europa, dat naar zijn mening heeft verzuimd zich afdoende te wapenen tegen de terugkeer van antisemitisme, racisme en vreemdelingenhaat.

Meer uit Buitenland

Thailand: akkoord met Iran over doorgang olietankers

BANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.

49 minuten geleden
Bonaire vraagt 'snelle hulp' van Nederland om stijgende prijzen

KRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.

3 uur geleden
Amerikaanse militairen gewond bij aanval op basis Saudi-Arabië

AL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.

4 uur geleden
Witkoff: VS hoopvol over gesprekken met Iran deze week

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."

9 uur geleden
Houthi's dreigen zich te mengen in Iranoorlog

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.

9 uur geleden
Iran zweert wraak voor aanvallen op kern- en staalindustrie

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.

10 uur geleden
NYT: Musk nam deel aan telefoongesprek Trump en Modi

WASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.

10 uur geleden