Atletiekploeg zesde op EK landenteams, blijft in hoogste divisie
CHORZOW (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg is als zesde geëindigd op het EK voor landenteams in Polen. Die klassering betekent dat de equipe zich handhaaft in de hoogste divisie. Lieke Klaver bezorgde Oranje op de derde en laatste dag de enige zege en daarmee de maximale 16 punten met haar persoonlijk record van 22,46 op de 200 meter.
In totaal boekte de ploeg vier overwinningen in het Slaski Stadion van Chorzow. Femke Bol was de snelste op 400 meter, Menno Vloon won het polsstokhoogspringen en de vrouwenploeg zegevierde op de 4x100 meter estafette.
Italië won het EK voor Polen en Duitsland. De Italianen wonnen zes van de 37 onderdelen die het EK telde.
Nederland begon aan het slotonderdeel als vijfde in de stand, maar zakte naar de zesde plaats door als veertiende te eindigen op de 4x400 meter gemengde estafette, het nummer waarop vorig jaar bij de WK in Eugene nog zilver werd behaald. Dat kwam doordat derde loper Terrence Agard een hamstringblessure opliep. Hij strompelde met een pijnlijke grimas door om het stokje aan Eveline Saalberg over te geven. Zo haalde het kwartet in ieder geval de finish.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
4 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
7 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
8 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
9 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
13 uur geleden