Atletiekbaas Coe bezorgd over toekomst vrouwensport
PARIJS (ANP) - Voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond werpt zich op als hoeder van de vrouwensport. "Als we deze niet beschermen en we hebben geen duidelijk beleid, dan lopen we het risico dat we de vrouwensport kwijtraken en dat wil ik niet laten gebeuren", zegt de Britse voormalige topatleet in een interview met het Franse persbureau AFP. Coe is een serieuze kandidaat om volgend jaar de Duitser Thomas Bach op te volgen als voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité.
Coe keek met onbehagen naar de sekse-ophef in het boksen bij de Olympische Spelen van Parijs. De Algerijnse Imane Khelif en de Taiwanese Lin Yu-ting behaalden goud in het vrouwentoernooi, wat voor commotie zorgde, omdat beide bokssters in 2022 en 2023 werden uitgesloten van deelname aan de wereldkampioenschappen. Bij gendertests was een voor vrouwen te hoge testosteronspiegel aangetroffen. "Het is een sport die inherent gevaren met zich meebrengt, maar we kunnen deze sport niet lichtvaardig nemen. We hebben een duidelijk beleid nodig, zoals bij alle sporten. De internationale sportbonden verwachten dat het IOC hierin een leidende rol neemt", aldus de 68-jarige Brit, die twee keer olympisch goud won op de 1500 meter.
Coe heeft als voorzitter van World Athletics ook omstreden beleid doorgevoerd in de atletiek om de sport volgens hem 'eerlijk' te houden. Vrouwen met een van nature hoog testosterongehalte moeten remmers nemen om aan wedstrijden op de afstanden van 400 meter tot en met 1 Engelse mijl te kunnen meedoen.
Meer uit Sport
NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
4 uur geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
5 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
7 uur geleden