Atletiekunie hoopt dat Schippers terugkeert op topniveau
ARNHEM (ANP) - Technisch directeur Vincent Kortbeek van de Atletiekunie hoopt dat Dafne Schippers herstelt van haar rugblessure en kan terugkeren op topniveau. "Zij heeft het geloof dat het goed kan komen", zegt hij. "Die instelling heb je nodig om na een maandenlange revalidatie terug te komen op het absolute topniveau. Die mentaliteit zorgt ervoor dat ze nog een kans van slagen heeft."
Schippers vertelde deze week bij Jinek dat ze nog dagelijks wordt gekweld door rugpijn, het gevolg van een gebroken ruggenwervel die ze zes maanden geleden opliep na het maken van een start uit gebogen houding. "Sindsdien ben ik nog geen dag pijnvrij geweest", zei de 30-jarige tweevoudig wereldkampioene op de 200 meter en winnares van olympische zilver op de 200 meter bij de Spelen van 2016 in Rio.
De Utrechtse gaf aan dat ze niet weet wanneer ze terugkeert op de atletiekbaan voor wedstrijden. "Dag in dag uit doe ik alles, maar dan ook alles om zo goed mogelijk terug te komen. Het is mentaal best wel pittig, omdat ik bij de wereldtop heb gehoord. Dat is ook waar ik het voor doe. Ik wil op het allerhoogste niveau presteren."
Eigen team
Kortbeek zegt Schippers met open armen te ontvangen als het lukt. "Ze heeft in een gesprek met mij aangegeven dat ze wil terugkomen op wedstrijdniveau en in haar geval betekent dat meedoen aan de grote kampioenschappen. Afgelopen zomer heeft ze laten zien dat ze nog dat niveau heeft, dus ze heeft recht van spreken. Ik denk dat ze absoluut nog steeds een toegevoegde waarde kan hebben."
Schippers heeft na de Olympische Spelen van Tokio sportcentrum Papendal verlaten en een eigen team van coaches en begeleiders samengesteld. Haar basis ligt nu in Haarlem bij voormalig bondstrainer Wigert Thunnissen. "Wij faciliteren haar een klein beetje door haar op Papendal te laten trainen wanneer mogelijk. Ze is in de training nog niet zo ver dat ze hier vaak is om te trainen. Maar we zijn in gesprek en ik vind dat de Atletiekunie wel degelijk een rol heeft bij de ondersteuning van een atlete die zoveel heeft bereikt en betekend voor de atletiek als Dafne."
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.
9 uur geledenHEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.
12 uur geledenNEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.
14 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.
15 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).
16 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.
17 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.
1 dag geleden