Auger-Aliassime ten koste van Roeblev naar tennisfinale in Ahoy
ROTTERDAM (ANP) - Felix Auger-Aliassime is de tweede finalist van het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam. De Canadese tennisser versloeg, na een achterstand, titelhouder Andrej Roeblev in drie sets: 6-7 (5) 6-4 6-2. De wedstrijd in Ahoy, met publiek, duurde 2 uur en 21 minuten.
In de beslissende derde set wist Roeblev in de eerste game nog meerdere breakpoints weg te werken, maar in zijn volgende twee servicebeurten werd de Rus wel gebroken. Zo draaide de als derde geplaatste Auger-Aliassime zijn achterstand om in een voorsprong, die de Canadees (21) niet meer weggaf.
De als tweede geplaatste Roeblev (24) won vorig jaar het toernooi in Rotterdam.
Eerder op zaterdag wist de als eerste geplaatste Griek Stefanos Tsitsipas al de eindstrijd te bereiken door de Tsjech Liri Lehecka te verslaan. De finale wordt zondag gespeeld.
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.
2 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.
5 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.
6 uur geledenLA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
11 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.
12 uur geleden