Atletiekwedstrijd Diamond League in Londen geschrapt
LONDEN (ANP) - De atletiekwedstrijd uit de Diamond League in Londen is vanwege het coronavirus van de kalender gehaald. Op 4 en 5 juli zou het Olympisch Stadion van Londen het decor zijn.
"We zijn enorm teleurgesteld over het annuleren van een van de toonaangevende evenementen op de wereldwijde atletiekkalender, maar we moeten de veiligheid van de hele atletiekfamilie voorop stellen bij elke beslissing die we nemen in deze ongekende tijden en ervoor zorgen dat we het advies van de regering volgen", meldt Joanna Coates, de baas van de Britse atletiekbond.
World Athletics maakte dinsdagmiddag de kalender voor het najaar bekend, maar daarop komt Londen niet voor. Ook de wedstrijden in Rabat en Zürich gaan niet door. Zürich kreeg wel de seizoensfinales van 2021 en 2022 toegewezen.
De eerste volwaardige Diamond League vindt op 14 augustus plaats in Monaco. Begin september staat in korte tijd de wedstrijden in Lausanne (2 september), Brussel (4 september) en Parijs (6 september) gepland. Het seizoen eindigt op 17 oktober in China op een nog te bepalen locatie.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
9 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
23 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
23 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geleden