Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atletieklegende Gebrselassie zag Kiptum geschiedenis schrijven

Atletieklegende Gebrselassie zag Kiptum geschiedenis schrijven

ADDIS ABEBA (ANP) - Haile Gebrselassie, voormalig wereldrecordhouder op de marathon, denkt dat de zondag overleden Kelvin Kiptum de eerste atleet had kunnen worden met een tijd onder de twee uur op het onderdeel. "Ik ben er zeker van dat hij was voorbestemd om een grootheid te worden", zei de Ethiopische atletieklegende in reactie op de onverwachte dood van de huidige wereldrecordhouder.

"Hij was één van mijn favoriete jonge atleten", zei Gebrselassie tegen AIPS, de internationale vakorganisatie voor sportjournalisten. "Na zijn wereldrecordtijd in Chicago afgelopen oktober keek ik ernaar uit om hem geschiedenis te zien schrijven met het doorbreken van de grens van twee uur. We hebben veel atleten gezien met potentie, maar voor mij was Kiptum de 'real deal' om de eerste te zijn."

Kiptum liep in Chicago, in zijn derde marathon ooit, al een wereldrecord van 2.00.35. Hij kondigde drie maanden geleden aan mee te doen aan de marathon van Rotterdam in april. Hij hoopte daar voor het eerst onder de twee uur te lopen. Kiptum overleed zondag op 24-jarige leeftijd bij een verkeersongeluk in zijn geboorteland Kenia.

De inmiddels 50-jarige Gebrselassie wordt gezien als een van de beste langeafstandslopers ooit. Hij was tussen 2007 en 2011 wereldrecordhouder op de marathon en veroverde onder meer twee gouden medailles op de Olympische Spelen (op de 10.000 meter).

Meer uit Sport

Tafeltennissters winnen tweede groepswedstrijd op WK van Macau

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.

1 uur geleden
Marathon van Amsterdam keert niet terug naar het stadscentrum

AMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.

2 uur geleden
Belgische tennisser Blockx in kwartfinale masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.

17 uur geleden
Franse wielrenner Godon wint proloog Ronde van Romandië

VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.

20 uur geleden
IJshockey op Winterspelen 2030 in Franse Alpen mogelijk in Parijs

NICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.

1 dag geleden
Iraniër Vafaei stunt op WK snooker: maak mijn volk blij met keu

SHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.

1 dag geleden
Ploeg Arensman vanaf Giro verder onder naam Netcompany Ineos

LONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.

1 dag geleden