Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atoomwaakhond ziet 'drastische verhoging' uraniumproductie Iran

Atoomwaakhond ziet 'drastische verhoging' uraniumproductie Iran

WENEN (ANP/RTR/AFP) - Iran is de productie van hoogverrijkt uranium "drastisch" aan het opvoeren. Het gaat volgens een rapport van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) om 60 procent verrijkt uranium, waar 90 procent in principe nodig is voor een kernwapen.

De productie wordt met name opgevoerd in een ondergronds centrum bij het plaatsje Fordow. Daar kan door een aanpassing maandelijks 34 kilo uranium worden geproduceerd met een zuiverheid tot 60 procent. Een kwartaalrapportage van het IAEA in november gaf nog aan dat de totale productie op twee locaties, waaronder Fordow, uitkwam op ongeveer 6 kilo per maand.

De productieverhoging komt een week na gesprekken tussen Europese en Iraanse functionarissen over het Iraanse kernprogramma waarbij weinig vooruitgang is geboekt. Daarnaast treedt in januari Donald Trump aan als president van Amerika, die tijdens zijn vorige ambtsperiode zich hard opstelde tegenover Iran en de VS terugtrok uit het nucleaire akkoord van 2015.

IAEA-chef Rafael Grossi is bezorgd over de ontwikkelingen. "We hebben momenteel geen diplomatiek proces gaande dat zou kunnen leiden tot de-escalatie of een stabielere situatie met betrekking tot Iran", aldus Grossi, die vorige maand nog op bezoek was in Iran om te praten over de onderhandelingen rond het kernprogramma.

Meer uit Buitenland

Libanon weet niets van gesprek met Israëlische leiders

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese regering is niet op de hoogte van een gepland contact tussen Israëlische en Libanese leiders, zegt een functionaris tegen persbureau AFP en nieuwszender Al Jazeera. De Amerikaanse president Donald Trump schreef op Truth Social dat zo'n gesprek deze donderdag nog plaats zou vinden, maar Libanon zegt daar niet over te zijn geïnformeerd.

47 minuten geleden
Aantal doden in Oekraïne door Russische aanvallen blijft oplopen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn in de nacht van woensdag op donderdag minstens veertien mensen om het leven gekomen. Dat melden de lokale autoriteiten donderdag.

2 uur geleden
Trump: Israël en Libanon praten donderdag met elkaar

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donderdag vinden gesprekken tussen Israël en Libanon plaats. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

3 uur geleden
VS doden opvarenden bij aanval op vermoedelijke drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

4 uur geleden
Russische raketten treffen Oekraïne: 12-jarig kind gedood

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.

4 uur geleden
VS verscherpen sancties tegen Iraanse oliesector

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.

6 uur geleden
VS dreigen met sancties tegen kopers Iraanse olie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.

7 uur geleden