Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AT&T en Discovery trekken aandacht op lager Wall Street

AT&T en Discovery trekken aandacht op lager Wall Street

NEW YORK (ANP) - Telecom- en mediaconcern AT&T en mediabedrijf Discovery trekken maandag veel aandacht op de beurzen in New York. AT&T splits de mediatak, het voormalige TimeWarner, af en die fuseert direct met Discovery. Daardoor komen zenders als CNN, Discovery, TLC, HBO en Eurosport onder een bedrijf terecht, net als filmstudio Warner Bros. Beide bedrijven stegen op de beurs, terwijl de beurzen zelf in het rood openden.

De grote beursgraadmeters stonden na enkele minuten in de min. Beleggers waren minder positief dan eind vorige week toen er fors herstel was. Onder meer minder sterk dan verwachte cijfers over de Chinese winkelverkopen drukten het sentiment. Verder kijken beleggers vooruit naar de publicatie van de Fed-notulen later deze week. Daaruit kan iets meer duidelijk worden over hoe de beleidsmakers van de centrale bank denken over inflatie en een eventuele renteverhoging.

De Dow-Jonesindex ging in de eerste handelsminuten 0,4 procent omlaag naar 34.251 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,1 procent tot 4170 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,6 procent tot 13.339 punten.

AT&T

AT&T krijgt 43 miljard dollar van het nieuwe bedrijf en 71 procent van de aandelen daarvan. Die gaat het telecomconcern verdelen onder zijn eigen aandeelhouders. Discovery krijgt 29 procent van het fusiebedrijf in handen. AT&T werd ruim 4 procent hoger gezet, Discovery kreeg er bijna 5 procent bij.

Apple (min 0,8 procent) kondigde aan dat gebruikers van zijn muziekstreamingdienst Apple Music vanaf volgende maand muziek met een hogere kwaliteit kunnen luisteren zonder daarvoor extra te hoeven betalen. Ook Amazon (plus 1,7 procent) roerde zich in die markt door zijn duurste streamingabonnement goedkoper te maken.

Carnival

Cruisemaatschappij Carnival wist eveneens de aandacht op zich gericht. Het concern wil deze zomer weer cruises gaan aanbieden vanuit havens in Europa en het Caribisch gebied. Beleggers werden niet heel enthousiast. Het aandeel zakte 0,6 procent.

De euro was 1,2147 dollar waard, tegen 1,2132 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 65,75 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 69,09 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Staking door werknemers van Duitse distributiecentra Amazon

BERLIJN (ANP/DPA) - Ongeveer 3000 werknemers van distributiecentra van Amazon in Duitsland hebben vrijdag tijdens Black Friday het werk neergelegd in een loonconflict met vakbond Verdi. De staking trof grote distributiecentra van Amazon in onder meer Dortmund, Graben, Koblenz en Bad Hersfeld.

18 minuten geleden
AEX sluit op laatste handelsdag november met kleine winst

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van november met kleine winst gesloten. Over de gehele maand leed de hoofdgraadmeter op het Damrak wel verlies.

1 uur geleden
Nederlanders kopen dit jaar meer in aanloop naar Black Friday

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben in de week voor Black Friday meer aankopen gedaan dan in de week voor het koopjesfestijn vorig jaar. Dit komt naar voren uit cijfers die iDEAL rond Black Friday en Cyber Monday dagelijks publiceert.

1 uur geleden
Wingtech gaat in beroep tegen schorsing Nexperia-topman

BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese eigenaar van Nexperia heeft de Nederlandse tak van de chipmaker vrijdag beschuldigd van samenzwering om een niet-Chinese toeleveringsketen op te zetten. Ook beweerde eigenaar Wingtech dat Nexperia Nederland het moederbedrijf permanent van zijn controle wil ontdoen.

1 uur geleden
Rechter stelt FNV ultimatum om met hervormingsplan te komen

AMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV heeft tot 17 december om met een definitief hervormingsplan te komen. Als de groepen die nu tegenover elkaar staan binnen de grootste vakbond van Nederland er dan nog niet uit zijn, grijpt de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam in. Dat heeft de rechter vrijdag gezegd na een urenlange en rumoerige zitting over het oplossen van de bestuurscrisis binnen de bond.

2 uur geleden
Wall Street begint hoger aan Black Friday, retailers in focus

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geopend. Beleggers namen weinig risico op de laatste handelsdag van een turbulente beursmaand. November werd gekenmerkt door twijfel over de hoge waarderingen van de AI-bedrijven en onzekerheid over een verdere renteverlaging door de Federal Reserve. Wall Street bleef donderdag dicht voor Thanksgiving Day en is op Black Friday slechts een halve dag geopend. De New Yorkse beurzen sluiten op deze voor retailers belangrijke koopjesdag om 19.00 uur Nederlandse tijd.

4 uur geleden
Grote storing bij grootste derivatenbeurs voorbij

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De grote storing bij de handel in futures en opties op de Chicago Mercantile Exchange (CME) van vrijdag is voorbij. Dat meldt CME Group, dat de grootste derivatenbeurs ter wereld exploiteert.

4 uur geleden