Atletiekunie: zo'n drama als in Torun wil je niet in Tokio
ARNHEM (ANP) - Met de acht Nederlandse atleten die bij terugkeer van de EK indoor in Polen positief testte op het coronavirus, gaat het goed. Nog één atleet is wat snotterig en heeft last van keelpijn, meldt technisch directeur Ad Roskam van de Atletiekunie. De Nederlandse bond informeerde de medische commissie van de Europese atletiekfederatie over de besmettingen, maar wacht nog altijd op een reactie.
De Nederlandse ploeg, die met 34 atleten aanwezig was op het toernooi in het Poolse Torun en een recordaantal van zeven medailles oogstte, was niet de enige die bij thuiskomt te maken kreeg met Covid-19. De Britse equipe meldde tien besmettingen, de Duitse ploeg rapporteerde zeven coronagevallen, het Franse team zes en in de Italiaanse equipe zouden zelfs vijftien atleten positief zijn getest, onder wie de flamboyante hoogspringer Giamarco Tamberi, winnaar van het EK-zilver.
Bij elkaar zijn dat al 46 atleten die waarschijnlijk tijdens het toernooi besmet zijn geraakt en bij terugkeer in hun eigen land positief testten. Volgens directeur Pieke de Zwart van de Atletiekunie is European Athletics druk bezig met het inventariseren van de positieve gevallen en zal er een dezer dagen wel een terugkoppeling komen. De Europese bond zelf heeft zich nog helemaal niet uitgelaten over de besmettingen.
‘’Wij organiseerden een NK indoor waarbij we 782 atleten testten en dat ging allemaal goed, maar in een internationaal toernooi met deelnemers vanuit tal van landen kan het ondanks coronamaatregelen toch verkeerd gaan", zegt De Zwart. "Ik denk dat we vooral moeten leren uit datgene wat er niet goed is gegaan in Torun. Je wilt straks zo’n drama niet op de Olympische Spelen.’’
Technisch directeur Roskam zei eerder al dat hij niet zo te spreken was over hoe de organisatie haar eigen protocollen naleefde. Zo ging het niet goed met het busvervoer van atleten tussen het hotel en de sporthal en ontstonden veel te lange wachtrijen voor het afnemen van een verplichte coronatest, waarbij atleten buiten in de kou stonden. "Ik focus me nu op onze eerstvolgende activiteit om die zo veilig mogelijk te organiseren. Voortaan kijken we eerst eens goed waar we terechtkomen en nemen we het lot in eigen hand, want ik wil niet meer afhankelijk zijn van de organisatie."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
11 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
19 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
19 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
20 uur geleden