Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atletieksensatie Mboma mist Tokio om te hoog testosterongehalte

Atletieksensatie Mboma mist Tokio om te hoog testosterongehalte

WINDHOEK (ANP) - De 18-jarige atlete Christine Mboma, die deze week in Polen de 400 meter in 48,54 seconden liep en daarmee veruit de snelste op deze afstand van dit jaar jaar is, mag niet meedoen aan de Olympische Spelen in Tokio. Ze heeft een van nature zo hoog testosterongehalte, dat ze volgens de richtlijnen van de mondiale atletiekbond niet bij de vrouwen mag deelnemen aan de 400 meter. Het Namibische olympisch comité kwam met het verrassende nieuws naar buiten.

Mboma was samen met haar even oude landgenote Beatrice Masilingi getest tijdens een trainingskamp in Italië. "De resultaten gaven aan dat beide atletes een natuurlijk hoog testosteronniveau hebben", verklaarde het comité van het Afrikaanse land. "Het is van belang om te begrijpen dat beide atletes niet op de hoogte waren van deze aandoening en hun families of hun coach evenmin."

World Athletics vindt dat vrouwen met een van nature te hoge testosteronspiegel oneerlijk voordeel hebben op afstanden van 400 meter tot en met de Engelse mijl en verbiedt ze mee te doen in wedstrijden. Mits ze een medicijn slikken dat het gehalte van het spierversterkende hormoon omlaag brengt.

De Zuid-Afrikaanse atlete Caster Semenya, tweevoudig olympisch - en drievoudig wereldkampioene op de 800 meter, weigert dat medicijn te nemen en ontbreekt om die reden op de Spelen in Tokio. Ze verloor tot nu toe alle rechtszaken die ze aanspande tegen de in haar ogen 'mensonterende' maatregel en heeft nu haar hoop gevestigd op het Europese Hof voor de Rechten van de Mens.

Meer uit Sport

Shiffrin na 110e wereldbekeroverwinning dicht bij eindzege

HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.

4 uur geleden
Skiër Braathen wint op de valreep wereldbeker reuzenslalom

LILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.

5 uur geleden
Tennisser Sinner eenvoudig door naar vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.

8 uur geleden
Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

23 uur geleden
Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

1 dag geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

1 dag geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

1 dag geleden