Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Auger-Aliassime stuit opmars tennisser De Jong in Montpellier

Auger-Aliassime stuit opmars tennisser De Jong in Montpellier

MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de finale te bereiken op het Open Occitanie, het toernooi in het Zuid-Franse Montpellier. De Canadees Félix Auger-Aliassime, de nummer 2 van de plaatsingslijst, was in twee sets te sterk voor de 24-jarige Nederlander: 6-4 7-6 (4).

Het was de eerste keer dat De Jong de halve finales op een ATP-toernooi bereikte. Hij zal daarmee zijn positie op de wereldranglijst (131e) verbeteren. Auger-Aliassime is de nummer 23 van de wereld. Hij neemt het in de finale op tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic die in twee sets de als eerste geplaatste Rus Andrej Roeblev versloeg: 7-5 6-4.

Na een gelijkopgaand begin in een duel tussen generatiegenoten verloor De Jong in de zevende game zijn opslag (3-4). Auger-Aliassime gaf dat voordeel niet meer weg. Hij zag de Nederlander in de tweede set nog wel op een 3-1-voorsprong komen en later twee setpunten missen. De benodigde tiebreak viel uit in het voordeel van de Canadees, die vol lof was over zijn tegenstander in het flashinterview op de baan. "Ik ken Jesper niet heel goed, maar zag hem vorig jaar goede dingen doen. Hij kan op meerdere ondergronden uit de voeten. Hij wordt steeds beter en is een vechter. Ik houd van zijn instelling", aldus Auger-Aliassime.

De Jong had in de tweede ronde de als derde geplaatste Italiaan Flavio Cobolli uitgeschakeld en was een ronde verder te sterk geweest voor zijn landgenoot Tallon Griekspoor.

Meer uit Sport

Van Gerwen via Duitser Merk naar achtste finales WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de achtste finales van het WK darts in Londen bereikt. De verliezend finalist van vorig jaar versloeg in de derde ronde de Duitser Arno Merk, die debuteert op het WK, met ruim verschil: 4-1.

40 minuten geleden
Routinier Bergsma kan zich voorzichtig opmaken voor vierde Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma kan zich voorzichtig gaan opmaken voor zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige Fries van Team AH Zaanlander eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi met 12.45,52 als tweede op de 10 kilometer. Die tweede plaats staat laag in de selectievolgorde van schaatsbond KNSB, maar Bergsma maakt na twee overwinningen op de massastart in de wereldbeker dit seizoen ook een gerede kans om voor dat nummer te worden aangewezen.

2 uur geleden
Van de Bunt vindt het prima om de verrassing van het OKT te zijn

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft na de verrassing op de 5000 meter met de zege op de 10 kilometer zijn tweede olympische startbewijs binnengehaald. Dat de 21-jarige schaatser van Team IKO X2O daarmee de verrassing van het OKT is, zegt hij zich wel te beseffen. "Ik vind dat prima", reageerde hij nadat hij zijn persoonlijk record op de 10 kilometer met 12.36,35 met bijna 18 seconden had verbeterd.

2 uur geleden
Van Belle wint goud op puntenkoers op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle heeft bij de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel gewonnen op de puntenkoers. De 21-jarige Zoetermeerse onttroonde in Omnisport Lorena Wiebes, die zaterdag achter Mischa Bredewold al als tweede was geëindigd op de achtervolging. Nienke van Veenhoven werd derde op de puntenkoers.

2 uur geleden
Leerdam opgetogen na tweede plaats op 500 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is blij dat ze zich met haar tweede plaats op de 500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zo goed als zeker heeft geplaatst voor de Olympische Spelen in Milaan. De 26-jarige Zuid-Hollandse schaatsster liet die ontlading al blijken na haar 37,24 in de eerste omloop. "Ik dacht dat dat genoeg zou zijn voor de top 3 en dat was het ook", zei ze.

2 uur geleden
Van de Bunt pakt op OKT tweede olympisch ticket op 10 kilometer

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf ook gekwalificeerd op de 10 kilometer voor de Spelen van Milaan. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 12.36,35 een klasse apart. Jorrit Bergsma werd tweede met 12.45,52 en mag hopen op het tweede olympisch ticket op de 10 kilometer en zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen.

4 uur geleden
Noor Carlsen wint voor zesde keer wereldtitel snelschaken

DOHA (ANP/RTR) - Magnus Carlsen heeft zondag zijn zesde wereldtitel snelschaken gewonnen. De 35-jarige Noor deed dat in Doha in Qatar.

4 uur geleden