AT&T scoort met videostreamingdienst HBO Max
DALLAS (ANP/BLOOMBERG) - Telecom- en entertainmentconcern AT&T heeft met zijn videostreamingdienst HBO Max en betaalzender HBO 47 miljoen abonnees in de Verenigde Staten. Dat zijn er een kleine 3 miljoen meer dan aan het einde van het eerste kwartaal. Wereldwijd hebben de zenders en streamingdienst van HBO, die de strijd aan moet gaan met bijvoorbeeld Disney, Netflix en Amazon, 67,5 miljoen gebruikers en AT&T verwacht dat dit er eind dit jaar tot wel 73 miljoen kunnen zijn.
Losse cijfers voor HBO Max geeft AT&T niet, waardoor de cijfers moeilijk te vergelijken zijn. Maar veel consumenten zijn eerder geneigd om een abonnement op een streamingdienst te nemen dan een betaalzender. Daarmee wordt HBO Max als belangrijk voor de toekomst van het concern gezien.
Met die nieuwe abonnees moeten de kosten voor de dure entertainmentproducties worden terugverdiend. HBO is onder meer bekend van series al Succession en Mare of Easttown. Het aantal klanten van gewone tv-diensten van AT&T nam opnieuw af. AT&T heeft daarom tv-dienst DirectTV in een samenwerkingsverband met investeerder TPG ondergebracht. Zijn entertainmenttak Time Warner, waar ook HBO onder valt, gaat samen met Discovery, het moederbedrijf van onder meer Discovery Channel, TLC en Eurosport.
Klanten voor mobiele telefonie wist AT&T aan te trekken dankzij scherpe aanbiedingen met gratis telefoons. Door die klanten langere tijd aan zich te binden voor lucratieve 5G-diensten moet dat worden goedgemaakt. Het concern is bovendien veel geld kwijt aan de uitbreiding van zijn 5G-netwerk in de VS.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn woensdag verder opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor de tweede dag op rij met centen per liter gestegen. Hoeveel automobilisten precies meer kwijt zijn, verschilt per tankstation.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van woningen in Nederland kan flink versneld worden als er al wordt geïnvesteerd in warmtepompen voordat de woningen helemaal op en top zijn geïsoleerd. Dat stelt onderzoeksorganisatie TNO na een nieuwe studie waarin de effectiviteit van verschillende combinaties van isolatie en verwarmingsinstallaties is onderzocht.
46 minuten geledenSEOUL (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag opnieuw flink omlaag door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de olietoevoer uit de regio. De Kospi-index in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul dook tot wel 12 procent in de min na het scherpe verlies een dag eerder. Ook in Tokio waren de koersenborden weer dieprood.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.
13 uur geleden