Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atletieklegende Gebrselassie zag Kiptum geschiedenis schrijven

Atletieklegende Gebrselassie zag Kiptum geschiedenis schrijven

ADDIS ABEBA (ANP) - Haile Gebrselassie, voormalig wereldrecordhouder op de marathon, denkt dat de zondag overleden Kelvin Kiptum de eerste atleet had kunnen worden met een tijd onder de twee uur op het onderdeel. "Ik ben er zeker van dat hij was voorbestemd om een grootheid te worden", zei de Ethiopische atletieklegende in reactie op de onverwachte dood van de huidige wereldrecordhouder.

"Hij was één van mijn favoriete jonge atleten", zei Gebrselassie tegen AIPS, de internationale vakorganisatie voor sportjournalisten. "Na zijn wereldrecordtijd in Chicago afgelopen oktober keek ik ernaar uit om hem geschiedenis te zien schrijven met het doorbreken van de grens van twee uur. We hebben veel atleten gezien met potentie, maar voor mij was Kiptum de 'real deal' om de eerste te zijn."

Kiptum liep in Chicago, in zijn derde marathon ooit, al een wereldrecord van 2.00.35. Hij kondigde drie maanden geleden aan mee te doen aan de marathon van Rotterdam in april. Hij hoopte daar voor het eerst onder de twee uur te lopen. Kiptum overleed zondag op 24-jarige leeftijd bij een verkeersongeluk in zijn geboorteland Kenia.

De inmiddels 50-jarige Gebrselassie wordt gezien als een van de beste langeafstandslopers ooit. Hij was tussen 2007 en 2011 wereldrecordhouder op de marathon en veroverde onder meer twee gouden medailles op de Olympische Spelen (op de 10.000 meter).

Meer uit Sport

Sloveen Prevc wint nieuwjaarsspringen Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.

2 uur geleden
Van der Poel onklopbaar: zevende zege in zevende veldrit

BAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.

3 uur geleden
Beune krijgt geen aanwijsplek voor 1500 meter op Spelen Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.

3 uur geleden
Groenewoud prolongeert Nederlandse marathontitel kunstijs

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.

3 uur geleden
Gebroken hart bij schaatser Prins na missen Olympische Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.

4 uur geleden
Prins en Verkerk vallen af voor Spelen, Nuis rijdt 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsers Naomi Verkerk en Tim Prins zijn afgevallen in de selectie van de langebaanschaatsers voor de Olympische Spelen in Milaan. De selectiecommissie van schaatsbond KNSB maakte de lijst bekend met negen mannen en vrouwen. Kjeld Nuis kan door het afvallen van Prins zijn olympische titel op de 1500 meter verdedigen.

4 uur geleden
Tennisster Sabalenka wil revanche in 'Battle of the Sexes'

BRISBANE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka wil graag een revanche tegen Nick Kyrgios in de 'Battle of the Sexes'. De nummer 1 van de wereld bij de vrouwen verloor op 28 december met 6-3, 6-3 van de Australiër in Dubai.

7 uur geleden