Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aubameyang bezorgt Arsenal de FA Cup

Aubameyang bezorgt Arsenal de FA Cup

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft op een leeg Wembley voor de veertiende keer de FA Cup gewonnen en gaat daardoor alsnog Europa in. De ploeg van manager Mikel Arteta versloeg Chelsea met 2-1, dankzij twee doelpunten van Pierre-Emerick Aubameyang. Arsenal eindigde in de Premier League teleurstellend als achtste en leek voor het eerst in 25 jaar verstoken te blijven van Europees voetbal, maar de winst van de Engelse beker leverde de 'Gunners' een ticket voor de Europa League op.

Chelsea, dat als nummer 4 van de Engelse voetbalcompetitie komend seizoen actief is in de Champions League, begon sterk aan de finale en kwam al in de vijfde minuut op voorsprong via Christian Pulisic. Na bijna een half uur trok Aubameyang de stand gelijk uit een strafschop, die de spits zelf had verdiend toen hij onderuit werd getrokken door César Azpilicueta. De Spaanse aanvoerder van Chelsea moest even later geblesseerd van het veld. Dat gebeurde direct na rust ook met Pulisic, die tijdens een sprint richting het doel een hamstringblessure opliep.

In de 67e minuut tekende Aubameyang op fraaie wijze voor de winnende treffer. De topschutter uit Gabon sleepte de bal met rechts langs verdediger Kurt Zouma en stifte de bal vervolgens met zijn linkervoet over keeper Willy Caballero. Aubameyang, de spits die Arsenal mogelijk deze zomer gaat verlaten omdat hij graag in de Champions League wil spelen, had ook al beide doelpunten gemaakt in de halve finale tegen titelverdediger Manchester City (2-0).

Problemen

Het leed voor Chelsea werd in het laatste half uur alleen maar groter. Eerst moest Mateo Kovacic met zijn tweede gele kaart van het veld, diep in de blessuretijd liep Pedro een ogenschijnlijk zware schouderblessure op in een poging de gelijkmaker te forceren. De personele problemen stapelen zich zo op bij Chelsea in de aanloop naar de return van volgende week tegen Bayern München in de achtste finales van de Champions League.

Arsenal won het belangrijkste Engelse bekertoernooi, dat in 1871 voor het eerst werd gespeeld, voor de veertiende keer. De club uit Londen is daarmee recordhouder. Arsenal stond voor de 21e keer in de finale, ook een record.

Meer uit Voetbal

AZ in tussenronde Conference League tegen FC Noah of FC Drita

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt in de tussenronde van de Conference League tegen FC Noah uit Armenië of FC Drita uit Kosovo. Dat is duidelijk geworden nu de laatste speelronde in het hoofdtoernooi is afgewerkt.

7 minuten geleden
AZ na 0-0 tegen Jagiellonia naar tussenronde in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.

10 uur geleden
Grote vechtpartij op veld Spakenburg na wedstrijd tegen FC Twente

SPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.

10 uur geleden
Napoli verslaat AC Milan en bereikt finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabië versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.

10 uur geleden
LTO na boerenprotest in gesprek met Eurocommissarissen

BRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.

10 uur geleden
FC Twente naar achtste finale KNVB-beker na zege op Spakenburg

SPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.

12 uur geleden
'Herdenkingsmoment' bij Fortuna voor eerste wedstrijd nieuwe jaar

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard voert een gezamenlijk herdenkingsmoment in tijdens de eerste competitiewedstrijd van het kalenderjaar. De Eredivisieclub uit Limburg wil hier een jaarlijkse traditie van maken, valt te lezen op de website.

12 uur geleden