Aubameyang bezorgt Arsenal de FA Cup
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft op een leeg Wembley voor de veertiende keer de FA Cup gewonnen en gaat daardoor alsnog Europa in. De ploeg van manager Mikel Arteta versloeg Chelsea met 2-1, dankzij twee doelpunten van Pierre-Emerick Aubameyang. Arsenal eindigde in de Premier League teleurstellend als achtste en leek voor het eerst in 25 jaar verstoken te blijven van Europees voetbal, maar de winst van de Engelse beker leverde de 'Gunners' een ticket voor de Europa League op.
Chelsea, dat als nummer 4 van de Engelse voetbalcompetitie komend seizoen actief is in de Champions League, begon sterk aan de finale en kwam al in de vijfde minuut op voorsprong via Christian Pulisic. Na bijna een half uur trok Aubameyang de stand gelijk uit een strafschop, die de spits zelf had verdiend toen hij onderuit werd getrokken door César Azpilicueta. De Spaanse aanvoerder van Chelsea moest even later geblesseerd van het veld. Dat gebeurde direct na rust ook met Pulisic, die tijdens een sprint richting het doel een hamstringblessure opliep.
In de 67e minuut tekende Aubameyang op fraaie wijze voor de winnende treffer. De topschutter uit Gabon sleepte de bal met rechts langs verdediger Kurt Zouma en stifte de bal vervolgens met zijn linkervoet over keeper Willy Caballero. Aubameyang, de spits die Arsenal mogelijk deze zomer gaat verlaten omdat hij graag in de Champions League wil spelen, had ook al beide doelpunten gemaakt in de halve finale tegen titelverdediger Manchester City (2-0).
Problemen
Het leed voor Chelsea werd in het laatste half uur alleen maar groter. Eerst moest Mateo Kovacic met zijn tweede gele kaart van het veld, diep in de blessuretijd liep Pedro een ogenschijnlijk zware schouderblessure op in een poging de gelijkmaker te forceren. De personele problemen stapelen zich zo op bij Chelsea in de aanloop naar de return van volgende week tegen Bayern München in de achtste finales van de Champions League.
Arsenal won het belangrijkste Engelse bekertoernooi, dat in 1871 voor het eerst werd gespeeld, voor de veertiende keer. De club uit Londen is daarmee recordhouder. Arsenal stond voor de 21e keer in de finale, ook een record.
Meer uit Voetbal
VERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
56 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
2 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim hield een dubbel gevoel over aan de 3-2-zege bij Telstar. Zijn team kwam na een 3-0-voorsprong nog in de problemen tegen tien man van de thuisploeg.
3 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajacied Youri Regeer denkt dat hij op tijd fit is voor de bekerwedstrijd bij AZ van komende woensdag. De middenvelder moest zondag tijdens de 3-2-overwinning bij Telstar geblesseerd het veld verlaten.
3 uur geledenPORTSMOUTH (ANP) - Arsenal staat in de vierde ronde van de FA Cup. De koploper uit de Premier League won zondag met 4-1 bij Portsmouth, dat in de competitie een niveau lager speelt dan Arsenal. De Braziliaan Gabriel Martinelli was met drie doelpunten de man van de wedstrijd bij The Gunners.
4 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-aanvoerder Davy Klaassen was na de 3-2-zege bij Telstar niet te spreken over het spel van de Amsterdammers in het laatste halfuur. De bezoekers gaven tegen tien man nog bijna een 3-0-voorsprong weg. "Ik sta hier met een ontevreden gevoel", zei de middenvelder.
4 uur geleden