Auger-Aliassime zet Team World op voorsprong met zege op Djokovic
LONDEN (ANP) - De Canadese tennisser Felix Auger-Aliassime heeft Team World aan kop gebracht in de strijd om de Laver Cup. De 22-jarige Canadees versloeg de Serviër Novak Djokovic en haalde daarmee 3 punten binnen. Het wereldteam, dat onder leiding staat van John McEnroe, leidt nu met 10-8. De Europese tennissers stonden na de tweede dag van het evenement in The O2 in Londen met 8-4 voor, maar op de slotdag gingen de eerste twee partijen naar Team World.
Auger-Aliassime won samen met de Amerikaan Jack Sock eerst van de Italiaan Matteo Berrettini en de Schot Andy Murray: 2-6 6-3 10-8. De Canadese nummer 13 van de wereld versloeg daarna ook 21-voudig grandslamkampioen Djokovic: 6-3 7-6 (3). "Dit was een van mijn beste partijen dit jaar", zei Auger-Aliassime, die in het voorjaar het ATP-toernooi van Rotterdam won. "Ik was er tegen de grote kampioenen al een paar keer dichtbij. Het voelt goed om nu te winnen. Het dubbel gaf veel vertrouwen, ik had een goed ritme te pakken."
Op de slotdag is iedere overwinning 3 punten waard. De Griek Stefanos Tsitsipas en de Noor Casper Ruud moeten de laatste twee partijen tegen de Amerikanen Frances Tiafoe en Taylor Fritz winnen om te voorkomen dat Team World na vier eindzeges voor Team Europa - dat onder leiding staat van Björn Borg - voor het eerst de Laver Cup wint. Het wereldteam van McEnroe zit in de 'flow', aldus Auger-Aliassime. "Twee zeges op rij, het is moeilijk om een beter 'momentum' te hebben dan dit. Dit is een grote dag tegen een grote opponent. Het wordt niet makkelijk in de laatste twee partijen, maar ik heb er vertrouwen in dat het ons gaat lukken."
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
6 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
20 uur geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
22 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
23 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
23 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 dag geleden