Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atoomwaakhond ziet 'drastische verhoging' uraniumproductie Iran

Atoomwaakhond ziet 'drastische verhoging' uraniumproductie Iran

WENEN (ANP/RTR/AFP) - Iran is de productie van hoogverrijkt uranium "drastisch" aan het opvoeren. Het gaat volgens een rapport van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) om 60 procent verrijkt uranium, waar 90 procent in principe nodig is voor een kernwapen.

De productie wordt met name opgevoerd in een ondergronds centrum bij het plaatsje Fordow. Daar kan door een aanpassing maandelijks 34 kilo uranium worden geproduceerd met een zuiverheid tot 60 procent. Een kwartaalrapportage van het IAEA in november gaf nog aan dat de totale productie op twee locaties, waaronder Fordow, uitkwam op ongeveer 6 kilo per maand.

De productieverhoging komt een week na gesprekken tussen Europese en Iraanse functionarissen over het Iraanse kernprogramma waarbij weinig vooruitgang is geboekt. Daarnaast treedt in januari Donald Trump aan als president van Amerika, die tijdens zijn vorige ambtsperiode zich hard opstelde tegenover Iran en de VS terugtrok uit het nucleaire akkoord van 2015.

IAEA-chef Rafael Grossi is bezorgd over de ontwikkelingen. "We hebben momenteel geen diplomatiek proces gaande dat zou kunnen leiden tot de-escalatie of een stabielere situatie met betrekking tot Iran", aldus Grossi, die vorige maand nog op bezoek was in Iran om te praten over de onderhandelingen rond het kernprogramma.

Meer uit Buitenland

VK bevestigt hack ministerie van Buitenlandse Zaken

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering is afgelopen oktober slachtoffer geworden van een hack, bevestigt onderminister van Handel Chris Bryant na berichtgeving van The Sun. Volgens de krant zijn duizenden vertrouwelijke documenten en gegevens van het ministerie van Buitenlandse Zaken buitgemaakt.

19 minuten geleden
Zelensky: dankbaar voor financiële steun

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op X zijn dankbaarheid uitgesproken voor de lening van 90 miljard euro die Europese leiders afsluiten voor Oekraïne. "Dit is aanzienlijke steun die onze weerbaarheid werkelijk versterkt", schrijft Zelensky.

2 uur geleden
Russische gezant: goed dat EU Russische tegoeden niet gebruikt

MOSKOU (ANP/RTR) - Kirill Dmitriev, de speciale gezant van de Russische president Vladimir Poetin voor investeringen en economische samenwerking, zegt dat "wet en rede" hebben gezegevierd, nu de leiders van de Europese Unie hebben besloten geld te lenen om Oekraïne te financieren in plaats van de bevroren Russische tegoeden te gebruiken.

3 uur geleden
VS pauzeren visumprogramma om schutter Brown University

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, heeft laten weten dat ze de Amerikaanse immigratiedienst USCIS heeft opgedragen het zogeheten DV1-visumprogramma tijdelijk stop te zetten. Aanleiding is dat de schutter die afgelopen weekend bij Brown University twee mensen doodschoot via dit programma een visum voor de Verenigde Staten had gekregen, schrijft Noem op X.

3 uur geleden
Gewelddadige protesten in Bangladesh na dood studentenleider

DHAKA (ANP/RTR) - Bangladesh is opgeschrikt door gewelddadige protesten in verschillende steden na de dood van jongerenleider Sharif Osman Hadi. Gevreesd wordt dat de protesten in aanloop naar de nationale verkiezingen in februari nog verder uit de hand zullen lopen.

4 uur geleden
Trump wil in 2028 weer Amerikanen op de maan

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevestigd dat hij zo snel mogelijk astronauten naar de maan wil sturen. De missies naar Mars komen daardoor voorlopig op een lager pitje te staan.

4 uur geleden
ABC: schietpartij Brown en moord MIT-docent mogelijk verbonden

PROVIDENCE (ANP/AFP) - Amerikaanse autoriteiten hebben een verdachte geïdentificeerd in de schietpartij op Brown University afgelopen weekend, melden diverse Amerikaanse media. Bij de schietpartij kwamen twee studenten om het leven, negen anderen raakten gewond.

10 uur geleden