Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Auger-Aliassime stuit opmars tennisser De Jong in Montpellier

Auger-Aliassime stuit opmars tennisser De Jong in Montpellier

MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de finale te bereiken op het Open Occitanie, het toernooi in het Zuid-Franse Montpellier. De Canadees Félix Auger-Aliassime, de nummer 2 van de plaatsingslijst, was in twee sets te sterk voor de 24-jarige Nederlander: 6-4 7-6 (4).

Het was de eerste keer dat De Jong de halve finales op een ATP-toernooi bereikte. Hij zal daarmee zijn positie op de wereldranglijst (131e) verbeteren. Auger-Aliassime is de nummer 23 van de wereld. Hij neemt het in de finale op tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic die in twee sets de als eerste geplaatste Rus Andrej Roeblev versloeg: 7-5 6-4.

Na een gelijkopgaand begin in een duel tussen generatiegenoten verloor De Jong in de zevende game zijn opslag (3-4). Auger-Aliassime gaf dat voordeel niet meer weg. Hij zag de Nederlander in de tweede set nog wel op een 3-1-voorsprong komen en later twee setpunten missen. De benodigde tiebreak viel uit in het voordeel van de Canadees, die vol lof was over zijn tegenstander in het flashinterview op de baan. "Ik ken Jesper niet heel goed, maar zag hem vorig jaar goede dingen doen. Hij kan op meerdere ondergronden uit de voeten. Hij wordt steeds beter en is een vechter. Ik houd van zijn instelling", aldus Auger-Aliassime.

De Jong had in de tweede ronde de als derde geplaatste Italiaan Flavio Cobolli uitgeschakeld en was een ronde verder te sterk geweest voor zijn landgenoot Tallon Griekspoor.

Meer uit Sport

Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

2 uur geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

4 uur geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

6 uur geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

7 uur geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

7 uur geleden
Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

1 dag geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

1 dag geleden