Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atletiekunie hoopt dat Schippers terugkeert op topniveau

Atletiekunie hoopt dat Schippers terugkeert op topniveau

ARNHEM (ANP) - Technisch directeur Vincent Kortbeek van de Atletiekunie hoopt dat Dafne Schippers herstelt van haar rugblessure en kan terugkeren op topniveau. "Zij heeft het geloof dat het goed kan komen", zegt hij. "Die instelling heb je nodig om na een maandenlange revalidatie terug te komen op het absolute topniveau. Die mentaliteit zorgt ervoor dat ze nog een kans van slagen heeft."

Schippers vertelde deze week bij Jinek dat ze nog dagelijks wordt gekweld door rugpijn, het gevolg van een gebroken ruggenwervel die ze zes maanden geleden opliep na het maken van een start uit gebogen houding. "Sindsdien ben ik nog geen dag pijnvrij geweest", zei de 30-jarige tweevoudig wereldkampioene op de 200 meter en winnares van olympische zilver op de 200 meter bij de Spelen van 2016 in Rio.

De Utrechtse gaf aan dat ze niet weet wanneer ze terugkeert op de atletiekbaan voor wedstrijden. "Dag in dag uit doe ik alles, maar dan ook alles om zo goed mogelijk terug te komen. Het is mentaal best wel pittig, omdat ik bij de wereldtop heb gehoord. Dat is ook waar ik het voor doe. Ik wil op het allerhoogste niveau presteren."

Eigen team

Kortbeek zegt Schippers met open armen te ontvangen als het lukt. "Ze heeft in een gesprek met mij aangegeven dat ze wil terugkomen op wedstrijdniveau en in haar geval betekent dat meedoen aan de grote kampioenschappen. Afgelopen zomer heeft ze laten zien dat ze nog dat niveau heeft, dus ze heeft recht van spreken. Ik denk dat ze absoluut nog steeds een toegevoegde waarde kan hebben."

Schippers heeft na de Olympische Spelen van Tokio sportcentrum Papendal verlaten en een eigen team van coaches en begeleiders samengesteld. Haar basis ligt nu in Haarlem bij voormalig bondstrainer Wigert Thunnissen. "Wij faciliteren haar een klein beetje door haar op Papendal te laten trainen wanneer mogelijk. Ze is in de training nog niet zo ver dat ze hier vaak is om te trainen. Maar we zijn in gesprek en ik vind dat de Atletiekunie wel degelijk een rol heeft bij de ondersteuning van een atlete die zoveel heeft bereikt en betekend voor de atletiek als Dafne."

Meer uit Sport

Darter Van Gerwen verliest in eerste ronde in Belfast

BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).

10 uur geleden
Schaatsster Conijn ontevreden over verdeling aanwijsplekken WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

10 uur geleden
Heerenveen hoopt op binnenhalen olympisch schaatstoernooi 2030

HEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

10 uur geleden
Schaatsster Leerdam beëindigt seizoen en ontbreekt op WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.

11 uur geleden
Tennisser Griekspoor naar halve finale in Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.

12 uur geleden
Verstappen verwacht niet dat Red Bull gelijk voor zege kan meedoe

HILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.

17 uur geleden
Tennisser Zverev verrassend snel uitgeschakeld in Acapulco

ACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.

22 uur geleden