Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atos in schijnwerpers na gesprek over verkoop tak cybersecurity

Atos in schijnwerpers na gesprek over verkoop tak cybersecurity

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gaan woensdag naar verwachting lager van start, in navolging van koersdalingen op Wall Street dinsdag. Ook in Azië staan de belangrijkste beursgraadmeters op verlies. Op de beurs in Parijs staat het Franse IT-bedrijf Atos in de schijnwerpers. De Europese vliegtuigbouwer Airbus is in gesprek met Atos om de cybersecurity-divisie over te nemen.

Die deal zou Atos zo'n 1,8 miljard euro kunnen opleveren. Volgens de Fransen is er ook nog interesse in het bedrijfsonderdeel van een andere partij, zonder aan te geven om wie het gaat.

De Aziatische aandelenmarkten noteerden woensdag overwegend lager. In Tokio eindigde de Nikkei-index 0,2 procent in de min en de beurs in Hongkong stond 1 procent lager. De Kospi in Seoul moest 2,3 procent inleveren. Vorig jaar kreeg de index er echter bijna 19 procent bij.

Somber van start

In de Verenigde Staten verloor de door techaandelen gedomineerde techgraadmeter Nasdaq dinsdag 1,6 procent. De Dow-Jonesindex sloot de handelsdag wel 0,1 procent hoger, maar de breder samengestelde S&P 500 daalde 0,6 procent.

Het nieuwe beursjaar is wereldwijd somber van start gegaan, na de stevige aandelenrally in de laatste maanden van afgelopen jaar. Dat had te maken met hoge verwachtingen onder beleggers over renteverlagingen dit jaar. Maar dit optimisme is nu even naar de achtergrond verdreven. Daarbij moeten beleggers het vooralsnog met vrij weinig bedrijfsnieuws doen om op te handelen.

Op de valutamarkt was de euro 1,0956 dollar waard, tegen 1,0954 dollar bij het slot van de beurzen in Europa dinsdag. De olieprijzen kwamen woensdagochtend nauwelijks in beweging.

Meer uit Financieel

Beursgraadmeters VS dicht bij records aan het begin van kerstweek

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.

8 uur geleden
Alphabet koopt energiebedrijf Intersect voor stroom datacenters

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.

11 uur geleden
Trump pauzeert bouw windenergieparken om 'nationale veiligheid'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.

11 uur geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

12 uur geleden
3M betaalt ondernemers Westerschelde voor PFAS-schade

DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.

12 uur geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

13 uur geleden
Grondstoffenbedrijf FincoEnergies verkocht aan concern Glencore

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.

14 uur geleden