Aubameyang beboet voor aantasten imago Afrikaanse voetbal
LIBREVILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is door de Afrikaanse voetbalbond beboet voor "het aantasten van de eer en het imago" van het voetbal op het continent. De 31-jarige speler van Arsenal had zich op sociale media cynisch uitgelaten over de gang van zaken rondom een kwalificatiewedstrijd voor de Afrika Cup.
Aubameyang en zijn ploeggenoten moesten voorafgaand aan de kwalificatiewedstrijd bij aankomst in Gambia op de luchthaven blijven, in verband met onenigheid tussen officials over de geldende coronavoorschriften. De ploeg moest zelfs op het vliegveld overnachten.
"Goed werk, Confederation of African Football. Alsof we terug zijn in de jaren 90", had Aubameyang geschreven. Later kwam hij met meer uitleg. "Dit zal ons niet demotiveren, maar mensen moeten dit weten en de CAF moet zijn verantwoordelijkheid nemen. Het is 2020 en we willen Afrika laten groeien. Maar zo lukt dat niet."
Forse boete
De bond was niet gediend van het gedrag van de aanvaller op sociale media. De disciplinaire commissie van CAF oordeelde dat de inhoud beledigend en vernederend was. De boete voor Aubameyang bedraagt 10.000 dollar, omgerekend zo'n 8250 euro.
De Gambiaanse bond kreeg een forsere boete voor het niet voldoen aan de waarden met betrekking tot loyaliteit, integriteit en sportiviteit. De spelers van Gabon arriveerden vlak voor middernacht en mochten pas vijf uur later richting hun hotel.
Gambia won het duel met 2-1.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
8 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
10 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
20 uur geleden