Atletiekploeg zesde op EK landenteams, blijft in hoogste divisie
CHORZOW (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg is als zesde geëindigd op het EK voor landenteams in Polen. Die klassering betekent dat de equipe zich handhaaft in de hoogste divisie. Lieke Klaver bezorgde Oranje op de derde en laatste dag de enige zege en daarmee de maximale 16 punten met haar persoonlijk record van 22,46 op de 200 meter.
In totaal boekte de ploeg vier overwinningen in het Slaski Stadion van Chorzow. Femke Bol was de snelste op 400 meter, Menno Vloon won het polsstokhoogspringen en de vrouwenploeg zegevierde op de 4x100 meter estafette.
Italië won het EK voor Polen en Duitsland. De Italianen wonnen zes van de 37 onderdelen die het EK telde.
Nederland begon aan het slotonderdeel als vijfde in de stand, maar zakte naar de zesde plaats door als veertiende te eindigen op de 4x400 meter gemengde estafette, het nummer waarop vorig jaar bij de WK in Eugene nog zilver werd behaald. Dat kwam doordat derde loper Terrence Agard een hamstringblessure opliep. Hij strompelde met een pijnlijke grimas door om het stokje aan Eveline Saalberg over te geven. Zo haalde het kwartet in ieder geval de finish.
Meer uit Sport
KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
21 minuten geledenTORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.
26 minuten geledenKONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.
2 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.
2 uur geleden