Atletiekbaas Coe waarschuwt mogelijke dopingzondaars
BERLIJN (ANP/DPA) - Voorzitter Sebastian Coe van World Athletics heeft mogelijke dopinggebruikers gewaarschuwd dat ze niet moeten denken de coronacrisis als een maas in de wet te gebruiken. "Mijn nadrukkelijke boodschap aan die atleten luidt: zie deze situatie niet als een opschorting van de integriteit van de sport", zei Coe tegen de ARD-Sportschau.
Volgens de baas van de wereldatletiekbond zijn de controlesystemen ook voor de huidige situatie meer dan toereikend. "Geen enkele atleet moet gaan denken dat hij zich in een 'test-quarantaine' bevindt."
Volgens directeur Olivier Niggli van het wereldantidopingagentschap WADA zijn er ondanks dat de dopingcontroles nagenoeg zijn stilgevallen, voldoende mogelijkheden om de atleten in de gaten te houden. "Anti-doping is niet alleen testen. Er zijn meer middelen, zoals het biologisch paspoort dat een overzicht van meerdere jaren biedt."
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
5 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geleden