
Audi zet mes in Duitse personeelsbestand
INGOLSTADT (ANP/BLOOMBERG) - Autobouwer Audi schrapt komende jaren zo'n 9500 banen in Duitsland in een poging de kosten terug te brengen en de winst op te krikken. Gedwongen ontslagen worden uitgesloten. De ingreep moet volledig via natuurlijk verloop plaatsvinden.
Het was al bekend dat het luxemerk van autoconcern Volkswagen met vakbonden aan het onderhandelen was over verdere kostenbesparingen. Audi kreeg eerder een flinke deuk door het sjoemeldieselschandaal bij Volkswagen. De plannen bij Audi zijn er tevens op gericht om marktaandeel terug te winnen ten opzichte van rivalen BMW en Mercedes-Benz.
Er zijn met de vertegenwoordigers van het personeel meteen ook andere afspraken gemaakt. Zo krijgen de resterende 50.000 werknemers op de fabrieken in Ingolstadt en Neckarsulm een baangarantie tot eind 2029. Ook werkt het bedrijf aan het creëren van zo'n 2000 nieuwe banen op gebied van nieuwe technologie en elektrische auto's.
Het merk staat nu nog onder leiding van de Nederlandse topman Bram Schot. Volgens hem pakt Audi met de ingreep structurele problemen aan om het bedrijf beter voor te bereiden op de toekomst. Schot wordt met ingang van april vervangen door de Duitser Markus Duesmann, die eerder werkte voor BMW.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse huishoudens betalen in 2026 ongeveer 25 euro per jaar meer voor het transport van elektriciteit en gas. De nettarieven gaan daarmee met 3,4 procent omhoog, maakte de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bekend.
28 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De ledenraad van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) heeft Steve Evers benoemd tot de nieuwe algemeen voorzitter. Vorig jaar oktober overleed toenmalig voorzitter Peter Brussel onverwacht, waarna vicevoorzitter Lana Goutsmits-Gerssen zijn taken waarnam.
30 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP/DPA) - De Europese Unie blijft achter bij de Verenigde Staten en China in het tempo van economische hervormingen. Dat zegt Mario Draghi, voormalig premier van Italië en president van de Europese Centrale Bank (ECB). Een jaar geleden kwam Draghi nog met een uitgebreid rapport met aanbevelingen om de economische vernieuwing in de EU te versnellen.
48 minuten geledenMANNHEIM (ANP/BLOOMBERG) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is in september onverwacht licht gestegen, na de scherpe daling in augustus. Dat meldt het Duitse onderzoeksinstituut ZEW. Volgens het instituut is er voorzichtig optimisme onder financiële experts over de Duitse export. De huidige economische situatie blijft nog wel altijd zwak door alle onzekerheid aan het handelsfront.
1 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Autofabrikant Ford schrapt begin volgend jaar ongeveer duizend banen in zijn fabriek in Keulen, maakte het bedrijf dinsdag bekend. Als reden wordt de lage vraag naar elektrische auto's genoemd.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Rusland wil beslag leggen op bezittingen van de zakenman Denis Sjtengelov, die een fortuin opbouwde met snacks en in Nederland groentebedrijf HAK kocht. Volgens openbaar aanklagers in Rusland steunt Sjtengelov de strijdkrachten van Oekraïne, waarmee Rusland in oorlog is. Ze willen van de rechter in Moskou toestemming voor de inbeslagname van bezittingen van zijn voedingsmiddelenbedrijf KDV.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt woensdag ongeveer honderd vluchten vanwege de staking bij het grondpersoneel. Duizenden passagiers zijn omgeboekt naar de eerstvolgende beschikbare vlucht. Dit meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij dinsdag, nadat op de website van Schiphol al te zien was dat vele tientallen KLM-vluchten zijn geannuleerd.
2 uur geleden