Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atletiekbond onderzoekt spikes waarop Hassan wereldrecord liep

Atletiekbond onderzoekt spikes waarop Hassan wereldrecord liep

ARNHEM (ANP) - De spikes waarop Sifan Hassan afgelopen zondag bij de FBK Games haar wereldrecord op de 10.000 meter liep, zijn na de race in beslag genomen door de wedstrijdjury. De Nike Dragonfly's zijn vervolgens opgestuurd naar een laboratorium in Stockholm voor onderzoek. Daar wordt bekeken of de schoenen voldeden aan de regels van de mondiale atletiekbond.

Volgen haar manager Sander Ogink gaat het om een primeur. World Athletics heeft nog niet zo lang geleden besloten om hardloopschoenen en spikes waarop een wereldrecord is gelopen, te onderwerpen aan een inspectie. Sinds vorig jaar gelden universele regels voor de schoenen; in de zool mag één carbonplaat zitten en de verende foamlaag mag niet dikker zijn dan een vastgesteld aantal millimeters.

"Die regels schrijven ook voor dat de schoenen behoren tot een model dat is goedgekeurd door de mondiale bond en voor iedereen beschikbaar is. We zijn er totaal niet zenuwachtig over, want de schoenen van Sifan komen gewoon uit de doos en zijn verkrijgbaar op de markt", aldus Ogink. "Vorig jaar zijn er ook wereldrecords gelopen op de nieuwste lichting schoenen, maar toen was er nog geen inspectie. Dat besluit is sinds kort van kracht. En voor zover ik weet, is het paar spikes van Sifan het eerste dat voor controle het lab in gaat."

Grote indruk

Hassan maakte grote indruk met haar optreden in Hengelo. De 28-jarige atlete, tweevoudig wereldkampioene, liep bijna solo de 25 rondjes van 400 meter op de baan en klokte 29.06,82, dik 10 seconden sneller dan de oude recordtijd. Het was al haar vierde wereldrecord. Ze is ook de snelste ter wereld op de Engelse mijl, 5 kilometer op de weg en de uurloop. Het record op de 10.000 meter heeft meer aanzien, omdat het een olympisch nummer is. Hassan is ook de topkandidate voor het goud op de Spelen in Tokio.

De technologisch hoogwaardige schoenen waarop Hassan liep, zijn inmiddels gemeengoed bij de hardlopers. Vrijwel ieder merk heeft nu topmodellen met een carbonplaat en foamzool. Veel atleten erkennen dat ze aantoonbaar sneller zijn op het schoeisel.

Verschil

Jos Hermens, de baas van atletenbureau Global Sports dat Hassan begeleidt, stipte na de recordrace van zijn atlete wel even de schoenen aan. "Het oude record is 5 jaar geleden gelopen en toen waren deze schoenen er nog niet. Daar zit wel een verschil in, maar niemand weet precies hoeveel tijdwinst deze spikes opleveren. Het doet iets, maar geen 25 seconden op 10 kilometer, dat kan ik je wel vertellen."

Hassans persoonlijke manager Ogink weet niet wanneer de uitkomst van het onderzoek bekend wordt. "We weten niet eens precies hoe ze het onderzoek uitvoeren. Wel dat we de schoenen terugkrijgen, maar ik denk niet dat ze dan nog bruikbaar zijn."

Meer uit Sport

Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

1 uur geleden
Berlijn stemt unaniem in met nieuwe olympische kandidatuur

BERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.

3 uur geleden
Tennisster Sabalenka deinst niet terug voor boycot grand slams

ROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.

4 uur geleden
Golfer Luiten maakt in Catalonië rentree na schouderblessure

BARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.

5 uur geleden
Directeur topsportcentrum Papendal vertrekt na 13 jaar

ARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.

5 uur geleden
Marathon Londen breekt record met 1,33 miljoen inschrijvingen

LONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.

6 uur geleden
Wielrenner Van Dijke met Red Bull voor het eerst in Giro d'Italia

BERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.

7 uur geleden