Atletiekunie hoopt dat Schippers terugkeert op topniveau
ARNHEM (ANP) - Technisch directeur Vincent Kortbeek van de Atletiekunie hoopt dat Dafne Schippers herstelt van haar rugblessure en kan terugkeren op topniveau. "Zij heeft het geloof dat het goed kan komen", zegt hij. "Die instelling heb je nodig om na een maandenlange revalidatie terug te komen op het absolute topniveau. Die mentaliteit zorgt ervoor dat ze nog een kans van slagen heeft."
Schippers vertelde deze week bij Jinek dat ze nog dagelijks wordt gekweld door rugpijn, het gevolg van een gebroken ruggenwervel die ze zes maanden geleden opliep na het maken van een start uit gebogen houding. "Sindsdien ben ik nog geen dag pijnvrij geweest", zei de 30-jarige tweevoudig wereldkampioene op de 200 meter en winnares van olympische zilver op de 200 meter bij de Spelen van 2016 in Rio.
De Utrechtse gaf aan dat ze niet weet wanneer ze terugkeert op de atletiekbaan voor wedstrijden. "Dag in dag uit doe ik alles, maar dan ook alles om zo goed mogelijk terug te komen. Het is mentaal best wel pittig, omdat ik bij de wereldtop heb gehoord. Dat is ook waar ik het voor doe. Ik wil op het allerhoogste niveau presteren."
Eigen team
Kortbeek zegt Schippers met open armen te ontvangen als het lukt. "Ze heeft in een gesprek met mij aangegeven dat ze wil terugkomen op wedstrijdniveau en in haar geval betekent dat meedoen aan de grote kampioenschappen. Afgelopen zomer heeft ze laten zien dat ze nog dat niveau heeft, dus ze heeft recht van spreken. Ik denk dat ze absoluut nog steeds een toegevoegde waarde kan hebben."
Schippers heeft na de Olympische Spelen van Tokio sportcentrum Papendal verlaten en een eigen team van coaches en begeleiders samengesteld. Haar basis ligt nu in Haarlem bij voormalig bondstrainer Wigert Thunnissen. "Wij faciliteren haar een klein beetje door haar op Papendal te laten trainen wanneer mogelijk. Ze is in de training nog niet zo ver dat ze hier vaak is om te trainen. Maar we zijn in gesprek en ik vind dat de Atletiekunie wel degelijk een rol heeft bij de ondersteuning van een atlete die zoveel heeft bereikt en betekend voor de atletiek als Dafne."
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.
25 minuten geledenGDANSK (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn eerste gouden medaille in de wereldbeker shorttrack dit seizoen gegrepen. Bij de derde World Tour in Gdansk versloeg de 24-jarige shorttracker in de finale de Italiaan Pietro Sighel en de Canadees Steven Dubois.
49 minuten geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.
4 uur geledenTABOR (ANP) - Lucinda Brand heeft zondag de eerste wedstrijd om de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 36-jarige renster uit Dordrecht was in het Tsjechische Tabor in een sprint te snel voor de Italiaanse Sara Casasola. Europees kampioen Inge van der Heijden finishte op enige afstand als derde.
4 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris noemt de diskwalificatie van McLaren na de GP van Las Vegas "een frustrerend einde van de dag". De Britse Formule 1-coureur eindigde als tweede achter Max Verstappen, maar verloor net als zijn teamgenoot Oscar Piastri al zijn punten vanwege te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. "Het is frustrerend om zoveel punten te verliezen", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
6 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris en Oscar Piastri zijn na de Grote Prijs van Las Vegas in de Formule 1 uit de uitslag geschrapt. Stewards van de internationale autosportfederatie FIA diskwalificeerden de coureurs van McLaren omdat hun auto's bij de technische keuring aan de finish niet aan de voorschriften voldeden. Er was sprake van te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. Die plaat onder de auto moet minimaal 9 millimeter dik zijn en dat was niet het geval.
7 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Stewards van de internationale autosportfederatie FIA zijn na de Grote Prijs van Las Vegas een onderzoek gestart naar de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri. De bodemplaat zou te veel zijn afgesleten, luidt het in een technisch rapport. Het kan betekenen dat de regels zijn overtreden en een straf volgt. In het ergste geval is diskwalificatie mogelijk.
9 uur geleden