Atletiekbaas Coe eindelijk gekozen in IOC
LAUSANNE (ANP/RTR) - Voorzitter Sebastian Coe van World Athletics is gekozen in het International Olympisch Comité (IOC). Daarmee is de mondiale atletiekfederatie na vijf jaar weer vertegenwoordigd in de olympisch vertegenwoordigend lichaam.
De atletiekfederatie was niet meer vertegenwoordigd bij het IOC nadat Coe's voorganger Lamine Diack in 2015 vanwege een corruptieschandaal moest aftreden. Het IOC-lidmaatschap van de Britse tweevoudig olympisch kampioen op de 1500 meter was een aantal keren tegengehouden omdat er sprake was van belangenverstrengeling. Coe is directeur van een adviesbureau dat werkt voor het IOC, maar is daar gestopt met een actieve rol.
Coe werd samen met nog vier kandidaten gekozen tijdens de IOC-sessie vrijdag. De andere vier nieuwe leden zijn de voormalig Cubaanse atlete Maria de la Caridad Colon Ruenes, de voormalig president van Kroatië Kolinda Grabar-Kitarovic, prinses Reema Bandar Al-Saud uit Saudi-Arabië en Battushig Batbold uit Mongolië.
De Australiër John Coates en Ng Ser Miang uit Singapore werden gekozen tot vice-voorzitter van het IOC. Zij vervangen Ugur Erdener uit Turkije en de Spanjaard Juan Antonio van wie de termijn afliep.
Ook werd besloten de aflopende termijn van vijf atleten uit de atletencommissie met een jaar te verlengen vanwege de uitgestelde Spelen van Tokio.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.
55 minuten geledenKRIENS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de derde wedstrijd in de kwalificatie voor het EK van 2026 ruim gewonnen. In Kriens versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell Zwitserland met 39-21. Oranje had eerder net als de Zwitserse handbalsters van Italië en Bosnië en Herzegovina gewonnen.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo is het WK sprint in Thialf gestart met een zege op de 500 meter. De 22-jarige Groninger noteerde op de eerste afstand in Heerenveen een baanrecord van 33,78. Hij was daarmee ruim sneller dan Jordan Stolz, die tweede werd in 34,13. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde als derde met 34,26.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok is het WK sprint in Heerenveen begonnen met een zege op de 500 meter. De olympisch kampioene was in Thialf met een baanrecord van 36,67 ruim sneller dan landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Wielrenner Michael Matthews (35) is donderdag bij een training ten val gekomen en heeft breuken opgelopen in zijn beide polsen. Dat meldt zijn ploeg Jayco AlUla op sociale media. De Australiër is daardoor niet inzetbaar in "alle aankomende wedstrijden", aldus zijn ploeg.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Chef de mission Esther Vergeer heeft gemengde gevoelens bij de prominente aanwezigheid van Russische sporters op de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Ze lopen hier rond in het dorp met best opvallende rood met gouden kleding. Dan vraag je je af: is dat provocatie, propaganda of zouden ze dit in elke omstandigheid hebben gedragen? Daar denk ik dan over na, maar dat vind ik lastig om in te schatten", zegt Vergeer vanuit het Italiaanse Cortina.
10 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De omstandigheden in Cortina d'Ampezzo zijn tijdens de Paralympische Winterspelen van de komende weken heel anders dan tijdens de Olympische Spelen van vorige maand. "Toen deden de sporters en coaches veel in dikke pakken vanwege de sneeuw en kou. Nu drinken wij ons kopje koffie voor de eetzaal in het zonnetje in ons T-shirt", zegt chef de mission Esther Vergeer vanuit de Italiaanse wintersportplaats.
10 uur geleden