Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Auger-Aliassime stuit opmars tennisser De Jong in Montpellier

Auger-Aliassime stuit opmars tennisser De Jong in Montpellier

MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de finale te bereiken op het Open Occitanie, het toernooi in het Zuid-Franse Montpellier. De Canadees Félix Auger-Aliassime, de nummer 2 van de plaatsingslijst, was in twee sets te sterk voor de 24-jarige Nederlander: 6-4 7-6 (4).

Het was de eerste keer dat De Jong de halve finales op een ATP-toernooi bereikte. Hij zal daarmee zijn positie op de wereldranglijst (131e) verbeteren. Auger-Aliassime is de nummer 23 van de wereld. Hij neemt het in de finale op tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic die in twee sets de als eerste geplaatste Rus Andrej Roeblev versloeg: 7-5 6-4.

Na een gelijkopgaand begin in een duel tussen generatiegenoten verloor De Jong in de zevende game zijn opslag (3-4). Auger-Aliassime gaf dat voordeel niet meer weg. Hij zag de Nederlander in de tweede set nog wel op een 3-1-voorsprong komen en later twee setpunten missen. De benodigde tiebreak viel uit in het voordeel van de Canadees, die vol lof was over zijn tegenstander in het flashinterview op de baan. "Ik ken Jesper niet heel goed, maar zag hem vorig jaar goede dingen doen. Hij kan op meerdere ondergronden uit de voeten. Hij wordt steeds beter en is een vechter. Ik houd van zijn instelling", aldus Auger-Aliassime.

De Jong had in de tweede ronde de als derde geplaatste Italiaan Flavio Cobolli uitgeschakeld en was een ronde verder te sterk geweest voor zijn landgenoot Tallon Griekspoor.

Meer uit Sport

Tennislegende King sceptisch over nieuwe 'Battle of the Sexes'

DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.

53 minuten geleden
KNSB: geen tweede marathon op natuurijs

UTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.

54 minuten geleden
Britse tennisser Draper zegt af voor Australian Open

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.

14 uur geleden
Schaatser Ariëns wint in Winterswijk eerste natuurijsmarathon

WINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.

15 uur geleden
Schaatsster Schilder wint eerste marathon op natuurijs

WINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.

17 uur geleden
Schaatser Van de Bunt ook klaar voor ploegenachtervolging

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.

17 uur geleden
Van de Bunt schaatst zonder spanning naar sensatie op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.

18 uur geleden