Atletiekbaas Coe eindelijk gekozen in IOC
LAUSANNE (ANP/RTR) - Voorzitter Sebastian Coe van World Athletics is gekozen in het International Olympisch Comité (IOC). Daarmee is de mondiale atletiekfederatie na vijf jaar weer vertegenwoordigd in de olympisch vertegenwoordigend lichaam.
De atletiekfederatie was niet meer vertegenwoordigd bij het IOC nadat Coe's voorganger Lamine Diack in 2015 vanwege een corruptieschandaal moest aftreden. Het IOC-lidmaatschap van de Britse tweevoudig olympisch kampioen op de 1500 meter was een aantal keren tegengehouden omdat er sprake was van belangenverstrengeling. Coe is directeur van een adviesbureau dat werkt voor het IOC, maar is daar gestopt met een actieve rol.
Coe werd samen met nog vier kandidaten gekozen tijdens de IOC-sessie vrijdag. De andere vier nieuwe leden zijn de voormalig Cubaanse atlete Maria de la Caridad Colon Ruenes, de voormalig president van Kroatië Kolinda Grabar-Kitarovic, prinses Reema Bandar Al-Saud uit Saudi-Arabië en Battushig Batbold uit Mongolië.
De Australiër John Coates en Ng Ser Miang uit Singapore werden gekozen tot vice-voorzitter van het IOC. Zij vervangen Ugur Erdener uit Turkije en de Spanjaard Juan Antonio van wie de termijn afliep.
Ook werd besloten de aflopende termijn van vijf atleten uit de atletencommissie met een jaar te verlengen vanwege de uitgestelde Spelen van Tokio.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
11 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geleden