Atletiekfederatie: internationale competities dicht voor Russen
MONACO (ANP/RTR/BELGA) - Russische atleten blijven "in de nabije toekomst" uitgesloten van deelname aan internationale competities. Dat heeft voorzitter Sebastian Coe van de internationale atletiekfederatie (WA) gezegd.
Begin dit jaar riep het Internationaal Olympisch Comité (IOC) alle internationale sportfederaties op om Russische en Belarussische atleten te weren, onder meer vanwege de oorlog tegen Oekraïne. Maar recentelijk leek de deur weer op een kier te gaan. IOC-voorzitter Thomas Bach zei vorige week dat de deelname van Russische en Belarussische sporters aan de Spelen in de Franse hoofdstad in 2024 nog onzeker is. Dat leidde weer tot kritiek van de Oekraïense president Volodimir Zelenski. Hij zei dat inmiddels 184 Oekraïense atleten zijn overleden sinds Rusland het land is binnengevallen.
"Ons standpunt over Russische deelname is vanaf het begin heel duidelijk geweest", zei WA-baas Coe in een eindejaarstoespraak tegen verslaggevers. "Alle atleten, personeel en de hele entourage zijn vanwege de situatie in Oekraïne in de nabije toekomst uitgesloten van World Athletics-evenementen."
Voorstel vanuit Verenigde Staten
Het olympisch en paralympisch comité van de Verenigde Staten stelde vorige week voor deelname van Russen en Belarussen in Parijs niet bij voorbaat uit te sluiten, maar wel met de voorwaarde dat dat onder neutrale vlag gebeurt.
Rusland is door World Athletics sinds november 2015 ook geschorst wegens een dopingschandaal. Die schorsing werd in 2021 verlengd, omdat de Russische atletiekbond nog niet aan alle voorwaarden voor een terugkeer als volwaardig lid had voldaan.
Meer uit Sport
MAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.
8 uur geledenLAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
1 dag geleden