Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atletiekunie: zo'n drama als in Torun wil je niet in Tokio

Atletiekunie: zo'n drama als in Torun wil je niet in Tokio

ARNHEM (ANP) - Met de acht Nederlandse atleten die bij terugkeer van de EK indoor in Polen positief testte op het coronavirus, gaat het goed. Nog één atleet is wat snotterig en heeft last van keelpijn, meldt technisch directeur Ad Roskam van de Atletiekunie. De Nederlandse bond informeerde de medische commissie van de Europese atletiekfederatie over de besmettingen, maar wacht nog altijd op een reactie.

De Nederlandse ploeg, die met 34 atleten aanwezig was op het toernooi in het Poolse Torun en een recordaantal van zeven medailles oogstte, was niet de enige die bij thuiskomt te maken kreeg met Covid-19. De Britse equipe meldde tien besmettingen, de Duitse ploeg rapporteerde zeven coronagevallen, het Franse team zes en in de Italiaanse equipe zouden zelfs vijftien atleten positief zijn getest, onder wie de flamboyante hoogspringer Giamarco Tamberi, winnaar van het EK-zilver.

Bij elkaar zijn dat al 46 atleten die waarschijnlijk tijdens het toernooi besmet zijn geraakt en bij terugkeer in hun eigen land positief testten. Volgens directeur Pieke de Zwart van de Atletiekunie is European Athletics druk bezig met het inventariseren van de positieve gevallen en zal er een dezer dagen wel een terugkoppeling komen. De Europese bond zelf heeft zich nog helemaal niet uitgelaten over de besmettingen.

‘’Wij organiseerden een NK indoor waarbij we 782 atleten testten en dat ging allemaal goed, maar in een internationaal toernooi met deelnemers vanuit tal van landen kan het ondanks coronamaatregelen toch verkeerd gaan", zegt De Zwart. "Ik denk dat we vooral moeten leren uit datgene wat er niet goed is gegaan in Torun. Je wilt straks zo’n drama niet op de Olympische Spelen.’’

Technisch directeur Roskam zei eerder al dat hij niet zo te spreken was over hoe de organisatie haar eigen protocollen naleefde. Zo ging het niet goed met het busvervoer van atleten tussen het hotel en de sporthal en ontstonden veel te lange wachtrijen voor het afnemen van een verplichte coronatest, waarbij atleten buiten in de kou stonden. "Ik focus me nu op onze eerstvolgende activiteit om die zo veilig mogelijk te organiseren. Voortaan kijken we eerst eens goed waar we terechtkomen en nemen we het lot in eigen hand, want ik wil niet meer afhankelijk zijn van de organisatie."

Meer uit Sport

Marokkaanse international Hakimi prijst strafschoppenheld Bounou

RABAT (ANP) - Marokkaans international Achraf Hakimi noemt zijn doelman Yassine Bounou 'de beste keeper van de wereld' als het om penalty's gaat. Dat zei de verdediger van Marokko na afloop van de gewonnen strafschoppenserie tegen Nigeria tegen Ziggo Sport. Marokko won de reeks met 4-2 en gaat naar de finale van de Afrika Cup. Daarin treft Marokko zondag Senegal.

4 uur geleden
AZ schakelt Ajax met veel machtsvertoon uit in KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft Ajax kansloos gelaten in de achtste finale van de KNVB-beker. De club uit Alkmaar schaarde zich met een zege van 6-0 voor eigen publiek bij de laatste acht van het toernooi.

7 uur geleden
Amateurtennisser wint showformat met toppers in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.

16 uur geleden
Organisatie Spelen 2028 belooft ook goedkope kaarten

LOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.

18 uur geleden
Snowboardster Dekker tweede bij wereldbeker Bad Gastein

BAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.

1 dag geleden
Doohan definitief weg bij Formule 1-team Alpine

SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.

1 dag geleden
Vijf spelers uit de top-10 bij ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.

1 dag geleden