Auger-Aliassime tegenstander van Van Rijthoven in Rosmalen
ROSMALEN (ANP) - Félix Auger-Aliassime is zaterdag de tegenstander van Tim van Rijthoven in de halve finale van het grastoernooi van Rosmalen. De als tweede geplaatste Canadees was bij de laatste acht de Rus Karen Chatsjanov met 7-6 (5) 6-4 de baas.
Auger-Aliassime, de nummer 9 van de wereld, maakte in de eerste set een 5-3-achterstand ongedaan. Hij won vervolgens met moeite de tiebreak en had in de tweede set aan één break voldoende voor de zege.
Auger-Aliassime (21), begin dit jaar winnaar van het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam, kan de eerste tennisser sinds 1997 worden die zowel in Ahoy als in Rosmalen de titel pakt. 25 jaar geleden lukte dat Richard Krajicek.
Van Rijthoven, de verrassing van het toernooi, kan die bijzondere prestatie voorkomen. "We kennen elkaar nog uit onze juniorentijd. Hij is een zware tegenstander, een jongen met sterke groundstrokes en een goede forehand. Ik hoop hier zondag nog te zijn", zei de Canadees over de nummer 4 van Nederland.
Meer uit Sport
DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
2 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
12 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
13 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
16 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
18 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
21 uur geleden