Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aubameyang bezorgt Arsenal de FA Cup

Aubameyang bezorgt Arsenal de FA Cup

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft op een leeg Wembley voor de veertiende keer de FA Cup gewonnen en gaat daardoor alsnog Europa in. De ploeg van manager Mikel Arteta versloeg Chelsea met 2-1, dankzij twee doelpunten van Pierre-Emerick Aubameyang. Arsenal eindigde in de Premier League teleurstellend als achtste en leek voor het eerst in 25 jaar verstoken te blijven van Europees voetbal, maar de winst van de Engelse beker leverde de 'Gunners' een ticket voor de Europa League op.

Chelsea, dat als nummer 4 van de Engelse voetbalcompetitie komend seizoen actief is in de Champions League, begon sterk aan de finale en kwam al in de vijfde minuut op voorsprong via Christian Pulisic. Na bijna een half uur trok Aubameyang de stand gelijk uit een strafschop, die de spits zelf had verdiend toen hij onderuit werd getrokken door César Azpilicueta. De Spaanse aanvoerder van Chelsea moest even later geblesseerd van het veld. Dat gebeurde direct na rust ook met Pulisic, die tijdens een sprint richting het doel een hamstringblessure opliep.

In de 67e minuut tekende Aubameyang op fraaie wijze voor de winnende treffer. De topschutter uit Gabon sleepte de bal met rechts langs verdediger Kurt Zouma en stifte de bal vervolgens met zijn linkervoet over keeper Willy Caballero. Aubameyang, de spits die Arsenal mogelijk deze zomer gaat verlaten omdat hij graag in de Champions League wil spelen, had ook al beide doelpunten gemaakt in de halve finale tegen titelverdediger Manchester City (2-0).

Problemen

Het leed voor Chelsea werd in het laatste half uur alleen maar groter. Eerst moest Mateo Kovacic met zijn tweede gele kaart van het veld, diep in de blessuretijd liep Pedro een ogenschijnlijk zware schouderblessure op in een poging de gelijkmaker te forceren. De personele problemen stapelen zich zo op bij Chelsea in de aanloop naar de return van volgende week tegen Bayern München in de achtste finales van de Champions League.

Arsenal won het belangrijkste Engelse bekertoernooi, dat in 1871 voor het eerst werd gespeeld, voor de veertiende keer. De club uit Londen is daarmee recordhouder. Arsenal stond voor de 21e keer in de finale, ook een record.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Arsenal winnen eerste kwartfinaleduel van Chelsea

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.

4 uur geleden
Aanvoerder Diemers keerde terug naar Cambuur voor deze promotie

EMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."

5 uur geleden
Trainer De Jong trots na 'speciale' promotie met Cambuur

EMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."

5 uur geleden
SC Cambuur keert na drie seizoenen terug in Eredivisie

EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.

6 uur geleden
Beerensteyn bezorgt Wolfsburg zege op Olympique Lyon

WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.

7 uur geleden
Salah verlaat Liverpool na dit seizoen

LIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.

7 uur geleden
García Plaza volgt bij Sevilla ontslagen Almeyda op

SEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.

9 uur geleden