Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Audi stopt in 2033 met productie verbrandingsmotoren

Audi stopt in 2033 met productie verbrandingsmotoren

INGOLSTADT (ANP) - Automerk Audi stopt in 2033 met de productie van auto's met verbrandingsmotoren. Zeven jaar eerder stopt het Duitse merk al geen motoren die op fossiele brandstoffen draaien meer in nieuwe modellen. Die krijgen dan allemaal elektrische aandrijving. Alleen de modellen die voor 2026 geïntroduceerd zijn, blijven dan nog leverbaar met een benzine- of dieselmotor.

Daarbij houdt het luxemerk van Volkswagen nog wel een slag om de arm. Het precieze moment waarop Audi stopt met verbrandingsmotoren laat het bedrijf ook afhangen van de vraag. De autoproducent verwacht dat er in China ook na 2033 nog vraag zou kunnen zijn naar auto's met verbrandingsmotoren en sluit niet uit die voertuigen in het Aziatische land wat langer te blijven maken. Uiterlijk in 2050 moet Audi volledig CO2-neutraal zijn.

"Met deze planning creëren we de noodzakelijke duidelijkheid voor een krachtige en beslissende overstap naar het elektrische tijdperk", zegt topman Markus Duesmann. "We geven het signaal af dat Audi er klaar voor is."

Hoewel het tijdperk van de verbrandingsmotoren dus op zijn einde loopt, ontwikkelt Audi nu nog de laatste generatie van die aandrijfbron. "Audi's laatste verbrandingsmotor wordt de beste die we ooit gemaakt hebben."

Meer uit Financieel

Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

3 uur geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

5 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

7 uur geleden
Luchtvaartautoriteit EU adviseert niet boven Iran te vliegen

KEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.

7 uur geleden
Europarlement overweegt steun handelsdeal te linken aan Groenland

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.

9 uur geleden
Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

9 uur geleden
AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

9 uur geleden