Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atletiekbond onderzoekt spikes waarop Hassan wereldrecord liep

Atletiekbond onderzoekt spikes waarop Hassan wereldrecord liep

ARNHEM (ANP) - De spikes waarop Sifan Hassan afgelopen zondag bij de FBK Games haar wereldrecord op de 10.000 meter liep, zijn na de race in beslag genomen door de wedstrijdjury. De Nike Dragonfly's zijn vervolgens opgestuurd naar een laboratorium in Stockholm voor onderzoek. Daar wordt bekeken of de schoenen voldeden aan de regels van de mondiale atletiekbond.

Volgen haar manager Sander Ogink gaat het om een primeur. World Athletics heeft nog niet zo lang geleden besloten om hardloopschoenen en spikes waarop een wereldrecord is gelopen, te onderwerpen aan een inspectie. Sinds vorig jaar gelden universele regels voor de schoenen; in de zool mag één carbonplaat zitten en de verende foamlaag mag niet dikker zijn dan een vastgesteld aantal millimeters.

"Die regels schrijven ook voor dat de schoenen behoren tot een model dat is goedgekeurd door de mondiale bond en voor iedereen beschikbaar is. We zijn er totaal niet zenuwachtig over, want de schoenen van Sifan komen gewoon uit de doos en zijn verkrijgbaar op de markt", aldus Ogink. "Vorig jaar zijn er ook wereldrecords gelopen op de nieuwste lichting schoenen, maar toen was er nog geen inspectie. Dat besluit is sinds kort van kracht. En voor zover ik weet, is het paar spikes van Sifan het eerste dat voor controle het lab in gaat."

Grote indruk

Hassan maakte grote indruk met haar optreden in Hengelo. De 28-jarige atlete, tweevoudig wereldkampioene, liep bijna solo de 25 rondjes van 400 meter op de baan en klokte 29.06,82, dik 10 seconden sneller dan de oude recordtijd. Het was al haar vierde wereldrecord. Ze is ook de snelste ter wereld op de Engelse mijl, 5 kilometer op de weg en de uurloop. Het record op de 10.000 meter heeft meer aanzien, omdat het een olympisch nummer is. Hassan is ook de topkandidate voor het goud op de Spelen in Tokio.

De technologisch hoogwaardige schoenen waarop Hassan liep, zijn inmiddels gemeengoed bij de hardlopers. Vrijwel ieder merk heeft nu topmodellen met een carbonplaat en foamzool. Veel atleten erkennen dat ze aantoonbaar sneller zijn op het schoeisel.

Verschil

Jos Hermens, de baas van atletenbureau Global Sports dat Hassan begeleidt, stipte na de recordrace van zijn atlete wel even de schoenen aan. "Het oude record is 5 jaar geleden gelopen en toen waren deze schoenen er nog niet. Daar zit wel een verschil in, maar niemand weet precies hoeveel tijdwinst deze spikes opleveren. Het doet iets, maar geen 25 seconden op 10 kilometer, dat kan ik je wel vertellen."

Hassans persoonlijke manager Ogink weet niet wanneer de uitkomst van het onderzoek bekend wordt. "We weten niet eens precies hoe ze het onderzoek uitvoeren. Wel dat we de schoenen terugkrijgen, maar ik denk niet dat ze dan nog bruikbaar zijn."

Meer uit Sport

Golfer Luiten zakt weg na mindere tweede ronde KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.

2 uur geleden
Zieke Arnaldi meldt zich af voor halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.

4 uur geleden
Verstappen rijdt ook in tweede vrije training Monaco derde tijd

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.

5 uur geleden
Tennisser Zverev verslaat Menšík en staat in finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.

6 uur geleden
Van der Poel rijdt Ronde van Zwitserland in aanloop naar Tour

BRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.

7 uur geleden
Verstappen rijdt derde tijd in eerste vrije training in Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.

9 uur geleden
Serena Williams (44) speelt na rentree in Queen's ook in Berlijn

BERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.

11 uur geleden