Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atletiekbaas Coe bezorgd over toekomst vrouwensport

Atletiekbaas Coe bezorgd over toekomst vrouwensport

PARIJS (ANP) - Voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond werpt zich op als hoeder van de vrouwensport. "Als we deze niet beschermen en we hebben geen duidelijk beleid, dan lopen we het risico dat we de vrouwensport kwijtraken en dat wil ik niet laten gebeuren", zegt de Britse voormalige topatleet in een interview met het Franse persbureau AFP. Coe is een serieuze kandidaat om volgend jaar de Duitser Thomas Bach op te volgen als voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité.

Coe keek met onbehagen naar de sekse-ophef in het boksen bij de Olympische Spelen van Parijs. De Algerijnse Imane Khelif en de Taiwanese Lin Yu-ting behaalden goud in het vrouwentoernooi, wat voor commotie zorgde, omdat beide bokssters in 2022 en 2023 werden uitgesloten van deelname aan de wereldkampioenschappen. Bij gendertests was een voor vrouwen te hoge testosteronspiegel aangetroffen. "Het is een sport die inherent gevaren met zich meebrengt, maar we kunnen deze sport niet lichtvaardig nemen. We hebben een duidelijk beleid nodig, zoals bij alle sporten. De internationale sportbonden verwachten dat het IOC hierin een leidende rol neemt", aldus de 68-jarige Brit, die twee keer olympisch goud won op de 1500 meter.

Coe heeft als voorzitter van World Athletics ook omstreden beleid doorgevoerd in de atletiek om de sport volgens hem 'eerlijk' te houden. Vrouwen met een van nature hoog testosterongehalte moeten remmers nemen om aan wedstrijden op de afstanden van 400 meter tot en met 1 Engelse mijl te kunnen meedoen.

Meer uit Sport

Flamboyante oud-winnares Osaka naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.

7 minuten geleden
Shorttracker De Laat vervangt niet fitte Kos in selectie Spelen

UTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.

26 minuten geleden
Formule 1-team Mercedes ziet topontwerper dit jaar vertrekken

LONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.

1 uur geleden
Watson wint proloog wielerkoers Tour Down Under

ADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.

2 uur geleden
Titelverdedigster Keys komt met de schrik vrij op Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.

4 uur geleden
Griekspoor niet naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.

8 uur geleden
Handballers definitief uitgeschakeld voor hoofdronde EK

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.

15 uur geleden