Atletiekwedstrijd Diamond League in Londen geschrapt
LONDEN (ANP) - De atletiekwedstrijd uit de Diamond League in Londen is vanwege het coronavirus van de kalender gehaald. Op 4 en 5 juli zou het Olympisch Stadion van Londen het decor zijn.
"We zijn enorm teleurgesteld over het annuleren van een van de toonaangevende evenementen op de wereldwijde atletiekkalender, maar we moeten de veiligheid van de hele atletiekfamilie voorop stellen bij elke beslissing die we nemen in deze ongekende tijden en ervoor zorgen dat we het advies van de regering volgen", meldt Joanna Coates, de baas van de Britse atletiekbond.
World Athletics maakte dinsdagmiddag de kalender voor het najaar bekend, maar daarop komt Londen niet voor. Ook de wedstrijden in Rabat en Zürich gaan niet door. Zürich kreeg wel de seizoensfinales van 2021 en 2022 toegewezen.
De eerste volwaardige Diamond League vindt op 14 augustus plaats in Monaco. Begin september staat in korte tijd de wedstrijden in Lausanne (2 september), Brussel (4 september) en Parijs (6 september) gepland. Het seizoen eindigt op 17 oktober in China op een nog te bepalen locatie.
Meer uit Sport
SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City haar tweede afstandszege geboekt. De 26-jarige schaatsster won na de 3000 meter van vrijdag ook de 1500 meter. Beune bleef met een dik persoonlijk record van 1.51,05 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en Ragne Wiklund uit Noorwegen ruim voor.
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is voor het eerst doorgedrongen tot de finale van de ATP Finals. De Spaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Turijn de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-2 6-4
2 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de eerste 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met een Nederlands record van 36,48 sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioene Erin Jackson (36,87) en de Japanse Yukino Yoshida (36,88). Kok bleef 0,12 seconde boven het wereldrecord.
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de finale bereikt van de ATP Finals, het eindejaarstoernooi in Turijn. Voor eigen publiek rekende de Italiaan in de halve finale in twee sets af met de Australiër Alex de Minaur: 7-5 6-2.
8 uur geledenBENGALURU (ANP) - De Nederlandse tennissters zijn zonder in actie te komen uit de Wereldgroep van de Billie Jean King Cup gedegradeerd. Oranje zag in Bengaluru Slovenië met 2-0 van India winnen, waardoor het team van captain Elise Tamaëla is uitgeschakeld in de play-offs.
8 uur geledenMERKSPLAS (ANP) - Joris Nieuwenhuis heeft de Aardbeiencross in het Belgische Merksplas op zijn naam geschreven. De 29-jarige Achterhoeker kwam in de wedstrijd in het klassement van de Superprestige solo over de finish voor de Belgen Niels Vandeputte en Emiel Verstrynge.
9 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Spaanse motorcoureur Álex Márquez heeft zaterdag de sprintrace gewonnen van de Grote Prijs van Valencia in de MotoGP. Het was zijn tweede sprintzege op rij, nadat de Ducati-rijder vorige week in het Portugese Portimão ook al de kortere wedstrijd had gewonnen.
10 uur geleden