Atletiekbaas Coe bezorgd over toekomst vrouwensport
PARIJS (ANP) - Voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond werpt zich op als hoeder van de vrouwensport. "Als we deze niet beschermen en we hebben geen duidelijk beleid, dan lopen we het risico dat we de vrouwensport kwijtraken en dat wil ik niet laten gebeuren", zegt de Britse voormalige topatleet in een interview met het Franse persbureau AFP. Coe is een serieuze kandidaat om volgend jaar de Duitser Thomas Bach op te volgen als voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité.
Coe keek met onbehagen naar de sekse-ophef in het boksen bij de Olympische Spelen van Parijs. De Algerijnse Imane Khelif en de Taiwanese Lin Yu-ting behaalden goud in het vrouwentoernooi, wat voor commotie zorgde, omdat beide bokssters in 2022 en 2023 werden uitgesloten van deelname aan de wereldkampioenschappen. Bij gendertests was een voor vrouwen te hoge testosteronspiegel aangetroffen. "Het is een sport die inherent gevaren met zich meebrengt, maar we kunnen deze sport niet lichtvaardig nemen. We hebben een duidelijk beleid nodig, zoals bij alle sporten. De internationale sportbonden verwachten dat het IOC hierin een leidende rol neemt", aldus de 68-jarige Brit, die twee keer olympisch goud won op de 1500 meter.
Coe heeft als voorzitter van World Athletics ook omstreden beleid doorgevoerd in de atletiek om de sport volgens hem 'eerlijk' te houden. Vrouwen met een van nature hoog testosterongehalte moeten remmers nemen om aan wedstrijden op de afstanden van 400 meter tot en met 1 Engelse mijl te kunnen meedoen.
Meer uit Sport
TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
6 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiër Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.
11 uur geleden