Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aubameyang heeft hartafwijking na coronabesmetting

Aubameyang heeft hartafwijking na coronabesmetting

YAOUNDÉ (ANP) - Aanvaller Pierre-Emerick Aubameyang van Arsenal heeft na een recente coronabesmetting te maken met hartproblemen. Volgens de medische commissie van de Afrikaanse voetbalbond CAF kwamen bij onderzoek hartafwijkingen aan het licht. Datzelfde geldt voor Axel Meyé en Mario Lemina, ploeggenoten van Aubameyang bij Gabon.

De drie internationals misten de eerste groepswedstrijd van hun land op het toernooi om de Afrika Cup in Kameroen, omdat ze positief hadden getest op het coronavirus. Het was de bedoeling dat Aubameyang, Meyé en Lemina voor de tweede groepswedstrijd tegen Ghana zouden terugkeren in de selectie. Volgens de CAF zou medisch onderzoek echter hartafwijkingen aan het licht hebben gebracht bij de Gabonese voetballers.

Aubameyang is de bekendste van de drie. De 32-jarige spits moest enkele weken geleden zijn aanvoerdersband inleveren bij de Engelse club Arsenal, omdat hij niet voor het eerst had verzuimd om te komen trainen. De Gabonees, die eerder voor Borussia Dortmund speelde, wordt nu in verband gebracht met een wintertransfer naar Juventus.

Eerder op vrijdag maakte Bayern München bekend dat bij Alphonso Davies (21) een ontstoken hartspier is geconstateerd. De Canadese vleugelverdediger was recent besmet met het coronavirus. Schaatser Kjeld Nuis (32) had vorig jaar te maken met een ontstoken hartzakje, kort nadat hij zich had laten vaccineren. De tweevoudig olympisch kampioen belandde zelfs in het ziekenhuis.

Meer uit Voetbal

Griekenland en Duitsland spelen gelijk, Oranje naar eerste plaats

THESSALONIKI (ANP) - Griekenland en Duitsland hebben zondagavond gelijkgespeeld in de Nations League. In Thessaloniki werd het 0-0. Door dat resultaat neemt Oranje, dat met 2-1 won van Servië, de leiding in groep 2 van de A-divisie over van de Grieken. Nederland en Griekenland hebben allebei 8 punten, een gelijk onderling resultaat en hetzelfde doelsaldo. Oranje gaat op basis van het aantal gemaakte doelpunten aan kop. Duitsland staat derde met 5 punten.

5 minuten geleden
Oranje behaalt tegen Servië eerste thuiszege onder Xavi

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondagavond het thuisduel met Servië in de Nations League met 2-1 gewonnen. Teun Koopmeiners en Joshua Zirkzee maakten in Eindhoven de doelpunten voor Oranje. Het elftal van bondscoach Xavi Hernández heeft 8 punten uit vier wedstrijden in groep 2 van de A-divisie.

8 minuten geleden
Dumfries passeert Kluivert, Bergkamp, Van Bommel en De Vrij

EINDHOVEN (ANP) - Denzel Dumfries begint zondag tegen Servië aan zijn tachtigste wedstrijd voor het Nederlands elftal. De 30-jarige vleugelverdediger van Real Madrid passeert daarmee Patrick Kluivert, Dennis Bergkamp, Mark van Bommel en Stefan de Vrij, die allemaal op 79 interlands bleven steken.

1 uur geleden
Van Dijk speelt 100e interland en ontvangt gouden schaal

EINDHOVEN (ANP) - Virgil van Dijk ontvangt zondag na de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League een gouden schaal van Marianne van Leeuwen, directeur betaald voetbal van de KNVB. De 35-jarige aanvoerder begint om 20.45 uur aan zijn honderdste interland.

1 uur geleden
Oranje start tegen Servië met Koopmeiners als centrale verdediger

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint de thuiswedstrijd tegen Servië in de Nations League met Teun Koopmeiners in het basiselftal. De speler van Juventus staat samen met aanvoerder Virgil van Dijk in het centrum van de verdediging. Jurriën Timber, die donderdag bij Griekenland (2-2) nog basisspeler was, zit in het Philips Stadion op de reservebank.

1 uur geleden
Voetbalsters Ajax en PSV winnen uitwedstrijden in Eredivisie

ROTTERDAM/DEN HAAG (ANP) - De voetbalsters van Ajax en PSV hebben zondag in uitwedstrijden overwinningen geboekt in de Vrouwen Eredivisie. Ajax versloeg Feyenoord in Rotterdam met 4-1. PSV won met 3-0 op bezoek bij ADO Den Haag.

3 uur geleden
VVV wint van Roda JC en klimt naar derde plaats in eerste divisie

VENLO (ANP) - VVV-Venlo heeft in eigen huis een 2-0-overwinning geboekt op Roda JC. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen komt dankzij de zege op 18 punten en klimt daarmee naar de derde plaats in de eerste divisie.

5 uur geleden