Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atradius: veel wanbetaling in de bouw

Atradius: veel wanbetaling in de bouw

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan de helft van de bedrijven in de bouw, bouwmaterialen en machinebouw heeft last van wanbetalers. Dat stelt kredietverzekeraar Atradius die de betalingsmoraal in die sectoren heeft bekeken. Bedrijven geven bovendien aan dat betalingen steeds langer uitblijven. Daardoor is ruim een achtste van alle openstaande rekeningen dit jaar uiteindelijk afgeschreven.

De te late betalingen kunnen de liquiditeitspositie van bedrijven onder druk zetten, aldus Atradius. De hoeveelheid geld die een bedrijf beschikbaar heeft staat in sommige delen van de sectoren sowieso al onder druk door de gestegen prijzen voor bouwmaterialen.

Met name de bouw op projectbasis leidt tot zorgen, omdat de kosten zo snel stijgen dat zelfs prijzen die enkele maanden geleden werden afgesproken mogelijk al te laag zijn. "Als een bedrijf de gestegen prijzen niet aan zijn opdrachtgever kan doorberekenen, kan het flink in de problemen komen", aldus Edwin Kuhlman van Atradius.

Door de wanbetalingen ontstaat ook een vicieuze cirkel, want bedrijven die niet betaald krijgen vertragen noodgedwongen ook de eigen betalingen aan leveranciers. Toch zeggen acht op de tien bedrijven positief te zijn over volgend jaar. Een derde geeft tegelijkertijd aan zich wel zorgen te maken over de effecten van de aanhoudende coronapandemie.

Meer uit Financieel

Bloomberg: Anthropic mikt op beursgang voor Thanksgiving

SAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic wil mogelijk al halverwege november naar de beurs, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Het bedrijf achter chatbot Claude had zijn beursplannen eerder uitgesteld.

1 uur geleden
Euronext-topman: kabinetsplannen ontmoedigen kleine beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De kabinetsplannen om kleine beleggers zwaarder te belasten, botsen met de Europese ambitie om juist meer mensen aan het beleggen te krijgen, vindt René van Vlerken, topman van beursuitbater Euronext. Dat is het bedrijf achter onder meer de Amsterdamse beurs.

1 uur geleden
Handelschef: EU wil gecoördineerde aanpak met VS over dieselprijs

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer gesproken over de krappe dieselvoorraden en hoge prijzen. Daarbij gaf hij aan dat Europa streeft naar een gecoördineerde aanpak om de prijzen te verlagen.

1 uur geleden
Hans Anders schort verkoop Meta-bril op om 'publieke discussie'

GORINCHEM (ANP) - Hans Anders heeft de verkoop van de AI- en camerabril van Meta voor onbepaalde tijd opgeschort, bevestigt een woordvoerder van de optiekketen na berichtgeving door het AD. Aanleiding is de "publieke en politieke discussie over slimme brillen" en "de vragen die daarbij spelen over de voorwaarden waaronder deze technologie kan worden gebruikt".

2 uur geleden
Sleijpen: economische impact klimaatverandering niet te ontkennen

FRANKFURT (ANP) - Het is niet langer mogelijk om de economische impact van klimaatverandering te ontkennen, zei president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) tijdens een toespraak in Frankfurt. "We zien het, we voelen het, we kunnen het meten. Dat heeft niets met ideologie te maken, dat is de realiteit."

3 uur geleden
Forse min voor Amsterdamse beurs na stijging olieprijzen en rente

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een fors verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren aanzienlijke minnen te zien, na een verdere stijging van de olieprijzen en de rentes. Beleggers maken zich al een tijdlang zorgen over de door de Iranoorlog gestegen energieprijzen, omdat die de inflatie en leenkosten kunnen stuwen.

3 uur geleden
ICC breekt met verzekeraar AXA om mogelijke sancties

LONDEN (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag en verzekeraar Axa hebben hun banden verbroken, meldt de Financial Times (FT). Daarmee bereiden ze zich voor op eventuele Amerikaanse sancties tegen het strafhof. Beide partijen vreesden dat eventuele maatregelen van de VS Axa zouden dwingen de dienstverlening aan het ICC te staken, en dat willen ze voor zijn.

4 uur geleden