Audi zet mes in Duitse personeelsbestand
INGOLSTADT (ANP/BLOOMBERG) - Autobouwer Audi schrapt komende jaren zo'n 9500 banen in Duitsland in een poging de kosten terug te brengen en de winst op te krikken. Gedwongen ontslagen worden uitgesloten. De ingreep moet volledig via natuurlijk verloop plaatsvinden.
Het was al bekend dat het luxemerk van autoconcern Volkswagen met vakbonden aan het onderhandelen was over verdere kostenbesparingen. Audi kreeg eerder een flinke deuk door het sjoemeldieselschandaal bij Volkswagen. De plannen bij Audi zijn er tevens op gericht om marktaandeel terug te winnen ten opzichte van rivalen BMW en Mercedes-Benz.
Er zijn met de vertegenwoordigers van het personeel meteen ook andere afspraken gemaakt. Zo krijgen de resterende 50.000 werknemers op de fabrieken in Ingolstadt en Neckarsulm een baangarantie tot eind 2029. Ook werkt het bedrijf aan het creëren van zo'n 2000 nieuwe banen op gebied van nieuwe technologie en elektrische auto's.
Het merk staat nu nog onder leiding van de Nederlandse topman Bram Schot. Volgens hem pakt Audi met de ingreep structurele problemen aan om het bedrijf beter voor te bereiden op de toekomst. Schot wordt met ingang van april vervangen door de Duitser Markus Duesmann, die eerder werkte voor BMW.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Oura, de maker van slimme ringen, stelt een beursgang in de Verenigde Staten uit door onzekerheid op de markt voor beursintroducties. Het van oorsprong Finse bedrijf wilde bij een debuut op techbeurs Nasdaq tot 2,2 miljard dollar ophalen en had ongeveer vier keer zoveel orders binnengehaald als er aandelen beschikbaar waren, meldde persbureau Bloomberg eerder al.
1 uur geledenLJUBLANA (ANP/AFP) - Het voorstel van de Amerikaanse president Donald Trump om kunstmatige intelligentie (AI) voortaan te hernoemen tot 'super intelligence' (SI) heeft tot een stortvloed aan aanvragen geleid voor internetdomeinen die eindigen op '.si'.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Drie vakantieparken van Oostappen Groep, het bedrijf van realityster Peter Gillis, mogen op 1 oktober geveild worden door schuldeiser Marc van Rooi. Dat heeft de kortgedingrechter in Den Bosch bepaald. Gillis probeerde de executieveiling tegen te houden en stapte daarom naar de rechter.
2 uur geledenCATANIA (ANP/RTR) - De luchthaven van Catania op Sicilië heeft dinsdag de vluchten hervat, nadat het vliegverkeer was stilgelegd door een uitbarsting van vulkaan Etna en slechte weersomstandigheden. KLM moest afgelopen weekend reizigers omboeken naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.
3 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Europese Unie heeft dit jaar ruim 100 miljard extra aan energie besteed "zonder daarvoor een molecuul extra aan gas of olie te ontvangen", zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) voorafgaand aan een overleg met EU-ministers van Energie. Voor hem toont dit aan hoe "onhoudbaar het is om afhankelijk te zijn van energiebronnen uit andere delen van de wereld".
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Anthropic waarschuwt potentiële beleggers dat AI "catastrofale en existentiële risico's voor de mensheid" met zich meebrengt. Dat meldt Reuters op basis van het prospectus van het AI-bedrijf, dat het persbureau heeft ingezien.
4 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR en het Duitse energiebedrijf RWE hebben de krachten gebundeld voor een bod op het Duitse genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Duitsland begon in mei met het verkoopproces van het energieconcern.
4 uur geleden