Atletiekwedstrijd Diamond League in Londen geschrapt
LONDEN (ANP) - De atletiekwedstrijd uit de Diamond League in Londen is vanwege het coronavirus van de kalender gehaald. Op 4 en 5 juli zou het Olympisch Stadion van Londen het decor zijn.
"We zijn enorm teleurgesteld over het annuleren van een van de toonaangevende evenementen op de wereldwijde atletiekkalender, maar we moeten de veiligheid van de hele atletiekfamilie voorop stellen bij elke beslissing die we nemen in deze ongekende tijden en ervoor zorgen dat we het advies van de regering volgen", meldt Joanna Coates, de baas van de Britse atletiekbond.
World Athletics maakte dinsdagmiddag de kalender voor het najaar bekend, maar daarop komt Londen niet voor. Ook de wedstrijden in Rabat en Zürich gaan niet door. Zürich kreeg wel de seizoensfinales van 2021 en 2022 toegewezen.
De eerste volwaardige Diamond League vindt op 14 augustus plaats in Monaco. Begin september staat in korte tijd de wedstrijden in Lausanne (2 september), Brussel (4 september) en Parijs (6 september) gepland. Het seizoen eindigt op 17 oktober in China op een nog te bepalen locatie.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
50 minuten geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
1 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
17 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
18 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
20 uur geleden