Atletiekploeg gaat voor minstens zeven medailles op EK indoor
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg zet hoog in voor de komende Europese kampioenschappen indoor in Istanbul. Technisch directeur Vincent Kortbeek gaat onomwonden uit van zeven medailles. Dat is hetzelfde aantal als twee jaar geleden op de EK indoor in Torun (Polen), toen Nederland voor het eerst het medailleklassement won. "Ook al blijft het koffiedik kijken, we zouden niet bang moeten zijn om dat aantal van Torun te herhalen of zelfs te vergroten. De verwachtingen zijn goed", zei hij bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
Met 33 atleten reist Kortbeek af naar de Turkse hoofdstad, waar de EK plaatsvindt van 2 tot en met 5 maart. "We doen denk ik op elk onderdeel mee voor een finaleplek. Nadine Visser kan voor de derde keer op rij Europees kampioene worden op de 60 meter horden, wat bijzonder is. En Femke Bol wil haar titels op de 400 meter en 4x400 meter estafette prolongeren. De meeste mannen die twee jaar terug het goud wonnen op de 4x400 meter, staan ook nu weer opgelijnd. De ploeg is van hoog niveau en daar ben ik trots op."
Kortbeek wil niet alleen de succesvolle lijn van 2021 doorzetten naar 2023, maar ook al vooruitkijken naar 2025, als het Omnisport van Apeldoorn de EK indoor huisvest. "Bij de afgelopen NK zat de sfeer er in een volle hal goed in. Als we goed presteren in Istanbul, motiveert dat voor de EK in Apeldoorn. Aan de snelheid van de baan zal het niet liggen’’, verwees hij naar het wereldrecord van Bol op de 400 meter. De Amersfoortse liep met een tijd van 49,26 seconden het 41 jaar oude record van de Tsjechische Jarmila Kratochvilova uit de boeken.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
5 uur geledenLA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
1 dag geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."
1 dag geleden