Auger-Aliassime tegenstander van Van Rijthoven in Rosmalen
ROSMALEN (ANP) - Félix Auger-Aliassime is zaterdag de tegenstander van Tim van Rijthoven in de halve finale van het grastoernooi van Rosmalen. De als tweede geplaatste Canadees was bij de laatste acht de Rus Karen Chatsjanov met 7-6 (5) 6-4 de baas.
Auger-Aliassime, de nummer 9 van de wereld, maakte in de eerste set een 5-3-achterstand ongedaan. Hij won vervolgens met moeite de tiebreak en had in de tweede set aan één break voldoende voor de zege.
Auger-Aliassime (21), begin dit jaar winnaar van het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam, kan de eerste tennisser sinds 1997 worden die zowel in Ahoy als in Rosmalen de titel pakt. 25 jaar geleden lukte dat Richard Krajicek.
Van Rijthoven, de verrassing van het toernooi, kan die bijzondere prestatie voorkomen. "We kennen elkaar nog uit onze juniorentijd. Hij is een zware tegenstander, een jongen met sterke groundstrokes en een goede forehand. Ik hoop hier zondag nog te zijn", zei de Canadees over de nummer 4 van Nederland.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun doorgedrongen tot de halve finales van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko-Pomorska Arena met gemak haar serie in een tijd van 51,48. De halve finales zijn vrijdagavond.
56 minuten geledenMILAAN (ANP) - Matthew Brennan kan zaterdag niet meedoen aan Milaan-Sanremo, het eerste wielermonument van het jaar. De 20-jarige Britse wielrenner is ziek en wordt vervangen door Victor Campenaerts, meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike.
3 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Luka Doncic heeft in de NBA de Los Angeles Lakers langs Miami Heat geleid. De 27-jarige Sloveen maakte in de door zijn team met 134-126 gewonnen wedstrijd liefst 60 punten. Voor de LA Lakers was het de achtste overwinning op rij.
4 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Iga Swiatek is bij het tennistoernooi van Miami direct uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de tweede ronde in drie sets van haar landgenote Magda Linette: 6-1 5-7 3-6. Voor Swiatek, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, was het haar eerste nederlaag in de openingsronde van 74 WTA-toernooien.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
17 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
18 uur geledenTORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."
20 uur geleden