Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atletiekbaas Coe onder de indruk van test olympische marathon

Atletiekbaas Coe onder de indruk van test olympische marathon

SAPPORO (ANP) - Sebastian Coe heeft zich lovend uitgelaten over de testmarathon die de organisatoren van de Olympische Spelen woensdag hielden in Sapporo. De baas van wereldatletiekbond World Athletics was niet alleen onder de indruk van de wedstrijd zelf, maar zeker ook van de toegepaste coronaprotocollen. Tussen 5 en 8 augustus is de Noord-Japanse stad decor voor een aantal olympische looponderdelen, waaronder de marathons voor mannen en vrouwen.

De Sapporo Challenge Half Marathon 2021 gold als test voor de olympische races. Aan de wedstrijd namen ook zes atleten van buiten Japan deel. Zij moesten voor en na binnenkomst van het land strikte coronaprotocollen naleven. "De organisatie heeft niet alleen laten zien een wedstrijd te kunnen organiseren, maar vooral dat te kunnen doen in moeilijke omstandigheden met natuurlijk de Covid-19-protocollen", zei Coe.

Alle betrokkenen, inclusief begeleiders en mediavertegenwoordigers, moesten de week voorafgaand dagelijks hun temperatuur opnemen en vragen over hun gezondheid beantwoorden via een app. De organisatoren riepen geïnteresseerden op weg te blijven langs het parcours. Medewerkers op straat hielden borden omhoog met dat verzoek "om besmettingen te voorkomen". Desalniettemin slaagde een handvol toeschouwers erin een glimp van de race op te vangen.

"Iedereen hoopt dat er straks toeschouwers aanwezig zijn, maar ik denk dat ook de atleten begrip hebben, mocht dat niet kunnen. Ook dan zullen de Spelen mooie sport opleveren", zei Coe. "De sporters zijn inmiddels ook gewend aan stadions zonder publiek. Elke internationale sportbond zal zich volledig achter de maatregelen scharen. Niet alleen met het oog op de veiligheid van eigen atleten, maar ook omdat we de verantwoordelijkheid hebben de lokale bevolking te beschermen."

Meer uit Sport

Jumbo gaat stoppen met sponsoring Max Verstappen

VEGHEL (ANP) - Jumbo gaat aan het einde van het raceseizoen stoppen met het sponsoren van Formule 1-coureur Max Verstappen en de Dutch Grand Prix in Zandvoort. Dat bevestigt het supermarktconcern na berichtgeving door het AD. Daarmee trekt de keten zich verder terug uit het sponsoren van topsport.

34 minuten geleden
Manager Verstappen: dankbaar voor alle jaren steun van Jumbo

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen is dankbaar voor alle jaren steun van sponsor Jumbo. Dat zei zijn manager Raymond Vermeulen in een reactie op het nieuws dat het supermarktconcern na dit seizoen stopt met de sponsoring van de tweevoudig wereldkampioen in de Formule 1.

57 minuten geleden
Nieuwe ploeg voor renner Tiberi die kat doodschoot

SAN MARINO (ANP) - Wielrenner Antonio Tiberi heeft een nieuwe ploeg gevonden. De 21-jarige Italiaan heeft tot 2025 een contract getekend bij Bahrain-Victorious. Tiberi kwam begin dit jaar in opspraak nadat hij een kat had gedood met een luchtbuks. Een rechter in San Marino legde hem daarvoor een boete op van 4000 euro, waarna zijn toenmalige ploeg Trek-Segafredo hem twintig dagen schorste met inhouding van loon. Maar na afloop van die termijn wilde het team niet met hem verder omdat hij zich niet aan de voorwaarden zou hebben gehouden om terug te keren in het peloton. Het contract werd daarom ontbonden.

1 uur geleden
Jumbo gaat stoppen met sponsoring Max Verstappen

VEGHEL (ANP) - Jumbo gaat aan het einde van het raceseizoen stoppen met het sponsoren van Formule 1-coureur Max Verstappen en de Dutch Grand Prix in Zandvoort. Dat bevestigt het supermarktconcern na berichtgeving door het AD. Daarmee trekt de keten zich verder terug uit het sponsoren van topsport.

2 uur geleden
Basketballers Denver Nuggets winnen eerste duel NBA-finale

DENVER (ANP) - De basketballers van Denver Nuggets hebben de eerste wedstrijd in de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA van Miami Heat gewonnen. In de Ball Arena in Denver was de ploeg met 104-93 te sterk. Sterspeler Nikola Jokic toonde opnieuw zijn grote waarde voor het team met 27 punten, 10 rebounds en 14 assists.

2 uur geleden
Tennisser Middelkoop deed aangifte wegens bedreigend bericht

PARIJS (ANP) - Tennisser Matwé Middelkoop heeft begin dit jaar aangifte gedaan wegens een bedreigend bericht op sociale media. De nummer 23 van de wereld in het dubbelspel vindt dat de sporters het steeds zwaarder te verduren krijgen.

14 uur geleden
Sinner laat twee matchpoints onbenut en verliest van Altmaier

PARIJS (ANP) - Jannik Sinner is op Roland Garros niet verder gekomen dan de tweede ronde. De als achtste geplaatste Italiaan, een outsider voor de titel, liet tegen de Duitser Daniel Altmaier twee wedstrijdpunten onbenut en verloor in vijf sets. Het werd 6-7 (0) 7-6 (7) 1-6 7-6 (4) 7-5.

15 uur geleden