Atletiekploeg gaat voor minstens zeven medailles op EK indoor
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg zet hoog in voor de komende Europese kampioenschappen indoor in Istanbul. Technisch directeur Vincent Kortbeek gaat onomwonden uit van zeven medailles. Dat is hetzelfde aantal als twee jaar geleden op de EK indoor in Torun (Polen), toen Nederland voor het eerst het medailleklassement won. "Ook al blijft het koffiedik kijken, we zouden niet bang moeten zijn om dat aantal van Torun te herhalen of zelfs te vergroten. De verwachtingen zijn goed", zei hij bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
Met 33 atleten reist Kortbeek af naar de Turkse hoofdstad, waar de EK plaatsvindt van 2 tot en met 5 maart. "We doen denk ik op elk onderdeel mee voor een finaleplek. Nadine Visser kan voor de derde keer op rij Europees kampioene worden op de 60 meter horden, wat bijzonder is. En Femke Bol wil haar titels op de 400 meter en 4x400 meter estafette prolongeren. De meeste mannen die twee jaar terug het goud wonnen op de 4x400 meter, staan ook nu weer opgelijnd. De ploeg is van hoog niveau en daar ben ik trots op."
Kortbeek wil niet alleen de succesvolle lijn van 2021 doorzetten naar 2023, maar ook al vooruitkijken naar 2025, als het Omnisport van Apeldoorn de EK indoor huisvest. "Bij de afgelopen NK zat de sfeer er in een volle hal goed in. Als we goed presteren in Istanbul, motiveert dat voor de EK in Apeldoorn. Aan de snelheid van de baan zal het niet liggen’’, verwees hij naar het wereldrecord van Bol op de 400 meter. De Amersfoortse liep met een tijd van 49,26 seconden het 41 jaar oude record van de Tsjechische Jarmila Kratochvilova uit de boeken.
Meer uit Sport
KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
1 uur geledenTORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.
1 uur geledenKONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.
3 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.
3 uur geleden