Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aubameyang bezorgt Arsenal de FA Cup

Aubameyang bezorgt Arsenal de FA Cup

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft op een leeg Wembley voor de veertiende keer de FA Cup gewonnen en gaat daardoor alsnog Europa in. De ploeg van manager Mikel Arteta versloeg Chelsea met 2-1, dankzij twee doelpunten van Pierre-Emerick Aubameyang. Arsenal eindigde in de Premier League teleurstellend als achtste en leek voor het eerst in 25 jaar verstoken te blijven van Europees voetbal, maar de winst van de Engelse beker leverde de 'Gunners' een ticket voor de Europa League op.

Chelsea, dat als nummer 4 van de Engelse voetbalcompetitie komend seizoen actief is in de Champions League, begon sterk aan de finale en kwam al in de vijfde minuut op voorsprong via Christian Pulisic. Na bijna een half uur trok Aubameyang de stand gelijk uit een strafschop, die de spits zelf had verdiend toen hij onderuit werd getrokken door César Azpilicueta. De Spaanse aanvoerder van Chelsea moest even later geblesseerd van het veld. Dat gebeurde direct na rust ook met Pulisic, die tijdens een sprint richting het doel een hamstringblessure opliep.

In de 67e minuut tekende Aubameyang op fraaie wijze voor de winnende treffer. De topschutter uit Gabon sleepte de bal met rechts langs verdediger Kurt Zouma en stifte de bal vervolgens met zijn linkervoet over keeper Willy Caballero. Aubameyang, de spits die Arsenal mogelijk deze zomer gaat verlaten omdat hij graag in de Champions League wil spelen, had ook al beide doelpunten gemaakt in de halve finale tegen titelverdediger Manchester City (2-0).

Problemen

Het leed voor Chelsea werd in het laatste half uur alleen maar groter. Eerst moest Mateo Kovacic met zijn tweede gele kaart van het veld, diep in de blessuretijd liep Pedro een ogenschijnlijk zware schouderblessure op in een poging de gelijkmaker te forceren. De personele problemen stapelen zich zo op bij Chelsea in de aanloop naar de return van volgende week tegen Bayern München in de achtste finales van de Champions League.

Arsenal won het belangrijkste Engelse bekertoernooi, dat in 1871 voor het eerst werd gespeeld, voor de veertiende keer. De club uit Londen is daarmee recordhouder. Arsenal stond voor de 21e keer in de finale, ook een record.

Meer uit Voetbal

Minuut stilte bij Nederland - Duitsland voor Bartina Koeman

ZEIST (ANP) - Vlak voor de interland in de Nations League tussen Nederland en Duitsland in de Johan Cruijff ArenA is er een minuut stilte om Bartina Koeman te herdenken. Dat meldt de KNVB.

55 minuten geleden
Casparij en City beginnen Champions League met 2-2 bij Bayern

MÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.

2 uur geleden
Real Madrid wil af van La Liga-voorzitter Tebas na kritiek

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.

4 uur geleden
Ajacied Dolberg langere tijd aan de kant door blessure bij Denen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.

7 uur geleden
KNVB na brief Infantino: vertrouwen hiermee nog niet hersteld

ZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.

8 uur geleden
Borussia Mönchengladbach stelt Blessin aan als nieuwe trainer

MÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.

8 uur geleden
Real Madrid-aanvoerder Valverde loopt enkelblessure op

MADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).

9 uur geleden