Auger-Aliassime zet Team World op voorsprong met zege op Djokovic
LONDEN (ANP) - De Canadese tennisser Felix Auger-Aliassime heeft Team World aan kop gebracht in de strijd om de Laver Cup. De 22-jarige Canadees versloeg de Serviër Novak Djokovic en haalde daarmee 3 punten binnen. Het wereldteam, dat onder leiding staat van John McEnroe, leidt nu met 10-8. De Europese tennissers stonden na de tweede dag van het evenement in The O2 in Londen met 8-4 voor, maar op de slotdag gingen de eerste twee partijen naar Team World.
Auger-Aliassime won samen met de Amerikaan Jack Sock eerst van de Italiaan Matteo Berrettini en de Schot Andy Murray: 2-6 6-3 10-8. De Canadese nummer 13 van de wereld versloeg daarna ook 21-voudig grandslamkampioen Djokovic: 6-3 7-6 (3). "Dit was een van mijn beste partijen dit jaar", zei Auger-Aliassime, die in het voorjaar het ATP-toernooi van Rotterdam won. "Ik was er tegen de grote kampioenen al een paar keer dichtbij. Het voelt goed om nu te winnen. Het dubbel gaf veel vertrouwen, ik had een goed ritme te pakken."
Op de slotdag is iedere overwinning 3 punten waard. De Griek Stefanos Tsitsipas en de Noor Casper Ruud moeten de laatste twee partijen tegen de Amerikanen Frances Tiafoe en Taylor Fritz winnen om te voorkomen dat Team World na vier eindzeges voor Team Europa - dat onder leiding staat van Björn Borg - voor het eerst de Laver Cup wint. Het wereldteam van McEnroe zit in de 'flow', aldus Auger-Aliassime. "Twee zeges op rij, het is moeilijk om een beter 'momentum' te hebben dan dit. Dit is een grote dag tegen een grote opponent. Het wordt niet makkelijk in de laatste twee partijen, maar ik heb er vertrouwen in dat het ons gaat lukken."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - De komende dagen is er kans op een marathon op natuurijs. Maar er is nog veel onzekerheid, zegt schaatsbond KNSB. De bond kijkt naar de "temperaturen, wind en bewolking", laat natuurijscoördinator Geert-Jan Muskens desgevraagd weten.
45 minuten geledenMAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.
16 uur geledenLAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.
18 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
1 dag geleden