Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Auschwitz-overlevenden leggen kransen voor slachtoffers

Auschwitz-overlevenden leggen kransen voor slachtoffers

OŚWIECIM (ANP) - De herdenking van de bevrijding van Auschwitz is begonnen met het neerleggen van kransen en het aansteken van kaarsjes door mensen die tachtig jaar geleden hebben vastgezeten in het vernietigingskamp. Enkele tientallen overlevenden zijn aanwezig.

De kranslegging vond plaats bij de 'doodsmuur' van blok 11. Dat was de kampgevangenis van Auschwitz I en bij de muur daarnaast zijn veel mensen geëxecuteerd. Blok 11 was een beruchte plek waar mensen in raamloze cellen werden gestraft als ze bijvoorbeeld hadden geprobeerd te ontsnappen.

Alle nog levende overlevenden van Auschwitz hebben van de organisatie een uitnodiging gekregen voor de herdenking. Volgens de organisatie zijn er zo'n vijftig naar Polen gekomen. Tien jaar geleden, bij de zeventigste herdenking van de bevrijding, waren dat er nog driehonderd.

Meer uit Buitenland

Zelensky en Trump bellen een uur

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdagavond ongeveer een uur gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Dat maakte het kantoor van Zelensky bekend.

10 minuten geleden
Musk wil afzetting rechters die hem tegenwerken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Techmiljardair Elon Musk roept het Huis van Afgevaardigden op rechters uit hun functie te zetten die zijn bezuinigingsoperatie binnen de overheid dwarsbomen. "Er moet onmiddellijk een golf van gerechtelijke afzettingen komen, niet slechts één", zei Musk op berichtendienst X.

20 minuten geleden
Trump na gesprek met Poetin: begin onderhandelingen Oekraïne

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt na een telefoongesprek met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin dat hun teams "onmiddellijk" beginnen met onderhandelen over de oorlog in Oekraïne. Dat schrijft Trump op Truth Social. De Amerikaanse president zegt direct met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky te bellen om hem te informeren over het gesprek met Poetin.

59 minuten geleden
Senaat keurt benoeming Gabbard tot inlichtingenchef goed

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft met nipte meerderheid ingestemd met de benoeming van Tulsi Gabbard tot inlichtingenchef van president Donald Trump. 52 senatoren stemden voor haar aanstelling, 48 waren tegen.

1 uur geleden
Israël: hervatting oorlog in Gaza maakt Trump-plan mogelijk

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft gewaarschuwd dat een nieuwe oorlog in de Gazastrook niet zal eindigen voordat Hamas is verslagen en alle gijzelaars vrij zijn. Hij stelde ook dat nieuwe vijandigheden de weg kunnen vrijmaken voor "de realisatie van de visie van de Amerikaanse president Trump voor Gaza."

1 uur geleden
Noodtoestand op tweede Grieks eiland na duizenden aardbevingen

ATHENE (ANP/AFP) - De Griekse autoriteiten hebben vanwege aanhoudende aardbevingen ook de noodtoestand uitgeroepen op een tweede eiland, Amorgos. Dat stelt de overheid om effectiever hulp te verlenen als de situatie daarom vraagt.

1 uur geleden
Defensieminister sust zorgen: VS blijven toegewijd aan NAVO

BRUSSEL (ANP) - De NAVO kan op haar grote beschermheer de Verenigde Staten blijven rekenen, verzekert de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Maar Europa moet volgens hem wel zelf zorgen voor de verdediging van het oude continent, afgezien van de nucleaire paraplu.

2 uur geleden