Atletiekploeg zesde op EK landenteams, blijft in hoogste divisie
CHORZOW (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg is als zesde geëindigd op het EK voor landenteams in Polen. Die klassering betekent dat de equipe zich handhaaft in de hoogste divisie. Lieke Klaver bezorgde Oranje op de derde en laatste dag de enige zege en daarmee de maximale 16 punten met haar persoonlijk record van 22,46 op de 200 meter.
In totaal boekte de ploeg vier overwinningen in het Slaski Stadion van Chorzow. Femke Bol was de snelste op 400 meter, Menno Vloon won het polsstokhoogspringen en de vrouwenploeg zegevierde op de 4x100 meter estafette.
Italië won het EK voor Polen en Duitsland. De Italianen wonnen zes van de 37 onderdelen die het EK telde.
Nederland begon aan het slotonderdeel als vijfde in de stand, maar zakte naar de zesde plaats door als veertiende te eindigen op de 4x400 meter gemengde estafette, het nummer waarop vorig jaar bij de WK in Eugene nog zilver werd behaald. Dat kwam doordat derde loper Terrence Agard een hamstringblessure opliep. Hij strompelde met een pijnlijke grimas door om het stokje aan Eveline Saalberg over te geven. Zo haalde het kwartet in ieder geval de finish.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
18 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
19 uur geledenTANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
22 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
22 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
1 dag geleden