Atletiekfederatie wil in 2030 koolstofneutraal zijn
MONACO (ANP) - De internationale atletiekfederatie World Athletics heeft de ambitie uitgesproken om binnen tien jaar tijd koolstofneutraal te zijn. Volgens voorzitter Sebastian Coe moet de sport het goede voorbeeld geven aan de wereldbevolking om het leefklimaat te verbeteren.
World Athletics streeft ernaar de uitstoot van koolstof jaarlijks met tien procent te verminderen. De doelstelling is onder meer het reizen te verminderen en meer te vertrouwen op lokale expertise. Alle goedgekeurde evenementen zouden zich bovendien moeten committeren aan de doelstellingen voor koolstofneutraliteit en duurzaamheid.
"Atletiek is een wereldwijde sport met veel atleten op het hoogste niveau die afkomstig zijn uit gebieden die het meest worden beïnvloed door het veranderende klimaat en de toegenomen woestijnvorming die bijvoorbeeld leidt tot een gebrek aan regen voor gewassen", zei Coe.
De atletiekfederatie heeft een document opgesteld van 66 pagina's met doelstellingen om duurzamer te werk te gaan.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
3 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
23 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
23 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
1 dag geleden