AT&T en Discovery trekken aandacht op lager Wall Street
NEW YORK (ANP) - Telecom- en mediaconcern AT&T en mediabedrijf Discovery trekken maandag veel aandacht op de beurzen in New York. AT&T splits de mediatak, het voormalige TimeWarner, af en die fuseert direct met Discovery. Daardoor komen zenders als CNN, Discovery, TLC, HBO en Eurosport onder een bedrijf terecht, net als filmstudio Warner Bros. Beide bedrijven stegen op de beurs, terwijl de beurzen zelf in het rood openden.
De grote beursgraadmeters stonden na enkele minuten in de min. Beleggers waren minder positief dan eind vorige week toen er fors herstel was. Onder meer minder sterk dan verwachte cijfers over de Chinese winkelverkopen drukten het sentiment. Verder kijken beleggers vooruit naar de publicatie van de Fed-notulen later deze week. Daaruit kan iets meer duidelijk worden over hoe de beleidsmakers van de centrale bank denken over inflatie en een eventuele renteverhoging.
De Dow-Jonesindex ging in de eerste handelsminuten 0,4 procent omlaag naar 34.251 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,1 procent tot 4170 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,6 procent tot 13.339 punten.
AT&T
AT&T krijgt 43 miljard dollar van het nieuwe bedrijf en 71 procent van de aandelen daarvan. Die gaat het telecomconcern verdelen onder zijn eigen aandeelhouders. Discovery krijgt 29 procent van het fusiebedrijf in handen. AT&T werd ruim 4 procent hoger gezet, Discovery kreeg er bijna 5 procent bij.
Apple (min 0,8 procent) kondigde aan dat gebruikers van zijn muziekstreamingdienst Apple Music vanaf volgende maand muziek met een hogere kwaliteit kunnen luisteren zonder daarvoor extra te hoeven betalen. Ook Amazon (plus 1,7 procent) roerde zich in die markt door zijn duurste streamingabonnement goedkoper te maken.
Carnival
Cruisemaatschappij Carnival wist eveneens de aandacht op zich gericht. Het concern wil deze zomer weer cruises gaan aanbieden vanuit havens in Europa en het Caribisch gebied. Beleggers werden niet heel enthousiast. Het aandeel zakte 0,6 procent.
De euro was 1,2147 dollar waard, tegen 1,2132 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 65,75 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 69,09 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse krant The Washington Post gaat flink snijden in haar personeelsbestand om zo de verliezen tegen te gaan. Daardoor komen de banen van ruim driehonderd van de ongeveer achthonderd journalisten bij de krant te vervallen, aldus hoofdredacteur Matt Murray, die woensdag het personeel informeerde over het banenverlies.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag na een zenuwachtige handelssessie opnieuw lager geëindigd, na de zware verliezen de voorgaande dag. De informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dinsdag hard omlaaggingen, lieten geen enkel herstel zien.
16 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft "discriminerende" maatregelen genomen door een diepgaand onderzoek te beginnen naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind over mogelijke staatssteun voor de onderneming. Dat zei het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag in een reactie op het besluit dat dinsdag door Brussel werd aangekondigd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat weer verder met de handelsdeal tussen de VS en de EU, meldt Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange. Enkele weken eerder was de stemming hierover op pauze gezet vanwege de dreigingen van de VS richting Groenland.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) ging woensdag flink omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Het chipbedrijf kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten, maar de vooruitzichten voor de omzet in het huidige kwartaal vielen lager uit dan waarop sommige analisten rekenden.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van de Chinese elektrische autofabrikant BYD is in Duitsland vorige maand meer dan vertienvoudigd tot 2629 stuks. Dat is ruim het dubbele vergeleken met de verkopen van het Amerikaanse Tesla, werd woensdag bekend.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - Het grote Amerikaanse oliebedrijf Chevron heeft een voorlopige deal getekend voor het zoeken naar olie en gas in de wateren voor de kust van Syrië. De exploratieovereenkomst werd getekend met staatsoliemaatschappij Syrian Petroleum Company en het bedrijf UCC Holding uit Qatar, aldus een woordvoerder van Chevron.
2 uur geleden