Atletiekfederatie: internationale competities dicht voor Russen
MONACO (ANP/RTR/BELGA) - Russische atleten blijven "in de nabije toekomst" uitgesloten van deelname aan internationale competities. Dat heeft voorzitter Sebastian Coe van de internationale atletiekfederatie (WA) gezegd.
Begin dit jaar riep het Internationaal Olympisch Comité (IOC) alle internationale sportfederaties op om Russische en Belarussische atleten te weren, onder meer vanwege de oorlog tegen Oekraïne. Maar recentelijk leek de deur weer op een kier te gaan. IOC-voorzitter Thomas Bach zei vorige week dat de deelname van Russische en Belarussische sporters aan de Spelen in de Franse hoofdstad in 2024 nog onzeker is. Dat leidde weer tot kritiek van de Oekraïense president Volodimir Zelenski. Hij zei dat inmiddels 184 Oekraïense atleten zijn overleden sinds Rusland het land is binnengevallen.
"Ons standpunt over Russische deelname is vanaf het begin heel duidelijk geweest", zei WA-baas Coe in een eindejaarstoespraak tegen verslaggevers. "Alle atleten, personeel en de hele entourage zijn vanwege de situatie in Oekraïne in de nabije toekomst uitgesloten van World Athletics-evenementen."
Voorstel vanuit Verenigde Staten
Het olympisch en paralympisch comité van de Verenigde Staten stelde vorige week voor deelname van Russen en Belarussen in Parijs niet bij voorbaat uit te sluiten, maar wel met de voorwaarde dat dat onder neutrale vlag gebeurt.
Rusland is door World Athletics sinds november 2015 ook geschorst wegens een dopingschandaal. Die schorsing werd in 2021 verlengd, omdat de Russische atletiekbond nog niet aan alle voorwaarden voor een terugkeer als volwaardig lid had voldaan.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
11 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
12 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
13 uur geleden