Atlético zonder aanvoerder Koke tegen Barcelona
MADRID (ANP) - Atlético Madrid moet het dinsdag in de topper in de Spaanse voetbalcompetitie tegen FC Barcelona doen zonder aanvoerder Koke. De middenvelder kreeg zaterdag in de moeizaam gewonnen thuiswedstrijd tegen Alavés (2-1) vlak voor tijd een gele kaart. Dat was voor Koke z'n vijfde van dit seizoen en daarom is hij geschorst voor het duel in Camp Nou.
De captain van Atlético veroorzaakte in de blessuretijd met een handsbal een strafschop. De ploeg van trainer Diego Simeone staat in La Liga op de derde plaats, achter Real Madrid en FC Barcelona, dat elf punten meer heeft. De Catalaanse club van Frenkie de Jong kwam zaterdag niet verder dan een gelijkspel bij Celta de Vigo (2-2) en dreigt achterop te raken in de titelstrijd met Real.
Atlético moet het tegen Barcelona ook doen zonder verdediger Stefan Savic, die eveneens geschorst is omdat hij voor de vijfde keer dit seizoen een gele kaart kreeg.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
17 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
2 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
21 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
22 uur geleden