Atletiekbaas Coe denkt aan voorzitterschap IOC als opvolger Bach
PARIJS (ANP) - Sebastian Coe overweegt zich kandidaat te stellen voor het voorzitterschap van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Dat zei de voorzitter van atletiekbond World Athletics op de afsluitende dag van de Olympische Spelen. Thomas Bach is sinds 2013 voorzitter en stopt volgend jaar, als de maximale termijn van twaalf jaar erop zit.
"Ik heb altijd duidelijk gemaakt dat als de mogelijkheid zich voordoet, ik er uiteraard serieus over zou nadenken. Nu doet die kans zich voor", zei de 67-jarige Brit op een persconferentie. "Ik ben het grootste deel van mijn leven betrokken geweest bij de olympische beweging. Ik heb het voorrecht gehad om deel te nemen aan twee Olympische Spelen en ik heb de leiding gehad over een nationaal olympisch comité. Nu heb ik de beste baan ter wereld, ik ben voorzitter van de grootste olympische sport. Dit zijn ervaringen die, als je ze bij elkaar optelt, gunstig zijn voor deze functie. Maar er zijn andere potentiële kandidaten die ook goede kwalificaties hebben voor die rol."
Geen enkel IOC-lid heeft openlijk campagne gevoerd om Bach op te volgen, maar er zijn wel verschillende mensen in verband gebracht met een mogelijke kandidatuur voor het geval Bach zou aftreden.
Meer uit Sport
ASSEN (ANP) - De hitte heeft nauwelijks invloed gehad op het aantal bezoekers bij de TT van Assen. De organisatie meldde bijna 194.000 betalende bezoekers in de afgelopen drie dagen. "Dat is mij reuze meegevallen, ik had verwacht dat er minder mensen zouden komen", zei voorzitter Arjan Bos van het TT Circuit. "Er was op de vrijdag en zaterdag wel sprake van een lichte daling en dat schuif ik dan maar op de hittestress."
16 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft voor het eerst de nationale titel op de weg veroverd. De 24-jarige renster van Visma - Lease a Bike versloeg na een kleine 118 kilometer over een heuvelachtig parcours rondom Nijmegen Femke Markus in de sprint. Loes Adegeest werd op twintig seconden derde.
26 minuten geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen noemt de tweede plaats in de Grote Prijs van Oostenrijk voor Formule 1 een heel positief resultaat. De viervoudig wereldkampioen in de Red Bull moest de zege laten aan de Brit George Russell in de Mercedes, maar hij bleef de andere Mercedes-coureur, kampioenschapsleider Kimi Antonelli uit Italië nipt voor.
1 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Oostenrijk in de Formule 1 als tweede geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest in de race op de Red Bull Ring in Spielberg, het thuiscircuit van zijn team, de zege laten aan de Brit George Russell in een Mercedes. De Italiaan Kimi Antonelli werd namens Mercedes vlak achter Verstappen derde.
1 uur geledenLUZERN (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben bij de wereldbeker in het Zwitserse Luzern twee gouden medailles veroverd. Bij de vrouwen waren Benthe Boonstra en Roos de Jong in de dubbeltwee de beste, voor twee boten uit de Verenigde Staten. De Holland Acht won bij de mannen, voor Groot-Brittannië en Australië. De regerend wereldkampioenen pakten vorige maand bij de wereldbeker in Sevilla ook de winst.
2 uur geledenEASTBOURNE (ANP) - Tennisser Zizou Bergs heeft het grastoernooi van Eastbourne op zijn naam geschreven en daarmee vertrouwen opgedaan voor Wimbledon. In de finale rekende hij in drie sets af met de Fransman Ugo Humbert, die hij komende week ook treft in de eerste ronde op het grandslamtoernooi in Londen: 3-6 6-1 6-4.
3 uur geledenASSEN (ANP) - De Japanner Ai Ogura heeft de 95e TT van Assen gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia boekte op het Drentse asfalt zijn eerste overwinning in de koningsklasse van de motorsport. De Spanjaard Raúl Fernández, teamgenoot van Ogura, finishte op twee seconden achterstand als tweede.
3 uur geleden