
Atletiekbond hoopt in augustus alsnog aan seizoen te beginnen
MONACO (ANP) - Voorzitter Sebastian Coe van atletiekbond World Athletics hoopt dat het outdoorseizoen in de atletiek in augustus alsnog van start kan gaan. Net als in de andere sporten ligt de atletiek volledig stil vanwege het coronavirus.
"Als het mogelijk is willen we een verlaat outdoorseizoen houden van augustus tot oktober zodat onze atleten kunnen zien waar ze staan in dit onderbroken seizoen", zei Coe. "We weten dat landen zich in verschillende fases bevinden in deze pandemie. We proberen onze atleten en atletiekbonden hiermee enige structuur te bieden in de planning voor het komende jaar."
De atletiekbond heeft het weekend van 9 en 10 augustus gereserveerd voor de nationale kampioenschappen. De Nederlandse atletiekunie had eerder al bekendgemaakt dat de Nederlands kampioenschappen, gepland van 26 tot en met 28 juni in Den Haag, niet door zouden gaan.
Compact seizoen
"Na de nationale kampioenschappen hopen we nog een compact internationaal seizoen te kunnen houden, maar natuurlijk zijn we daarbij afhankelijk van de mondiale ontwikkeling van de coronapandemie", zei Coe.
De eerste vijf wedstrijden in de Diamond League zijn uitgesteld, net als grote marathons zoals die van Parijs, Londen en Rotterdam. De volgende vijf meetings staan nog gepland voor juni en juli, maar het is zeer twijfelachtig of die ook daadwerkelijk doorgaan. World Athletics wil aan het einde van deze maand met meer duidelijkheid komen over de internationale kalender.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse topsprinter Fred Kerley neemt deel aan de eerste Enhanced Games, sportwedstrijden waar doping en andere hulpmiddelen zijn toegestaan. De wereldkampioen op de 100 meter van 2022 wil het wereldrecord van Usain Bolt aanvallen, liet hij weten via de organisatie van het evenement, dat voor het eerst wordt gehouden in mei 2026 in Las Vegas.
2 uur geledenLONDEN (ANP/Belga) - De voormalige Keniaanse tennisspeler Eno Polo is de nieuwe algemeen directeur van de ATP, de overkoepelende organisatie in het mannentennis. De 58-jarige Polo volgt de Italiaan Massimo Calvelli op, die in juni aftrad.
10 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen wil de goede vorm van de laatste race in het Italiaanse Monza meenemen naar de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Op het stratencircuit in de hoofdstad Bakoe hoopt de viervoudige wereldkampioen die ook te laten zien en mee te strijden om de zege.
10 uur geledenTOKIO (ANP) - Hardlooptalent Niels Laros heeft geen medaille kunnen bemachtigen op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio. De 20-jarige Oosterhouter ging als een van de favorieten van start op de 1500 meter, maar hij eindigde in de finale als vijfde in 3.34,52.
14 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol is hard op weg haar wereldtitel op de 400 meter horden te prolongeren. De Nederlandse topatlete plaatste zich op de WK atletiek in Tokio voor de finale door haar serie in de halve finales overtuigend te winnen. Bol klokte 52,31. De Amerikaanse Dalilah Muhammad, die Bol als haar grootste concurrente beschouwt, finishte achter haar als tweede in 53,14. De finale staat vrijdag om 14.27 uur op het programma in het grote atletiekstadion van Tokio.
16 uur geledenTOKIO (ANP) - Sprinter Xavi Mo-Ajok is er bij zijn WK-debuut op de 200 meter in geslaagd de halve finales te bereiken. De 23-jarige atleet uit Rotterdam liep in het nationale stadion van Japan in Tokio naar de tweede plaats in zijn serie in een tijd van 20,35. Die klassering was precies goed genoeg voor directe doorgang naar de halve finales op donderdag. Olympisch kampioen Letsile Tebogo uit Botswana won de serie in 20,18.
16 uur geledenTOKIO (ANP) - Marije van Hunenstijn is op de WK atletiek in Tokio uitgeschakeld in de series van de 200 meter. De 30-jarige sprintster uit Apeldoorn eindigde in de zesde en laatste serie als zesde in een tijd van 23,13, ruim boven haar persoonlijk record van 22,86. Dat was niet goed genoeg voor een plek in de halve finales op donderdag.
16 uur geleden