
Auger-Aliassime stuit opmars tennisser De Jong in Montpellier
MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de finale te bereiken op het Open Occitanie, het toernooi in het Zuid-Franse Montpellier. De Canadees Félix Auger-Aliassime, de nummer 2 van de plaatsingslijst, was in twee sets te sterk voor de 24-jarige Nederlander: 6-4 7-6 (4).
Het was de eerste keer dat De Jong de halve finales op een ATP-toernooi bereikte. Hij zal daarmee zijn positie op de wereldranglijst (131e) verbeteren. Auger-Aliassime is de nummer 23 van de wereld. Hij neemt het in de finale op tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic die in twee sets de als eerste geplaatste Rus Andrej Roeblev versloeg: 7-5 6-4.
Na een gelijkopgaand begin in een duel tussen generatiegenoten verloor De Jong in de zevende game zijn opslag (3-4). Auger-Aliassime gaf dat voordeel niet meer weg. Hij zag de Nederlander in de tweede set nog wel op een 3-1-voorsprong komen en later twee setpunten missen. De benodigde tiebreak viel uit in het voordeel van de Canadees, die vol lof was over zijn tegenstander in het flashinterview op de baan. "Ik ken Jesper niet heel goed, maar zag hem vorig jaar goede dingen doen. Hij kan op meerdere ondergronden uit de voeten. Hij wordt steeds beter en is een vechter. Ik houd van zijn instelling", aldus Auger-Aliassime.
De Jong had in de tweede ronde de als derde geplaatste Italiaan Flavio Cobolli uitgeschakeld en was een ronde verder te sterk geweest voor zijn landgenoot Tallon Griekspoor.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Jannik Sinner heeft zeer overtuigend de tweede ronde van de US Open bereikt. De 24-jarige titelverdediger verloor slechts vier games tegen de Tsjech Vit Kopriva: 6-1 6-1 6-2.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse legt zich niet neer bij het intrekken van de proflicentie. De club gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechter in Utrecht, die oordeelde dat de KNVB de formatie uit de Gelderse hoofdstad terecht uit het betaald voetbal heeft gezet. Volgens een woordvoerder van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden dient de zaak komende maandag.
11 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters gaan als groepswinnaar naar de achtste finales van het WK. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg ook gastland Thailand in een sfeervolle sporthal in Bangkok: 3-2 (23-25 25-17 23-25 25-10 16-14).
13 uur geledenVOIRON (ANP) - Ben Turner heeft de vierde etappe van de Vuelta gewonnen. De Brit van Ineos-Grenadiers was na 206,7 kilometer in de Franse finishplaats Voiron de beste in de massasprint. Hij bleef de Belgen Jasper Philipsen en Edward Planckaert, beiden van Alpecin-Deceuninck, voor.
13 uur geledenLONDON (ANP/RTR) - Het nieuwe Amerikaanse Formule 1-team Cadillac heeft de Fin Valtteri Bottas en de Mexicaan Sergio Pérez aangekondigd als rijders voor komend seizoen. Cadillac maakt dan als elfde team zijn entree in de koningsklasse van de autosport.
17 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.
21 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.
22 uur geleden