Augustus op één na warmste ooit gemeten
AMSTERDAM (ANP) - Dankzij een uitzonderlijk hittegolf gaat augustus de boeken in als de op een na warmste augustusmaand ooit gemeten. De gemiddelde temperatuur in De Bilt kwam volgens Weeronline uit op 20,4 graden, terwijl dat normaal gesproken 17,5 graden is. Alleen in 1997 werd het nog warmer: 20,5 graden.
In de eerste helft van augustus kreeg Nederland te maken met een officiële hittegolf en die leverde maar liefst negen tropische dagen op. Niet eerder noteerde augustus zoveel dagen met een minimumtemperatuur van 30 graden. Het aantal zomerse dagen, met temperaturen van minimaal 25 graden, ligt ook hoger dan gebruikelijk. In De Bilt werd het zeventien keer warmer dan 25 graden.
Augustus was niet alleen warmer, het was ook iets aan de natte kant. Landelijk viel er gemiddeld 92 millimeter regen waar dat normaal 78 millimeter is. Die regen viel met name in de tweede helft van de maand. Tijdens de hittegolf liep het neerslagtekort juist op. Overigens waren de neerslagverschillen in het land groot. In het oosten en zuiden viel op sommige plekken nauwelijks regen, terwijl het in het westen, midden en noorden kletsnat was. Daar viel veelal meer regen dan normaal. Rondom het IJsselmeer werd in meerdere plaatsen zelfs meer dan 150 millimeter gemeten.
De hoeveelheid zon lag de afgelopen maand ook iets hoger dan normaal. Gemiddeld over het land scheen de zon 225 uur, tegen 195 uur normaal. Den Helder had met 252 uur de meeste zonuren, Maastricht de minste.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het nationaal pro-Palestijns protest in Amsterdam loopt ten einde. Op de Dam in Amsterdam arriveerden rond 17.15 uur ongeveer duizend demonstranten die meeliepen in een mars door de binnenstad.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De deelnemers van het nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam zijn rond 15.30 uur begonnen aan een mars door de binnenstad, ziet een ANP-verslaggever. Het gaat om ongeveer duizend demonstranten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen nemen zondagmiddag deel aan een nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam, ziet een ANP-verslaggever. Op borden en spandoeken staan diverse teksten, zoals 'Stop the Genocide', 'Free Palestine' en 'Mensenrechten gelden ook voor Palestijnen'. Ook zijn er veel Palestijnse vlaggen te zien.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ina Klaassen, directeur van Museum Boijmans Van Beuningen in Rotterdam, is zondag overleden. Ze was ernstig ziek. In mei legde ze haar werkzaamheden neer.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ongeveer 250 demonstranten houden in het centrum van Amsterdam een stille tocht waarmee ze aandacht vragen voor het dodelijke geweld tegen kinderen in Gaza. De stille tocht onder leiding van Amnesty International begon op het Amstelveld en eindigt op de Dam. Daar sluit de groep zich om 14.00 uur aan bij een nationaal pro-Palestijns protest.
4 uur geledenALMERE (ANP) - De politie is bezig met een onderzoek naar de meldingen van incidenten tijdens de Pridewalk in Almere afgelopen vrijdag. Volgens een woordvoerder wordt daarbij onder meer naar beelden gekeken.
4 uur geledenTER APEL (ANP) - Ook in de nacht van zaterdag op zondag hebben geen mensen buiten het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel geslapen. Volgens het Rode Kruis zijn 150 asielzoekers overgebracht naar de noodnachtopvanglocaties in Zuidwolde (Drenthe) en Warffum (Groningen), omdat er in Ter Apel geen plek voor ze was. Dat is het maximale aantal. In weekeindes is het doorgaans rustiger in Ter Apel dan doordeweeks.
5 uur geleden