'Aubameyang moet weg bij Arsenal als hij prijzen wil winnen'
LONDEN (ANP/RTR) - Pierre-Emerick Aubameyang moet weg bij Arsenal als hij prijzen wil winnen. Dat zei Pierre Alain Mounguengui, voorzitter van de voetbalbond van Gabon, zaterdag tegen sportzender ESPN. Aubameyang is de sterspeler van het Gabonese voetbalelftal.
De 30-jarige Aubameyang maakte in januari 2018 voor ruim 60 miljoen euro de overstap van Borussia Dortmund naar Arsenal. De spits maakte, alle competities meegerekend, 61 doelpunten. Dit seizoen was Aubameyang in de competitie tot dusverre zeventien maal trefzeker.
"Ik wil niet zeggen dat Arsenal niet ambitieus is, maar Arsenal heeft niet zoveel ambities als sommige andere clubs in Europa", aldus Mounguengui aan ESPN. "Op individueel niveau beschouwen we hem allemaal als een van de beste spelers ter wereld, ik zou hem adviseren naar een betere en grotere club te gaan."
Arsenal staat op dit moment negende in de Premier League. De Londenaren kwalificeerden zich sinds het seizoen 2015/2016 niet meer voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
34 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
10 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
13 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
13 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
13 uur geleden