Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aubameyang bezorgt Arsenal de FA Cup

Aubameyang bezorgt Arsenal de FA Cup

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft op een leeg Wembley voor de veertiende keer de FA Cup gewonnen en gaat daardoor alsnog Europa in. De ploeg van manager Mikel Arteta versloeg Chelsea met 2-1, dankzij twee doelpunten van Pierre-Emerick Aubameyang. Arsenal eindigde in de Premier League teleurstellend als achtste en leek voor het eerst in 25 jaar verstoken te blijven van Europees voetbal, maar de winst van de Engelse beker leverde de 'Gunners' een ticket voor de Europa League op.

Chelsea, dat als nummer 4 van de Engelse voetbalcompetitie komend seizoen actief is in de Champions League, begon sterk aan de finale en kwam al in de vijfde minuut op voorsprong via Christian Pulisic. Na bijna een half uur trok Aubameyang de stand gelijk uit een strafschop, die de spits zelf had verdiend toen hij onderuit werd getrokken door César Azpilicueta. De Spaanse aanvoerder van Chelsea moest even later geblesseerd van het veld. Dat gebeurde direct na rust ook met Pulisic, die tijdens een sprint richting het doel een hamstringblessure opliep.

In de 67e minuut tekende Aubameyang op fraaie wijze voor de winnende treffer. De topschutter uit Gabon sleepte de bal met rechts langs verdediger Kurt Zouma en stifte de bal vervolgens met zijn linkervoet over keeper Willy Caballero. Aubameyang, de spits die Arsenal mogelijk deze zomer gaat verlaten omdat hij graag in de Champions League wil spelen, had ook al beide doelpunten gemaakt in de halve finale tegen titelverdediger Manchester City (2-0).

Problemen

Het leed voor Chelsea werd in het laatste half uur alleen maar groter. Eerst moest Mateo Kovacic met zijn tweede gele kaart van het veld, diep in de blessuretijd liep Pedro een ogenschijnlijk zware schouderblessure op in een poging de gelijkmaker te forceren. De personele problemen stapelen zich zo op bij Chelsea in de aanloop naar de return van volgende week tegen Bayern München in de achtste finales van de Champions League.

Arsenal won het belangrijkste Engelse bekertoernooi, dat in 1871 voor het eerst werd gespeeld, voor de veertiende keer. De club uit Londen is daarmee recordhouder. Arsenal stond voor de 21e keer in de finale, ook een record.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht verliest ondanks fraaie treffer Rodríguez bij Betis

SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.

5 uur geleden
Go Ahead Eagles kansloos onderuit tegen VfB Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.

5 uur geleden
Van Persie na nieuwe nederlaag: dit is de fase waarin we zitten

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.

7 uur geleden
Malen helpt Aston Villa met twee treffers langs Young Boys

BIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.

7 uur geleden
AZ boekt tegen Shelbourne tweede zege in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.

8 uur geleden
Feyenoord lijdt tegen Celtic vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.

8 uur geleden
Voetballers Kosovo krijgen 1,5 miljoen euro als ze het WK halen

PRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.

9 uur geleden