Atletiekploeg pakt ook olympisch ticket op nieuwe 4x400 gemengd
CHORZOW (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg heeft bij de WK estafette in het Poolse Chorzow de beoogde drie olympische tickets binnengehaald. Ook op het nieuwe olympische onderdeel 4x400 meter gemengd wist het Oranje-kwartet de finale te halen en daarmee het ticket voor Tokio veilig te stellen. Eerder op de avond kwalificeerden de estafetteploegen op de 4x400 mannen en de 4x100 vrouwen zich voor de Spelen.
Nout Wardenburg, Femke Bol, Lieke Klaver en Tony van Diepen wonnen met groot gemak hun serie in een tijd van 3.18,03. Dat was meteen een Nederlands record, want er was nog nooit gelopen op dit onderdeel door een Nederlands estafetteteam.
Wardenburg was de solide startloper. Hij wisselde het stokje met Bol, die met grote passen afstand nam van de concurrentie. Lieke Klaver breidde de voorsprong nog verder uit, waarna Tony van Diepen er een zegetocht van kon maken. Voor Bol en Van Diepen was het hun tweede optreden in Chorzow. Ze liepen twee uur eerder al mee in de 4x400 voor respectievelijk de vrouwen en de mannen.
Vijf olympische startbewijzen
Met de drie vergaarde tickets in Chorzow heeft de Oranje-equipe in totaal vijf olympische startbewijzen op de estafette. Dat is ook het maximum. De 4x100 mannen en de 4x400 vrouwen waren al zeker van deelname in Tokio; die ploegen stelden hun olympische ticket al veilig door in 2019 bij de top 8 te eindigen op de WK in Doha.
De 4x100 mannen en 4x400 vrouwen plaatsten zich in Chorzow overigens ook voor de finales, waarmee als extraatje een startbewijs voor de WK atletiek van 2022 in het Amerikaanse Eugene werd verdiend.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissters Kateřina Siniaková en Taylor Townsend hebben zondag de titel bij het dubbelspel op Roland Garros veroverd. Het Tsjechisch-Amerikaanse duo was in de finale in twee sets te sterk voor Anna Danilina uit Kazachstan en Aleksandra Krunić uit Servië: 6-2 7-5.
33 minuten geledenHOUSTON (ANP) - Turnster Simone Biles is in het ziekenhuis beland. Dat heeft de 29-jarige Amerikaanse zevenvoudig olympisch kampioene zaterdagavond zelf bekendgemaakt. "Ik ben normaal niet van het delen van dit soort dingen omdat ik privacy waardeer in de huidige tijd", schrijft Biles op haar Instagram. "Maar bijna doodgaan stond aan het begin van deze week nog niet op mijn bingokaart."
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
19 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
19 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
20 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
20 uur geleden