Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atletieklegende Gebrselassie zag Kiptum geschiedenis schrijven

Atletieklegende Gebrselassie zag Kiptum geschiedenis schrijven

ADDIS ABEBA (ANP) - Haile Gebrselassie, voormalig wereldrecordhouder op de marathon, denkt dat de zondag overleden Kelvin Kiptum de eerste atleet had kunnen worden met een tijd onder de twee uur op het onderdeel. "Ik ben er zeker van dat hij was voorbestemd om een grootheid te worden", zei de Ethiopische atletieklegende in reactie op de onverwachte dood van de huidige wereldrecordhouder.

"Hij was één van mijn favoriete jonge atleten", zei Gebrselassie tegen AIPS, de internationale vakorganisatie voor sportjournalisten. "Na zijn wereldrecordtijd in Chicago afgelopen oktober keek ik ernaar uit om hem geschiedenis te zien schrijven met het doorbreken van de grens van twee uur. We hebben veel atleten gezien met potentie, maar voor mij was Kiptum de 'real deal' om de eerste te zijn."

Kiptum liep in Chicago, in zijn derde marathon ooit, al een wereldrecord van 2.00.35. Hij kondigde drie maanden geleden aan mee te doen aan de marathon van Rotterdam in april. Hij hoopte daar voor het eerst onder de twee uur te lopen. Kiptum overleed zondag op 24-jarige leeftijd bij een verkeersongeluk in zijn geboorteland Kenia.

De inmiddels 50-jarige Gebrselassie wordt gezien als een van de beste langeafstandslopers ooit. Hij was tussen 2007 en 2011 wereldrecordhouder op de marathon en veroverde onder meer twee gouden medailles op de Olympische Spelen (op de 10.000 meter).

Meer uit Sport

Zwitserse skiër Von Allmen wint goud op de afdaling

BORMIO (ANP) - Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen goud gewonnen op de afdaling. De 24-jarige skiër uit Zwitserland was de snelste op de uitdagende Stelvio-piste in Bormio, met een gemiddeld hellingspercentage van 30,9 en een totaal hoogteverschil van 1010 meter.

1 uur geleden
Schaatsster Sablikova meldt zich af voor 3000 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - Schaatsster Martina Sablikova heeft zich op de Olympische Spelen in Milaan afgemeld voor de 3000 meter. De 38-jarige Tsjechische kan niet starten wegens ziekte. Sablikova zou in de zesde rit rijden tegen Josie Hofmann uit Duitsland

2 uur geleden
Olympisch schaatskampioenen Kramer en Wüst openen TeamNL Huis

MILAAN (ANP) - Sven Kramer en Ireen Wüst hebben zaterdag het TeamNL Huis in Milaan geopend. De twee veelvoudig olympisch schaatskampioenen deden dat door voor Superstudio Più op een grote rode knop te drukken, waarna confetti de lucht in ging.

2 uur geleden
Bezoek aan Milaan bezorgt voorzitter NOC*NSF 'kriebels' voor 2030

MILAAN (ANP) - NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg krijgt bij haar bezoek aan Milaan nog meer zin om een deel van de volgende Winterspelen in 2030 naar Nederland te halen. "Ja, dan krijg ik wel de kriebels", vertelt ze in gesprek met het ANP, kort voor de opening van het TeamNL Huis.

3 uur geleden
Cricketers maken het Pakistan lastig maar verliezen op WK T20

COLOMBO (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben het eerste duel op het WK T20 verloren. Oranje was dicht bij een stunt tegen Pakistan, maar gaf de wedstrijd in de slotfase alsnog uit handen in Colombo.

3 uur geleden
Leerdam staat media na training op zaterdag alsnog te woord

MILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam staat zaterdag na haar training ter voorbereiding op de olympische 1000 meter van maandag in Milaan alsnog journalisten te woord. Dat laat een woordvoerder van NOC*NSF weten.

4 uur geleden
Pakken van Nederlandse olympiërs na wedstrijd te koop op veiling

MILAAN (ANP) - Het schaatspak waarin Joy Beune zaterdagmiddag de 3000 meter schaatst, is direct na de wedstrijd te koop op de online TeamNL-veiling. Dat geldt ook voor de Nederlandse vlag van de openingsceremonie van vrijdag en veel andere wedstrijdattributen op de Winterspelen. Veel Nederlandse sporters zijn enthousiast over de veiling via het online platform van MatchWornShirt, omdat de opbrengst naar de vereniging gaat waar zij zelf als kind ooit begonnen.

5 uur geleden