ATP gaat tennissers bijstaan met mentale problemen door corona
LONDEN (ANP) - Tennisbond ATP gaat de mannelijke spelers bijstaan die te maken hebben met psychische problemen tijdens de coronacrisis. Door de uitbraak van het virus ligt het tenniscircuit tot eind juli stil en er wordt zelfs gevreesd dat er het hele jaar niet meer wordt getennist. Zeker voor laag geklasseerde tennissers kan de lockdown zorgen voor veel onzekerheid en angst, aldus de ATP.
"Geestelijk sterk zijn is bij tennis net zo belangrijk als fysieke kracht en het zorgen voor de mentale gezondheid van onze spelers en staf is een topprioriteit voor ons", aldus ATP-voorzitter Andrea Gaudenzi.
"Iedereen heeft zich aangepast aan de quarantaine en heeft minder fysieke activiteiten gehad tijdens de pandemie, maar dit kan een bijzonder nadelig effect hebben op professionele atleten die gewend zijn aan een bepaalde trainingsstructuur en dagelijks spelen."
De mentale hulp wordt verzorgd door Sporting Chance, dat door oud-voetballer Tony Adams is opgericht. Ook de medewerkers van de belangenbehartiger in het mannentennis mogen gebruikmaken van de geboden hulp.
Tevens is de ATP een samenwerking aangegaan met Headspace, gespecialiseerd in mindfulness en meditatie.
Meer uit Sport
HOUSTON (ANP) - Turnster Simone Biles is in het ziekenhuis beland. Dat heeft de 29-jarige Amerikaanse zevenvoudig olympisch kampioene zaterdagavond zelf bekendgemaakt. "Ik ben normaal niet van het delen van dit soort dingen omdat ik privacy waardeer in de huidige tijd", schrijft Biles op haar Instagram. "Maar bijna doodgaan stond aan het begin van deze week nog niet op mijn bingokaart."
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
17 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
18 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
18 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
19 uur geleden